Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Zülmün iki temel unsuru vardır.Birisi zalim, diğeri de mazlumdur.Zalim zulmettiği için, mazlum da zulme rıza gösterdiği için hesaba çekilir."[Hz.Ali]

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
Şehadeti saadet bilenler için yenilgi yoktur.

islamabagli Çevrimdışı

islamabagli

Üye
İslam-TR Üyesi
Yolculuk ancak misafirin yoluna kararlıca devam etmesi ve gecelerini uyumadan geçirmesiyle biter. Eğer misafir yoluna devam etmez ve gecenin hepsini uyuyarak geçirirse, gideceği yere ne zaman ulaşabilir?

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ey zulüm kılıcını kuşanan zalim artık dur!
Durmazsan bil ki seni durduracak bulu“nur”
Ve o nur gün gelir sana kaçılmaz bir nâr olur

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

Admin
"Hiçbir alimle girdiğim tartışmayı kaybetmedim, hiçbir cahille girdiğim tartışmayı da kazanmadım." İmam Şafii

Z Çevrimdışı

-ZeHrA-

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
KutLu DaVaNa önder Hz. Muhammed'dir. Tek Şiarın İsLam, gayense ŞehaDettir. ZaFer yaKındır, çünKü KüFrün SoNu ZiLLettiR...

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hz. Ali (ra) “Dünya arkasını dönmüş gidiyor, ahiret ise yönelmiş geliyor. Bunların her ikisinin de kendilerine has evlatları vardır. Sizler ahiretin evlatları olun. Sakın dünya adamı olmayın. Zira bu gün amel var, hesap yok; yarın ise hesap olacak ama amel olmayacaktır” demiştir.

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Sevgi, dostluk, düşmanlık, itaat, bağlanma, muhakeme olma, dua, korku, adak, namaz ve uluhiyyetle alakalı herhangi bir konuda kendisine ibadet edilen Allah-u Teâlâ dışındaki her varlık taguttur. "

[Ziyaeddin El-Kudsi]

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
MALCOM X

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

Admin
Allahu alem bugün için, Allah yolunda savaşmayı terkeden kimseyle, namazı, orucu ve zekatı terkeden kimse arasında hiçbir fark görmüyorum." ABDULLAH AZZAM

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Ey..! İsmaiL gibi Rabbine aDanmaya razı oLmuş koyun.. ŞimDi her yerDe senin gibi Rabbine aDananLar var biLiyomusun?!.."
77086_166132456742303_151927168162832_386264_5332794_n.jpg

Sükun_u ArIz Çevrimdışı

Sükun_u ArIz

Üye
İslam-TR Üyesi
Başım feda, Bu mübarek örtüme...Ölsemde Başımdaki ilahi emirden VAZGEÖMEM ALLAH'ın izni ile

Sükun_u ArIz Çevrimdışı

Sükun_u ArIz

Üye
İslam-TR Üyesi
Biz Bu yola Eğer'lerle başladık...
''Ama'larla devam ettik....
ve''keşke'' diyerek sonlandırdık
sonucu hüznü burukluk .../Sükun_u ArIz

Sükun_u ArIz Çevrimdışı

Sükun_u ArIz

Üye
İslam-TR Üyesi
Cebi zengin fakat ruhu fakir olan insanın hali çok rezil Çünkü o; herşeyin fiyatını bilir, değerini değil.

Üst Ana Sayfa Alt