Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resim Günün Resmi ( Her Güne Bir Resim )

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
Güzeller bayram günleri süslenir,
Seninse bayramları süsler yüzün.

Somali'nin siyah incileri. Vallahi geliyoruz ey Aksa!

FuRM6KOXwAIOUTI

FuRM6KMWcAE6O0S

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
biraz da kültür:p

simdi diyeceksiniz bu ne?
bu bir mermer arkadaşlar,
simdi bir geziye gittiniz,
kirmizi renkte bu sekil mermer gordunuz hemen diyorsunuz ki
bu "hereke pudingi" herkes aa deyip sasiriyor ve size mimar misiniz diyor
siz de hayir sadece genel kulturum bir derya size hava atmak istedim diyosunuz.

20230527_132329.jpg

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Foruma foto atacaktim gezdigim yerler diye ama üşendiğimden atamadim.
Ama şunu çok seviyorum
kaldigim köy evindeki el yapimi gece lambasi.pet şişeye bayildimm.
20230630_231424.jpg

.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Deĝerli forumdaşlarım, bu domatesler ne zaman verecek ? Orman oldu iyice. Ciceklendi. Ama alttan da kurumalar oluyor.

Yani bari bunu becereyim yav. Bilgisi olan.

20230725_115226.jpg

Bu arada @Akansu55 boceklenen biberlerimi kurtaramadim. Tarif verdigin sekilde yaptim olmadi bocek ilaci aldim olmadi hatta, şöyle kurt mu bu lavra mi neyse ne bilmiyorum bunlardan cikti. Bende o biberlerden hayir gelmez diye söktüm artık. Resmen uzayli gibi bir sey bu. Baya buyuk bu arada corba kasigina sigiyor.

Köylülüğü zirvede birakmaya karar verdim.

20230716_165647.jpg

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Deĝerli forumdaşlarım, bu domatesler ne zaman verecek ? Orman oldu iyice. Ciceklendi. Ama alttan da kurumalar oluyor.

Yani bari bunu becereyim yav. Bilgisi olan.

Ekli dosyayı görüntüle 30818

Bu arada @Akansu55 boceklenen biberlerimi kurtaramadim. Tarif verdigin sekilde yaptim olmadi bocek ilaci aldim olmadi hatta, şöyle kurt mu bu lavra mi neyse ne bilmiyorum bunlardan cikti. Bende o biberlerden hayir gelmez diye söktüm artık. Resmen uzayli gibi bir sey bu. Baya buyuk bu arada corba kasigina sigiyor.

Köylülüğü zirvede birakmaya karar verdim.

Ekli dosyayı görüntüle 30820

Abla biberlerin için üzüldüm.Ayrıca böcek ilacı da kullanmışsın ama olmamış.Nasip demek ki olacağı varmış.
Bitkilere bir çok dış etken etki etmektedir.Ayrıca bitkinin genetiği vs.de önemli.Toprağın yapısı,tohum kalitesi,düzenli periyotlarla sulama,böcek ilaçlarına bile dayanan bazı dirençli böcek türleri vs. bir sürü sebebi olabiliyor.

Büyük ihtimalle kullandığın böcek ilacına bağışıklığı olan dirençli böcekler varmış.Kullanmana rağmen etki etmediyse sebebi bu olabilir.İnsanlarda antibiyotiğe dirençli bakteriler olabildiği için.Aynısı bu durum için de geçerli olabilir.İstersen botanikten anlayan bir aktara sorabilirsin.

Eczacı olarak benden bu kadar. :) Keşke daha fazla yardımcı olabilseydim...

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Abla biberlerin için üzüldüm.Ayrıca böcek ilacı da kullanmışsın ama olmamış.Nasip demek ki olacağı varmış.
Bitkilere bir çok dış etken etki etmektedir.Ayrıca bitkinin genetiği vs.de önemli.Toprağın yapısı,tohum kalitesi,düzenli periyotlarla sulama,böcek ilaçlarına bile dayanan bazı dirençli böcek türleri vs. bir sürü sebebi olabiliyor.

Büyük ihtimalle kullandığın böcek ilacına bağışıklığı olan dirençli böcekler varmış.Kullanmana rağmen etki etmediyse sebebi bu olabilir.İnsanlarda antibiyotiğe dirençli bakteriler olabildiği için.Aynısı bu durum için de geçerli olabilir.İstersen botanikten anlayan bir aktara sorabilirsin.

Eczacı olarak benden bu kadar. :) Keşke daha fazla yardımcı olabilseydim...

Allah razı olsun, yardimci oldun zaten. Nasipte yokmuş. Dediğin gibi dis etkenlerden ve boceklerin direncli olmasi vs. Yapacak bir sey yok kardeşim sağ olasın, ben maniden devam :D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Komşu ablayla 693 kilo cekirdek yedikten sonra
Dur dedi bende bi pırpır olacak serinlersin dedi
Tamam dedim super
Ilk defa usb girisli bi pırpır goruyorum
O bile şaşkın
Bulup takarsın beni bi yere diyor.

Bu kadar teknoya karşiyim ben ya
fiş priz olayindan ne istiyorlar anlamiyorum
20230726_235317.jpg

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

Ramadan dolayısıyla kapalıyız
İslam-TR Üyesi
Komşu ablayla 693 kilo cekirdek yedikten sonra
Dur dedi bende bi pırpır olacak serinlersin dedi
Tamam dedim super
Ilk defa usb girisli bi pırpır goruyorum
O bile şaşkın
Bulup takarsın beni bi yere diyor.

Bu kadar teknoya karşiyim ben ya
fiş priz olayindan ne istiyorlar anlamiyorum
Ekli dosyayı görüntüle 30834
Bunlar demoda oldu. Hanıma aldim ayni bu model sarjli :) elinde tutuyor. Hatta yazmayla kafasına baglamayi düşünüyor :)

Link;

Üst Ana Sayfa Alt