Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resim Günün Resmi ( Her Güne Bir Resim )

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ha ırak saçma olmuş.hem muhaliflere hem esede destek veriyor.belki de kuzey ırak ve malikinin tutumu farklı diye olabilir

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
obama-banner.jpg

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
M. Kamâl: Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum
Yeni Laik cumhuriyet, Mustafa Kemal’in kişisel felsefesini yansıtıyordu. 1928′de yayınlanan bir kitabında, Grace Ellison, onun 1926-27 de kendisine söylediklerini aktarıyor:
”Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum. Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. Benim halkım demokrasi ilkelerini gerçeğin emirlerini ve bilimin öğretilerini öğrenecektir. Batıl inançlardan vazgeçilmelidir. İsteyen istediği gibi ibadet edebilir. Herkes kendi vicdanının sesini dinler. Ama bu davranış ne sağduyulu mantıkla çelişmeli ne de başkalarının özgürlüğüne karşı çıkmasına yol açmalıdır..”
Ayrıca bakınız: Andrew Mango – Atatürk Remzi Kitabevi 3.Baskı Sayfa: 532

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
M. Kamâl: Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum
Yeni Laik cumhuriyet, Mustafa Kemal’in kişisel felsefesini yansıtıyordu. 1928′de yayınlanan bir kitabında, Grace Ellison, onun 1926-27 de kendisine söylediklerini aktarıyor:
”Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum. Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. Benim halkım demokrasi ilkelerini gerçeğin emirlerini ve bilimin öğretilerini öğrenecektir. Batıl inançlardan vazgeçilmelidir. İsteyen istediği gibi ibadet edebilir. Herkes kendi vicdanının sesini dinler. Ama bu davranış ne sağduyulu mantıkla çelişmeli ne de başkalarının özgürlüğüne karşı çıkmasına yol açmalıdır..”
Ayrıca bakınız: Andrew Mango – Atatürk Remzi Kitabevi 3.Baskı Sayfa: 532

Turk dil kurumu
Din:
3. İnanılıp çok bağlanılan düşünce, inanç veya ülkü, kült

Ateizm bile bir dindir bence.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Turk dil kurumu
Din:
3. İnanılıp çok bağlanılan düşünce, inanç veya ülkü, kült

Ateizm bile bir dindir bence.

her dinin bir lideri yani peygamberi ve getirdiği şeriat esasları vardır.Hem Resul hemde Peygamber olanlar vahye tabi olanlardır.Kitap verilenler de vardır.Bazı peygamberler de önceki peygamberlerin getirdiği şeriat esaslarını yürütmüşlerdir.Kemalizm batının dinine göre dizayn edilmiş bir şeriattır.İçinde cumhuriyet demokrasi ve laiklik milliyetçilik,halkçılık gibi altı ilke üzerine kurulmuştur.Bunlara da atatürk ilkeleri adı verilmiştir.Türkiyenin resmi dini kemalizm dir.Peygamberi yani lideri de Mustafa Kemal olmaktadır.Getirdiği şeriat esasları ise atatürk ilke ve inkilaplarıdır.Anayasanın esası da bu ilkelere dayanır.Bunu söylesen kimse kabul etmez ve sapık ilan ederler.Ama maalesef gerçek böyle.Allah katında din islamdır.Diğerleri sahte dinlerdir.

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Vietnam'ı işgal etmeyeceğiz. Halkına zulmeden bir iktidara karşı Vietnamlıları koruyacağız" - Nixon,
1975, Vietnam'da 1.8 milyon ölü!

"Niyetimiz Afganistan'a barış, adalet ve özgürlük götürmektir..." - Bush,
2001, Afganistan'da 730.000 insan öldü!

"Niyetimiz Irak'taki kimyasal silahları imha etmek, Irak'a barış, adalet ve demokrasi götürmektir..." - Bush,
2003, Irak'ta 2 milyon ölü!

Yıl 2013, Obama "Suriye'deki zulme seyirci kalamayız" diyor!

Ahhh Amerika Sana Ülke Diyenin Suratına Tüküreyim
1174603_653274678025419_1139828575_n.jpg

Ebu Yaser Çevrimdışı

Ebu Yaser

Üye
İslam-TR Üyesi
"5 yaşındaki kızıma, “Hadi savaşları durduralım” dedim, “Hadi baba” dedi.

25 yaşındaki yeğenime “Hadi savaşları durduralım” dedim, “Nasıl?” dedi.

Arkadaşım var 35 yaşında, “Hadi savaşları durduralım” dedim, dedi ki “Oğlum bir kere de akıllı bir şey söyle”.

Annem 60 yaşında, dedim ki “Anne hadi savaşları durduralım”, o da “Oğlum bırak bu işleri, sigortalı bir işe gir, çalış” dedi."

- | Erdal Demirkıran | -

1175579_636277579725884_414861390_n.jpg

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"5 yaşındaki kızıma, “Hadi savaşları durduralım” dedim, “Hadi baba” dedi.

25 yaşındaki yeğenime “Hadi savaşları durduralım” dedim, “Nasıl?” dedi.

Arkadaşım var 35 yaşında, “Hadi savaşları durduralım” dedim, dedi ki “Oğlum bir kere de akıllı bir şey söyle”.

Annem 60 yaşında, dedim ki “Anne hadi savaşları durduralım”, o da “Oğlum bırak bu işleri, sigortalı bir işe gir, çalış” dedi."

- | Erdal Demirkıran | -

1175579_636277579725884_414861390_n.jpg

Birine : Müslümanları öldürüyorlar orda dedim.
Dediki : araplar bizi sırtımızdan vurmuştu.
Dedim: Müslüman ölürken onlara oh olsun mu demeliyiz. Gitmiyorsak bari davalarını anlayalım
Sustu!! Ben de birşey diyemedim.

Kurşun geçmiş sınırı birine isabet etmiş.
Anam dedi ki : Aha!!! bize neden ateş ederler!
Dedim : Anne zaten hep bize ateş ediyorlardı
Dediki bize gelmesin kurşunlar.
Sustum. Korktum yanlış bi laf eder diye

Üst Ana Sayfa Alt