Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gülyarası Yenileniyor! Neler Isterdiniz Yenilik !!

Gülyarası yenileniyor! neler isterdiniz yenilik !!

• Haber

Kullanılan: 0 0.0%
  • Flash Animasyonlar

• Oyunlar

• Kuran Ve Hatimler

• Online -Shop

• Kitaplık - islami yazılar

• Blog (Bir ilk islami sitelerde inş olucak : )

• İslami Yazarlar

• Proğramlar

• Kullanılan toplam oy
    3
deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
şahsi bir önerimde site girişinin portal olması yönünde. daha estetik ve profesyönel görüneceği, al benisinin daha çok olacağı kanaatindeyim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
deli ' Alıntı:
şahsi bir önerimde site girişinin portal olması yönünde. daha estetik ve profesyönel görüneceği, al benisinin daha çok olacağı kanaatindeyim.

Zaten sistemi bu yüzden değiştiriyoruz..Site inşAllah dolu dolu olucak..girişe belki bir animasyon ekleriz flash olarak..Flash konusunda biraz eksiğimiz var Rabbim bu ilmi bize öğretsin yada bize bu konuda yardım edicek kardeşlerle tanıştırsın.amin

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
deli ' Alıntı:
müslüman kardeşlerimiz gündemlerinin neleri meşgul etmesi gerektiği konusunda yanılgıya düşebiliyorlar. müslümanları gündem edinmesi gereken haberleri haberler bölümüyle sağlayabiliriz. en azından müslümanlarca bilinmesi gereken öncelikli dertlerimizi herkese duyurmuş vede dertleri topluca paylaşmış oluruz. :yardimm
Bunu tam anlıyamadım biraz daha açarmısınız ?

gazeteleri ilk açtığımızda gördüğümüz ilk şey kim kimi vurmuş, kim kimi kesmiş, pırasa spor un son dakka haberleri gibi şeyler. halbuki hala afganistanda amerikanın hakimiyeti devam ediyor, filistinden son dakka haberleri, çeçenistandaki durumlar, türkiyede din düşmanlarının orataya attığı yeni iidalar, kurallar. ülkemizde islam adına oynana oyunlar ve müslümanların dikkat etmesi gereken durumlar. biraz siyaset. vakit gazetesini bu anlamda tutuyorum. gündemde kalması gereken haberleri manşette verebiliyorlar, bu tarzdan. veya hasan karakaya usulü bazı konularda yorumlarla beraber irdelenebilir. :huhuuhuu

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Deli kardeş Allah cc makamanı arttırsın.MaşAllah..Güzel teşhis zaten hasan karaya 1 numaralı yazar olucak inşAllah.

Gelelim haber konusuna bu konuda halen düşünmekteyim zaten bu işi yapan islami site-haberler mevcut bir site eğer her yerden birşey olsun derse pek verim alamaz o yüzden haberlere derin olarak inmiyorum zaten bu işi götürecek kardeşlerde mevcut değil ama inşAllah bu açığı anasayfada bizi ilgilendirecek ciddi - en ciddi meseleleri haber ederek yapabiliriz.Mesala Irakda gelişen islam devletinin genele olan bildirileri ve daha çok Demokrasinin (zulmun) gittiği yerleri kardeşlerimize haber edebiliriz ve sitemiz bu konuda haberden çok animasyonlarla ümmetin durumundan bahsedecekdir.Insallah bu sitemiz istediğimiz gibi tutarsa arkasından haber sitesi için ekib oluşturmaya çalışacağız..

Hayrolur inşAllah.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
benim kastım bir haber sitesi tipi değil ahi. hani gerçek hayat dergisi tipi önemli olayların, müslümanların arkasından oynanan oyunların perde arkalarını inceleyip basiret sahibi kardeşlerimizden yorumlarını istemek olacak. ve bu arada hasan karakaya hep bir numara benim için. :yale madem öyle islami yazarlar kadrosu için konuşulabilirmi. haftada bir saat siteye girmesi onada zor gelmez herhalde. hem müslümanlar için yapılacak bu tür yardımlara herzaman açık olan bir kardeşimizdir kendileri :helalsana

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bildiginiz kadarıyla Kardeşlerim Sizlere Çalgılı İlahileri yogun olarak Sunan Bir arkadaşınız olarak Bu Hizmetimizden Memnun Degilseniz Sitede Çalgılı Mp3 Görmek İstemiyorsanı ve Bizim Yaptıgımız Yani Size sundugumuz Hem Veriler Olsun Hemde Bizi Degerlendirme Açısında Memnun Degilseniz Lütfen Buraya belirtirmisiniz Saygılarla

By@Rucane

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:huhuuhuu izinsiz dağıtılmasında ve dinlenmesinde kalbinizin mütmain olduğu, caiz olduğunu düşündüğünüz her türlü paylaşımlarınıza iştirak etmekten büyük zevk duyacağımdır.  :huhuuhuu hatta ve hatta müslüman coğrafyasından çeşitli dillerdeki ezgilerinizlede katkınızı da beklerim.  :eek:ynok

By@Deli

V Çevrimdışı

vuslatım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
benımde tanıdgım buyuk bır Kur'an arsivci abim var surıye mısır arabistan dan cdler gtirtiyordu hatta kımsede olmayan (bunları vermez) ama isteyyeım verırse ekelrız İNŞAALLAH gecen bırıde kur'an indirecegım yapamadım dedıydı cidden de çok zorluk yasıyor ınsanlar indirirken haklı övgüye layık gulyarası gecen 22 parcayı 15 20 dakıkada indirdin kendımde sasırdım ama emegı gecenlerden elıne saglık islam bolg demış gercekten yararlı olur bende girmek istiyorum tasarım işine belki faydalı olur
ama sitenın sanırım reklamı eksık bıraz masraf olsada reklam yapılsa

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a öncelikle kardeşler Allah çalışmalarınızı bereketlendirsin kalbimizi dini üzere sabit kılsın ve o kalp sürekli Rahman için bir şeyler yapma arzusuyla kaynayıp dursun.maş. ben sizde bu kaynamayı görüyorum.ahiler gulyarası arşiv olarak uğrak bir nokta olacaktır inş buna inanıyorum.benim acizane bi kaç tavsiyem var.
öncelikle hocamdan sağ tıklamayı açmasını istiyorum :)flash get kullanabilelim yani.
güzel bir ezgi arşivi tavsiye videolar ve bence yapılabiliyorsa haber bölümü.şahsen bir tevhidhaber tarzında haberler görmek isterim orası pek yenilenmiyor bu sıralar inş burda olursa yenilenmesinide istiyorum söyliyeymim:)kendi pc den arşiv ekleme konusu bilmiyorum nasıl olcak ama olursa inş bende elimde olanları eklemek isterim.birde son bişey kardeşler ben biraz bu ses v.s video (pek beceremesemde) işleriyle uğraşmayı severim.gulyarası için özel çalışmalar yapılacaksa eğer bunlara katkıda bulunmak ve ümmete yararlı şeyler sunmak amacıyla bu video,ses olaylarının bizlerede öğretilmesini istiyorum inş.selam ve dua ile...

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlk Önce Sitenin Reklamda Bir Eksigi Yok Kardeşim Günde İnan Siteyi Tıklama sayısı Siteyi Çökertecek Kadar Sitenin Hem Forum Hemde Partal Olmaaını İki Zararı Var Bizim Sitenin Datası Serverimiz vare Portalda ise Databesa olması lazım Orda Haftalık veri, kaybı oluyor Bu tarzda Eleştirileriniz çok İnş Sizlere Şuanakadar sundugum Hizmetler Nasıl Ondan Memnun musunuz Degilse Sebebi ne

Ayetler
Hadisler
Dualar

Çalgısız İlahiler
İlahiler
Resimler

Klipler
Sohbetler
Kuran

Animasyonlar
Ezgiler
Şiirler

Film - VCD -
Oyunlar
Kütüphane
Dışında İstediiginiz eksik olan konu varmı Birde Kardeşlerim Eger İstemediginiz Bir İş www.gulyarasi.com yapılıyor ise buraya belirtin Lütfen Özel mesaj atmayın Bizden memnun degilsenizde buraya belirtin Özel mesaj atıpta Memnun olmadıgınız belirtirseniz Bir faydası olmaz ama düşüncenizi buraya yazarsanı inş bizde degerlendirirriz

By@Rucane

K Çevrimdışı

kıtmir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben bir haftalık kayıtları verem
haftalık hit:500bin
günlük ziyaretçi:5000 üstünde
haftalı data indirme:100 gb üstünde

bunları ortalama vurusak bu haftalık rakmalar böyle....

K Çevrimdışı

kıtmir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
s.a
birde çalgılı müzik demişsiniz...herkesin çalgılı müzk hakkında iştihadları farklı ama biz bunu düşünürekte çalgısız müzik arşivimiz genişlettik...en ünlü çalgısız arabça türkçe ilahiler şu anda site de mvcut...artı olarak çalgısız ilahilerin genelini ben ekeldiğim için şunuda söyleyem...daha ekleyecem bir sürü var elimde mevcut ama kuran arşivini beklettiiğim gibi ilahi arşivinide bekletiyorum...nedeni ise yeni sistemle beraber ekleyecem...arşivimiz yeni sistemle beraber inş..allahı izniyle 500 gb aşacak buna kendim bizzat söz veriyorum...artı benim yapmak istediğim ve islamever lede görüştüğüm bir husus var...türkiyedeki değerli hocaların sohbetlerini sesli ve görüntülü olarak ekleyecem...ama sohbetler atarafsız ve akideevi olacakkk.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bize uyar :huhuuhuu şu sohbetleri şimdiden eklesen olmazmı. en azından bir kısmını :huhuuhuu

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
simurg ' Alıntı:
benımde tanıdgım buyuk bır Kur'an arsivci abim var surıye mısır arabistan dan cdler gtirtiyordu hatta kımsede olmayan (bunları vermez) ama isteyyeım verırse ekelrız İNŞAALLAH gecen bırıde kur'an indirecegım yapamadım dedıydı cidden de çok zorluk yasıyor ınsanlar indirirken haklı övgüye layık gulyarası gecen 22 parcayı 15 20 dakıkada indirdin kendımde sasırdım ama emegı gecenlerden elıne saglık islam bolg demış gercekten yararlı olur bende girmek istiyorum tasarım işine belki faydalı olur
ama sitenın sanırım reklamı eksık bıraz masraf olsada reklam yapılsa

Kardeş hassasiyetiniz için teşekkür ederim.

Sitemizden indirilen dökümanlar çok hızlı inmekte bunun sebebi elhamdulillah serverimzi gayet hızlı şuan data inen serverimiz 12 gb ram'lı bu da türkiye standartlarında en üst seviyede ama yinede hız bana göre yavaş sunucular yurt dışında olduğundan dolayı buraya gelene kadar hız yavaşlıyor ama bu yavaşlama etkisi çok değil o yüzden elhamdulillah hızlı.

Yinede daha hızlı olması için sitemizin anasayfası ile data inen dosyalarının sunucularını değiştirmeyi bu sayade hem ana sayfa hemde inen datalar daha da hızlanacak..

Reklam konusuna gelince tşk ediyorum sağolsun islami kesim bu konuda pek destek çıkmıyor bize..Mesala yapılan videolarda kullanılan seslere paralar ödenmekde belki görmüssünüzdür ayetler.com adında çıkan cd'lerimizde emek ve para harcanmaktadır bu yüzden reklam gelirleri ciddi yer teşkil etmekdir hatta bundan 1 sene önce islam tr sitemizden gelen para ile site harcaması yapıldı ve ziyaretçi sayısı gelen reklamlarla 10 katına çıktı..

Yeni site için yönetim grubundaki kardeşler elhamdulillah gerekli hassasiyeti gösteriyorlar.Yeni sisteme geçincede inşAllah bu tür yatırımları karşılayacak piyasadaki gücü elde etmek için sitemiz reklam gelirleri alıcakdır.

Kuran dosyalarına gelince ne kadar çok değişik olursa o kadar iyi olur hatta güzel kuran okuyan kardeşlerimiz varsa onlar seslerini çekip bize verebilirler..Sade ses olmuş olur..

Kıtmir kardeşinde dediği gibi 500 gb kuran arşivi yapmak için elimizden gelen çabayı Allahın izniyle gösteriyoruz.Rabbim yardımcımız olsun.amin

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ensarullah ' Alıntı:
s.a öncelikle kardeşler ALLAH çalışmalarınızı bereketlendirsin kalbimizi dini üzere sabit kılsın ve o kalp sürekli Rahman için bir şeyler yapma arzusuyla kaynayıp dursun.maş. ben sizde bu kaynamayı görüyorum.ahiler gulyarası arşiv olarak uğrak bir nokta olacaktır inş buna inanıyorum.benim acizane bi kaç tavsiyem var.
öncelikle hocamdan sağ tıklamayı açmasını istiyorum :)flash get kullanabilelim yani.
güzel bir ezgi arşivi tavsiye videolar ve bence yapılabiliyorsa haber bölümü.şahsen bir tevhidhaber tarzında haberler görmek isterim orası pek yenilenmiyor bu sıralar inş burda olursa yenilenmesinide istiyorum söyliyeymim:)kendi pc den arşiv ekleme konusu bilmiyorum nasıl olcak ama olursa inş bende elimde olanları eklemek isterim.birde son bişey kardeşler ben biraz bu ses v.s video (pek beceremesemde) işleriyle uğraşmayı severim.gulyarası için özel çalışmalar yapılacaksa eğer bunlara katkıda bulunmak ve ümmete yararlı şeyler sunmak amacıyla bu video,ses olaylarının bizlerede öğretilmesini istiyorum inş.selam ve dua ile...

aleykum selam ensarullah kardeşim.Rabbim hepmizin çalışmalarını bereketlendirsin.

