Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gündeminize Dair ''Röportaj''

Aschian Çevrimdışı

Aschian

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
@Aschian gundeminize dair mikrofon siz de kardeş.
29550

şuan tek gündemim aylık 20 bin lirayı geçen yakıt masrafım :(

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Yok ya
Böyle bir şey

Anladim bahsettigim sey bu. Iktidar destekli okullar.

Benim bir arkadaşım vardı oda hafızlık yapdi imamlık da ama ben hiç bir imamda yani bazıları hariç hiç samimi görmüyorum

Ülkemizde ki ehli tevhid dedimiz cemaatler niye hiç ayaklanma yapmıyor bi hareketlenme yapmıyor nasıl kötü bir şey madem tasavvuf camiasına karşıyız ama onların sesi daha çok çıkıyor bizimkiler de hiç bir şey yok kime kusura bakmasın

En son pandeminden evvel istanbul'da 4 /6 yaş arasi 3 bine kadar cocuk gozumun nuru namaz etkinligine katildi.
Hayatimda gordugum en guzel etkinliklerden biriydi. Oldukca heybetliydi ya.
Elbette o zaman kemalist tayfa kudurmuştu.

Şu anda sene sonu geldigi icin islami egitim veren okul oncesi cocuklarin hatim torenleri duzenlenip konvoylar yapılıyor.
Yapmak isteyen gercekten yapiyor yani.

Ve dedigin doğru, sufi kanadi ciddi çalışıyor.
Yani özellikle cubbeli vs sınırlamayın onlarca kolun eğitim çalışmaları var.

İmam Ebu Hanif Çevrimdışı

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
@Alketa Çanakkale de LGBT yürüşü yapılmış Duyduma göre şu memlekette bunları göreceme Teksas da yaşarız daha iyi yani o zaman derdik bura gavur memleketi normal bir şey diye Anlayan anlar :)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
@Alketa Çanakkale de LGBT yürüşü yapılmış Duyduma göre şu memlekette bunları göreceme Teksas da yaşarız daha iyi yani o zaman derdik bura gavur memleketi normal bir şey diye Anlayan anlar :)

Hic haberlere bakmadim.
Onlarin yuruyus gunleri mi gelmis, bi ara yapiyorlardi.
Gecen escinsel unlu bi adamin röportajını izledim, lgbtye karsiydi.
Hatta bu cinsiyet degisimi yapanlarin cogunun,
sonradan cok pisman olduklarini soyledi.

Abd de filan 2 sene terapi gordurmeden bu tip islemler yapilmiyormuş mesela.
Tv sosyal medya dizi film sektoru besliyor bunlari.
Dunyanin her yerinde var yani.

Teksas daha ice kapanik bir yer degil mi?
yani inancsal olarak daha kati sanki.( 7 gobek teksasliymisim gibi salliyorum su an)

Biz muhtemelen soyle derdik;
Ya gavur memlekette bile daha saglam karsi cikiyorlar bir de bize bak filan:D

Esad Çevrimdışı

Esad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Esad ve @Alpercan
Gundeminize dair mikrofon sizde inşaAllah.

Es selamu aleykum ve rahmetullah.

Rabbim size ve ehlinize bereket versin. Allah'tan sizlere hem bu dünyada hem de ahirette af ve afiyet diliyorum.
Bu foruma ilk girdiğimde evli dahil değildim, şimdi ise Rabbim lütfu keremi ile birkaç gün önce ikinci kız evladımı kucağıma almayı nasip etti.

Bu yüzden -özellikle bu günlerde- benim gündemim evlatlarımız, akrabalarımız, komşularımız, nesillerimiz ve onların Rabbimizin razı olduğu istikamette olup o yolda kalması üzerine yoğunlaşmaktadır. Toplumumuzdaki son zamanlardaki orta ve genç yaştaki Allah'ın gazabını hakeden kişilerin ortaya koyduğu fısk ve küfür amelleri de sanıyorum ki bu konuya hepimizin yoğunlaşmasının son derece önemli olduğunu gösteriyor.

Okumalar ve gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki bir anne, baba, abi, abla, öğretmen, amca, teyze olarak yalnızca ilim sahibi olmak yeterli olmuyor, bilakis ilmimizle toplu bir şekilde amel ederek nesillerimize dinimizi, ahlakımızı ve değerlerimizi aktarmamız gerekiyor. Sözlü olarak yapılan yüklemeler uygulama olmadan -çoğu zaman- kökleşemiyor. Örneğin evde hep birlikte kılınan bir namaz doğrudan çocuklarımızın dikkatini çekiyor, sanıyorum ki sosyallik içgüdüsü ile taklit ve tekrar yöntemi çok hızlı bir öğrenme gerçekleşebiliyor.

Küçüklerimizin yanında bir olaya verdiğimiz tepki dahi onların hafızasında doğrudan yer ediniyor. Örneğin çok hızlı uçan bir kuş gördüğümüzde "ohaa, yuhh !" gibi tepkiler vermek yerine " SubhanAllah ! " dediğimizde bile Allah'ı tüm şartlarda zikredebildiğimizi / zikretmemiz gerektiğini yine amellerimizle anlatmış oluyoruz. Yahut çocuğumuz bir işi başardığında "aferin, alkış, bravo, oleyy !" yerine "elhamdulillah, maşaAllah" diyerek hem Rabbimize bu başarıdan dolayı şükretmiş oluyor hem de evlatlarımız başardığı bu işi rabbinin yardımı ile gerçekleştirdiğini bilinçaltına yerleştirmiş oluyor. Bu durum çocukken kare-üçgen şekilleri ayırmaktan büyük bir işletmenin yönetiminde bulunmaya, bir koşu yarışında birinci olmaktan, büyük bir islam devletinin -inşaAllah- emiri olmaya kadar tüm olaylarda şükr ve zikr edilecek makamı unutmaması için atılacak güzel bir temel olacaktır.

