Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günümüz Alimlerinden Sheikh Omar Bakri Muhammad

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Essalemu aleykum

Muzzammil kardes bende bastan emin degildim ama sonra bir kac klip gördum youtubedan istersen aktarayim kardes...
Cunku kendisi ingilteredeyken sii olsun veya hizbullah olsun ileri geri konusurdu ve tekfir ederdi ama lubnanda hapis cezasi aldigi zaman onu ordan cikartan hasan nasrallah ve ekibi oldu nitekim görusleri birden degisti yok onlar rafizi degil sadece sia bilmem ne...

http://www.youtube.com/watch?v=bsLrO8MmWRU
http://www.youtube.com/watch?v=9KPsr2th6No&feature=related

not: klipler ingilizce insAllah sorun olmaz

Allaha emanet olun

DİNİNİ ÖĞRENEMEYEN SEN HİDAYET ANCAK ALLAH CELLE CELALUHUYA AİTTİR AYETİ KERİMESİNİ NERENDEN VE NASIL ALGILIYORSUN YAZARMISIN ?

D Çevrimdışı

derveze

Üye
İslam-TR Üyesi
la denilen kişi senin cocugun ilerde homosexüel olursa senin hakkında da senin düşündün gibi düşünelim mi ? veya kızın ileride fahişe olursa suçu sende mi aramalıyız yoksa kızında mı ? ... müslümanlara olan hıncınız ve kininiz nasıl da gerçek yüzünüzü belli ediyor.. el insaf

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yau ne kadar abarttınız sanki sizler sütten çıkmış ak kaşıksınız, yoksa sanaldan mıdır bu kadar
kolay tuşlara basıyorsunuz ? Burada herkes hiç hata yapmaz mı? Yoksa herkes alleme mi?

Allah için söyleyin sizlerde günlük hayatınızda ve toplumla olan ilişkilerinizde zahire göre değerlendirmiyor musunuz?
Açık saçık bir kız gördüğünüzde " yau bunu babası nasıl yetiştirmiş" gibi sözler sarf etmiyor musunuz?
ya da aklınızdan geçmiyor mu? bu da bunu gibi işte.
Doğrudur demiyorum ama La'nın verdiği tepki normaldir diyorum.
Düzeltecek olan sizlersiniz ama bu şekilde olmaz.

La kardeşimizde doğal olarak " yau adama şeyh diyorlar ama hanımına, kızına bak " diye düşünmesi normaldir.
Zaten bende uzatmadan ve HAKARET etmeden kısaca örnek verdim. Yani meseleyi serengei kadar abartmanın
ve seviyesizleşmenin anlamı yok. Usulünce izah edersiniz olur biter hakarete ne gerek var...

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Salamun alaikum wa rahmatUllah ahiler.
Konuda talihsiz yorumlar yapilmis, yapan arkadaslar umarim simdi yazacagim mesaji vicdan ile okurlar.

BismIllah.

Videolari izledim, seyh ( Allah onu korusun ) kendisine ulasan yeni bilgiler sonucu burada Rafidi ve Hizbullah ayrimina gitmis, Hasan Nasrallah'in sahabeleri sovmedigini, Aise validemize iftira atmadigi ve Kur'ani tahrife gitmedigini ogrendigini soylemis ve zahirden hukum vermek durumunda olarak boyle bir goruste karar kilmis ( bu olayin gorunen yuzudur ).
Simdi gelelim bunu teker teker acmaya ;

1. Seyh ( Allah onu korusun ) gercek Salafa bagli bir ulemadir, bircok videosunda aslinda murci olup da disardan Salafi gecinen sahte kisilikleri ifsa etmeye calismistir.
Izzeti yalnizca Allah'ta goren gercek Salafiler ile Kapi Kulu salafiler arasindaki savasta yerini bugun Allah yoluna cikan kardeslerimiz yaninda almis ve bunu katildigi bir Sia televizyonunda tum dunyaya ilan etmistir, alhamduliLlah ki diger ahiler dagda, bu seyhimizde sehirlerde hakki savunmaktadir ve sirf bu yuzden Britanya'li keferelerin baskisi yuzunden Britanya hukumeti onun Britanya'ya geri donusunu yasaklamistir.

