Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Karikatürü :)

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
26656

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
acikcasi ankara ilahiyat ile ilgili bir sey bilmem. ilahiyatlar hakkinda tamamen duyumsal konusuyorum bildigimden degil.:D ama ilahiyatcilar bi garip oluyor bu gercek.
hele ki felsefe islerine giriyorlarsa cok degisiyorlar. ben biraz banane amaan modunda kazma gibi yasadigim icin o grupta hic ilgimi cekmiyor. karikatur komikli yada trajik seyler onume dusunce geveliyorum iste.

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
acikcasi ankara ilahiyat ile ilgili bir sey bilmem. ilahiyatlar hakkinda tamamen duyumsal konusuyorum bildigimden degil.:D ama ilahiyatcilar bi garip oluyor bu gercek.
hele ki felsefe islerine giriyorlarsa cok degisiyorlar. ben biraz banane amaan modunda kazma gibi yasadigim icin o grupta hic ilgimi cekmiyor. karikatur komikli yada trajik seyler onume dusunce geveliyorum iste.
Garip oldukları doğru onun için şahsen insanlara medrese usulü ile İslâmî ilimler öğrenmeleri gerektiğini söylüyorum.Değişme felsefeye gerek kalmadan ilahiyat eğitiminin başında başlıyor.Çünkü ehli sünnet ağırlıklı metinler yerine yüzeysel akademik ve objektif(?) olduğu söylenen veya öyle inanılan metinler üzerinden dini eğitim veriliyor.Kısacası maneviyata yönelik dinin lezzetini elde edebileceğimiz eğitim değil bilakis insanın dine karşı manevi duygularını sömürülmüş bir hale getiren eğitim veriliyor.

Üst Ana Sayfa Alt