Rabbim bizim neslimizden göz aydınlığı olacak salih/saliha, mücahid/mücahide evlatlar nasip etsin. Rabbimiz bizim elimizde insanları ıslah etsin, bizim ellerimizde insanların ihtiyaçlarını gidersin, bizim ellerimizde insanlara hidayet versin ve bizim ellerimizle müslümanlara kendisinden başkasına kul olunmayacak topraklar bahşeylesin.

Velhamdulillahi Rabbil Alemin.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum ve rahmetullah.

Rabbim size ve ehlinize bereket versin. Allah'tan sizlere hem bu dünyada hem de ahirette af ve afiyet diliyorum.
Bu foruma ilk girdiğimde evli dahil değildim, şimdi ise Rabbim lütfu keremi ile birkaç gün önce ikinci kız evladımı kucağıma almayı nasip etti.

Bu yüzden -özellikle bu günlerde- benim gündemim evlatlarımız, akrabalarımız, komşularımız, nesillerimiz ve onların Rabbimizin razı olduğu istikamette olup o yolda kalması üzerine yoğunlaşmaktadır. Toplumumuzdaki son zamanlardaki orta ve genç yaştaki Allah'ın gazabını hakeden kişilerin ortaya koyduğu fısk ve küfür amelleri de sanıyorum ki bu konuya hepimizin yoğunlaşmasının son derece önemli olduğunu gösteriyor.

Okumalar ve gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki bir anne, baba, abi, abla, öğretmen, amca, teyze olarak yalnızca ilim sahibi olmak yeterli olmuyor, bilakis ilmimizle toplu bir şekilde amel ederek nesillerimize dinimizi, ahlakımızı ve değerlerimizi aktarmamız gerekiyor. Sözlü olarak yapılan yüklemeler uygulama olmadan -çoğu zaman- kökleşemiyor. Örneğin evde hep birlikte kılınan bir namaz doğrudan çocuklarımızın dikkatini çekiyor, sanıyorum ki sosyallik içgüdüsü ile taklit ve tekrar yöntemi çok hızlı bir öğrenme gerçekleşebiliyor.

Küçüklerimizin yanında bir olaya verdiğimiz tepki dahi onların hafızasında doğrudan yer ediniyor. Örneğin çok hızlı uçan bir kuş gördüğümüzde "ohaa, yuhh !" gibi tepkiler vermek yerine " SubhanAllah ! " dediğimizde bile Allah'ı tüm şartlarda zikredebildiğimizi / zikretmemiz gerektiğini yine amellerimizle anlatmış oluyoruz. Yahut çocuğumuz bir işi başardığında "aferin, alkış, bravo, oleyy !" yerine "elhamdulillah, maşaAllah" diyerek hem Rabbimize bu başarıdan dolayı şükretmiş oluyor hem de evlatlarımız başardığı bu işi rabbinin yardımı ile gerçekleştirdiğini bilinçaltına yerleştirmiş oluyor. Bu durum çocukken kare-üçgen şekilleri ayırmaktan büyük bir işletmenin yönetiminde bulunmaya, bir koşu yarışında birinci olmaktan, büyük bir islam devletinin -inşaAllah- emiri olmaya kadar tüm olaylarda şükr ve zikr edilecek makamı unutmaması için atılacak güzel bir temel olacaktır.

Rabbim bizim neslimizden göz aydınlığı olacak salih/saliha, mücahid/mücahide evlatlar nasip etsin. Rabbimiz bizim elimizde insanları ıslah etsin, bizim ellerimizde insanların ihtiyaçlarını gidersin, bizim ellerimizde insanlara hidayet versin ve bizim ellerimizle müslümanlara kendisinden başkasına kul olunmayacak topraklar bahşeylesin.

Velhamdulillahi Rabbil Alemin.

Aleykum Selam,
Allah razı olsun, dualarınıza amin, ecmain.

Mubarek olsun ne güzel 2.kez baba olmussunuz daim olsun haneniz bereketli olsun. Nesliniz her daim iman uzere olsun inşaAllah.
Ozellikle kiz cocuk babalarinin bu sekil ince ve detayli dusunmeleri / gerci kiz erkek farketmez ama aile icinde verilen egitimlerinde titizlik ciddi anlamda onemli.
Top genelde anne de olur ama babalarında aktif olmasi cok onemli.
Bu anlamda MaşaAllah size ve ailenize.
Nesli sekillendirecek olan cocuklar sonuçta.
Verilen egitim sonraki nesle aktara aktara gidecegi icin zincirin bu anlamda başı olabilmek ve daim olabilmek sabirla ciddi anlamda emek vermek demek.
Iman uzere sağlik sihhatle Rabbim islerinizi kolaylastirsin insaAllah.

Üst Ana Sayfa Alt