2. Olaylar da bundan sonra baslamistir, kendisi Urdun'e geri donmek zorunda kalmis, bir sure sonra da hakkinda hapis cezasi cikarilmistir.

3. Seyh bundan sonra habise atilmistir ve supheler bundan sonra yayilmaya baslamistir ( bizim degil AlhamduliLlah, suphecilerin supheleri ).

4. Hasan Nasrallah'in aslinda oyle olmadigi ve yukarida saydigim uc meseleden beri oldugu seyhe haber edilmis, sonra Nasrallah da seyhin habisten cikmasina yardimda bulunmustur. ( Buraya dikkat ahiler, burada seyhe yanlis bilgi iletilmesi, icerisinde bulundugu zorluklar ve kendisinin sadece zahirden hukmedebilecegini unutmayalim, cunku Sia'nin herseyinin taqiyya oldugu bir gercektir, Nasrallah o videosunda bile dikkat ederseniz arka planda Homeyni zindiginin resmini tutmustur ve simdiki zindik basi Hamanei'in sinsi fetvasi olan '' Ehli sunnetin sembollerine sovmek haramdir '' i kullanmistir, Hamanei o kadar samimi idiyse neden anamiz demiyor da Ehli Sunnet'in sembolu diyor, bu da ayri bir konudur. )

5. Seyh bugune kadar Hizbullahi hep red eder ve onlarin Islam ugruna degil, Shib'a topraklari ugruna savastigini ve bunun da cihad olmadigini her seferinde dile getirirdi.

6. Bu videolari hazirlayan arkadasi videolarindan biraz tanirim, Sia ve rafidi sapiklari guzel ifsa etmektedir, ama boyle bir konuda neden bu kadar aceleci davrandi anlayamadim.
Ki videonun yorumlar kisminda bir kardes buyuk harfler ile soyle diyor ; '' Dikkat, ben seyhin oglu ile irtibatli bir kardes taniyorum, seyh bunlari kesinlikle taqiyya olarak yapiyor ve Sia'lari hicbir sekilde desteklemiyor.Tekrar ediyorum ! Bunu sadece icerisinde bulundugu zor kosullardan cikabilmek icin yapiyor ''

Sonuc ;

Birileri icin bastan yazalim ki sonra saga sola cekmesinler ;
Homeini de, Hamanei de Nasrallah da, onlarin Hizbullahi da sapiktir, zindiktir, Rafididir, Sia'dir !

Bugune kadar hep hakki savunan bu seyhimiz icin icerisinde bulundugu durumu goz ardi ederek ( hatta belki hic bilmeyerek ) bir iki video izleyip hakkinda sui zan etmek vAllahi iftiradir, bu seyh Yusuf Al Qaradawi degil ki ektiklerini bir bir bicsin son yillarda.
Seyh insandir, masum degildir, bu yolda ciddi calismalari olan bedel odemis bir insandir, kizi hakkindaki bazi bilgiler de dogrudur, ama bu ona yapilan bir komplodur.Bizzat kizi kendisini kandirmistir.O yastaki bir bayan hayatini secmis ve bildigi yolda gidiyor, hesabini Allah'a verecektir ama bunun faturasini seyhe kesmeye calismak bir basiretsizlik olsa gerekir..Allah Al Adil'dir, kisileri kendi yaptiklarindan degil de beytinin yaptiklarindan kinamak Allah'in gazabini ceker.

Ortada tam bir bilgi yok iken, durumu sadece internetten oturdugumuz yerden taakib edebiliyorken ve en onemlisi de ummetin diger alimlerinden bu konuda bir soz soylenmemisken bizler nasil oluyor da kardesimizin etini yemek icin yarisiyoruz..Rabb'im samimi olup da bir anlik hevadan boyle konusanlari avfeylesin, ama kafatasci ve hastalikli olanlari Allah'a havale ediyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt