Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
6nQYBP.jpg

Başka bir deyişle;

"Çocukluğum buyumekle geçti,
Gençliğim yaşlanmakla geçiyor" da diyebilirdi bir şair.

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eyy nefsim sen günlerden ibaretsin.Her bir gün, senden bir parça alıp goturuyor.Gece ve gündüz seni tasirdurur.Bir gün yazılı olanda bitecek, ölüm senide bulacak ,senin içinde 'öldü' diyecekler. Unutulacaksin,unutulduğun dahi unutulacak.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Sigara kullanmazdım ama cebimde hep bir paket kibrit taşırdım, bir günah işlemeye kalktığımda kibriti yakıp elime tutardım. Sonra kendime -Ali sen bu ateşe dayanamıyorsun cehennem ateşine nasıl dayanacaksın? derdim." -Muhammed Ali

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aci olan ne varsa hayata dair bu dunyada
tatmamis ve gormemis birisi bana aciyi anlatiyor ve anlatirken ne kadar da rahat
Oysa tarif etmeye kalktigimda

anlatamadigim dilimin dugumlendigi
goz yaslarimin heder oldugu
olaylardan bir tanesidir.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Cehenneme bilet almanın bir diğer adıdır; Demokrasiyi, laikliği veya herhangi bir beşeri ideolojiyi ve sistemi savunmak/kabul etmek !

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Söz ola kestire başı; söz ola kestire savaşı

Padişahın biri, birgün rüyasında öldüğünü görür. Rüyasında öldüğünü görünce telaştan ertesi gün iki rüya tabircisini çağırtır sarayına. Ben böyle böyle bir rüya gördüm kim yorumlamak ister der. Birinci tabirci başlar yorumlaya dedeniz ölecek, nineniz ölecek, eşiniz ölecek, veziriniz ölecek en sonunda da siz öleceksiniz der! tabii bu yorum hoşuna gitmez padişahın vurun kellesini der. İkinci tabirci gelir huzuruna başlar yorumlamaya padişahım ''Allah size uzun ömür versin'' , ''Allah size hayırlı ömür versin'' , ''Allah sizin ömrünüzü bereketlendirsin'' der hatta siz o kadar uzun yaşayacaksınız ki dedeniz ölecek, nineniz ölecek, eşiniz ölecek, veziriniz ölecek aralarında en uzun siz yaşayacaksınız o kadar uzun yaşayacaksınız ki aralarında en son siz öleceksiniz der. Tabii bu tabir padişahın hoşuna gider ve tabirci kurtarır başı... Dilimizi en rahat kullanabildiğimiz bu tür ortamlarda Müslüman kardeşimize/hocalarımıza karşı kılıç gibi değilde tatlı,yumuşak bir dil kullanırsak daha hayırlı olur inşaAllah. Keskin sirke küpüne zararlıdır hele bu sirke birde cahilse...

L Çevrimdışı

LoRy

İslamicState - Genç Mucit - Şair yazar
İslam-TR Üyesi
adamın olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derlermiş

buda öyle bir atasözü işte aklıma geldi yazayım dedim o kadar da hoş değil

Üst Ana Sayfa Alt