Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Guantanamo Pakistan Kitabı İzlenimleri

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamun Aleyküm.

Bugün itibariyle bitirdiğim hayatımı derinden etkileyen bir kitabı sizlerle paylaşmak istiyorum.
''Guantanamo Pakistan''
Kitabın yazar olan Habbab Çetin Akdeniz yeni yazacağı kitap için araştırma yapmak için Pakistan'a gider ve orada Pakistan istihbaratı (ISI) tarafından tutuklanır.Kitapta 6 ayda yaşadığı ıstıraplı,acı günleri anlatır.

Yazar sade,akıcı bir dil kullanmakla beraber anlatımın 1.ağızdan olması kitaba ilgiyi dahada arttırıyor.Bir çok kitap hayatıma etki etti fakat hiçbirinin bu kadar etkileyeceğini düşünmemiştim.Çünkü olayların gerçek olduğunu biliyor ve okuduğunuz her anda kendinizi Pakistan'da küf kokusunun sardığı,karanlık,işkence dolu hücrelerde buluyorsunuz.Sayfalarda benliğimi unuturken ağlamamak için kendimi zor tuttum.

Bir insanın özgürlüğünü hiçbir sebep olmadan elinden almak zulümden başka nedir ki ? Sadece yazarımız değil.Bu durumda olan binlerce Müslüman kardeşimiz sebepsiz yere aylarca hatta yıllarca bir hiç uğruna ağır işkencelerden geçirilmektedir.Ve bunlar ABD uşağı konumuna gelmiş Pakistan hükümeti ve Pakistan istihbaratı (ISI) tarafından yapılmaktadır.
Kitapta yer yer yazım yanlışları bulunmakta fakat bu hiçbir şekilde kitabı gölgelemiyor..
Mutlaka okunması ders çıkarılması gereken bir baş yapıt.

Kitabı her elinize aldığınızda kendinizden geçecek ve şükredeceksiniz..

Bir çok kitap sizi etkileyebilir fakat bu hayatınızı değiştirecek türden bir eser.

Hamdolsun Ya Rab Hamdolsun...

Not:Yazıda düzenleme yapmak istemedim.Anlatımda kusurlar olduysa af ola sadece aklıma gelen ilk izlenimleri yazmak istedim.