Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Güneydoğu'nun Ayrı Bir Devlet Olmasının Müslümanlar Açısından Etkileri

Tagut Devlet ikiye bölünsün mü?

• Evet

Kullanılan: 2 15.4%
  • Hayır

Kullanılan: 11 84.6%

• Kullanılan toplam oy
    13
A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
müslümanların bölünmesini konuşmak ve bunda hayır olduğunu sormak bile çok anlamsız doğuda islami bir hareket başladıda haberimizmi yok bizim gördüğümüz ırkçı kominst ateist pislikler var benimde içinde olduğum doğulular müslümanda batıdaki türkler kafirmi?

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
müslümanların bölünmesini konuşmak ve bunda hayır olduğunu sormak bile çok anlamsız doğuda islami bir hareket başladıda haberimizmi yok bizim gördüğümüz ırkçı kominst ateist pislikler var benimde içinde olduğum doğulular müslümanda batıdaki türkler kafirmi?

Burda kast edilen bence bu pkk nin doguyu ayri bir devlet saymasi ve bu ikinci devlet olmasi yoksa islami bir devlet ten bahsedilmiyor ki yanlis miyim .
Kimse dogulular musluman batililar kafir ayrimi yapmamis yanlis anladiniz bnce. Birde irkcilikla ne alakasi var burda irkcilikta kast edilmemis yanlis miyim? kafir olmak irka bagli degil ayni sekilde musluman olmakta

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burda kast edilen bence bu pkk nin doguyu ayri bir devlet saymasi ve bu ikinci devlet olmasi yoksa islami bir devlet ten bahsedilmiyor ki yanlis miyim .
Kimse dogulular musluman batililar kafir ayrimi yapmamis yanlis anladiniz bnce. Birde irkcilikla ne alakasi var burda irkcilikta kast edilmemis yanlis miyim? kafir olmak irka bagli degil ayni sekilde musluman olmakta
islam açısında artıları eksileri demiş kardeşimiz o yüzden böyle yazdım

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sorun öyle büyük ki, bugün adina islami cemaat, camia ve dernek dedigimiz yerler tek yumruk olsa idi pkklilardan en az 10 kat yüksek ses cikardi ki bu da demek oluyorki istedigimizi yaptirabilirdik ama su olaylarda bile müslümanlar tahminim git gide cözülecek ve ilk günkü direnisi yapan toplulukdan eser kalmayacak ve zamanla azala azala ......

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sorun öyle büyük ki, bugün adina islami cemaat, camia ve dernek dedigimiz yerler tek yumruk olsa idi pkklilardan en az 10 kat yüksek ses cikardi ki bu da demek oluyorki istedigimizi yaptirabilirdik ama su olaylarda bile müslümanlar tahminim git gide cözülecek ve ilk günkü direnisi yapan toplulukdan eser kalmayacak ve zamanla azala azala ......
ERROR

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Belki kendimi tam ifade edemedim ...
Doguda islami örgütlenme ve direniş emareleri gördüğümü düşünüyorum ...
ve kürtlerin genel anlamda daha dindar olduklarini da gözlemledim ..
O acidan disaridan Mücahitlerin de yardim ile Doguda bölünmüş bir bölgenin Müslümanlar icin bir firsat olabilcegini düşündüm ...

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Acı gerçekleri şimdi söyleme ya...

Yıktın bizi...

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Etkileri tam ne olur Allah bilir ama benim fikrimce Güneydoğu'da kurulan devletin Müslümanlar'a etkileri osmanlı yıkılıp türkiye kurulduğunda Müslümanlar'a ne olduysa o olur . Abdullah Öcalanla Atatürk arasında gram fark yok çünkü biri ne mutlu türküm diyen deyip çıkmış apo Kürtlük davasına sarılmış ikiside inançsız Köpekler . Benim fikrimce olan o olur Güneydoğu'da 2.bir tağuti rejim kurulana kadar hak islam devleti kurulmazsa olan yine Müslümanlar'a olur Allah korusun

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Belki kendimi tam ifade edemedim ...
Doguda islami örgütlenme ve direniş emareleri gördüğümü düşünüyorum ...
ve kürtlerin genel anlamda daha dindar olduklarini da gözlemledim ..
O acidan disaridan Mücahitlerin de yardim ile Doguda bölünmüş bir bölgenin Müslümanlar icin bir firsat olabilcegini düşündüm ...

O dindarlıktan "eski" kuzey ırak ve kuzey suriyede de bulabilirsiniz ... a da ne olduysa b de de aynı oldu aynı delikten 3. defa geçmenin manası var mı ?

Üst Ana Sayfa Alt