Sorunlarınıza gelince.Sağ tıklamayı bilerek kapattım biliyorsun site 6 aylık ve neyin ne olduğunu yeni yeni öğreniyoruz herhangibi aksama olmasın diye (genelde bizi çekemeyen özellikle bana düşmanlık eden bir kesim var siteye saldırıp durmakda boş boş :) ) bunların saldırılarından korunmak için bu özelliği yaptım yeni sistemle tüm bunlar kalkacak Allahın izniyle..

Özel çalışmalara gelince genelde yönetime aldığımız kardeşlere ben tek tek yapacağı şeyleri gösteriyorum ve kardeşler kendilerini o alanda geliştiriyorlar bu konuda da inşAllah yardım etmek isteyen kardeşlere yol gösteririz bu çalışmaları sitemize eklemek içinde kullanıcı girişiyle ya mpeg dosya olarak yada youtube sitesi gibi eklemelere izin vericeğiz inşAllah..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Rucane ' Alıntı:
İlk Önce Sitenin Reklamda Bir Eksigi Yok Kardeşim Günde İnan Siteyi Tıklama sayısı Siteyi Çökertecek Kadar Sitenin Hem Forum Hemde Partal Olmaaını İki Zararı Var Bizim Sitenin Datası Serverimiz vare Portalda ise Databesa olması lazım Orda Haftalık veri, kaybı oluyor Bu tarzda Eleştirileriniz çok İnş Sizlere Şuanakadar sundugum Hizmetler Nasıl Ondan Memnun musunuz Degilse Sebebi ne

Allah razı olsun rucane kardeşim emeklerin çok iyi Rabbim makamını arttırsın.İnşAllah bu konuda eksiğimiz olmıyacak Rabbim bizlere yardım etmekde elhamdulillah.Yeni sistemlede bu portal açığını gidereceğiz inşAllah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
deli ' Alıntı:
bize uyar :huhuuhuu şu sohbetleri şimdiden eklesen olmazmı. en azından bir kısmını :huhuuhuu

Evet sohbetler konusuna özel bir açılım getireyim inşAllah bu sohbet daha düzenli olucak Rabbim izin verirse eklenen sohbetleri bizzat kendim dinleyip ekleyeceğiz çünkü bazen hocalarımız hata edebiliyor bu hataları da topluma mal etmek büyük yanlış olur o yüzden çok olucağına özenle dinleyip ekliyeceğimizden dolayı az olucak ilk etapda tabi o yüzden bu yönden bizi mazur görürsünüz inşAllah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ensarullah ' Alıntı:
güzel bir ezgi arşivi tavsiye videolar ve bence yapılabiliyorsa haber bölümü.şahsen bir tevhidhaber tarzında haberler görmek isterim orası pek yenilenmiyor bu sıralar inş burda olursa yenilenmesinide istiyorum söyliyeymim:)

Haber konusuna ayrı yanıt vereyim..Allah razı olsun buna dikkat ettiğin için aslında haber konusuna hiç girmeyi düşünmüyorduk.Yanlız sizinde dediğiniz gibi islami haber sitelerinde ciddiyetsizlik mi desem yoksa elaman sıkıntısı mı desem oturan bir haber sitemiz yok dediğiniz sitede maşAllah güzel çalışmaları var yanlız zulm beldelerindeki haberlerini eksik görüyorum bunuda genel olmalarına bağlıyorum.Bu konuda takva haberin haberleri gayet güzel ve sahih haberlerden oluşmakta.Ama o da eksik kalmaktadır.Rabbim hepimizi tatmin edicek güzel bir haber sitesi bizlere nasip etsin inşAllah kardeş öncelikli hedeflerimizi başarabilirsek haber konusuna ayrı bir site yapmayı düşünüyoruz o zamana kadar da zulm ve islam beldelerinden haberlere rahat ulaşabilmeniz için sitemizde az da olsa yer vericeğiz tabii az olması öz olmasını ve güncel olmasını inşAllah sağlıyacak : )