Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir gül ekiyorum yanıbaşıma, bir de sabır
Her sabah gözyaşı döküyorum suya muhtaç yaprağına
Gül çölde büyüyor, sabır yüreğimde
Ağlamayı öğretiyor bana gül, umut etmeyi, yalvarmayı...

U Çevrimdışı

Ummu Ubeida

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir Mujahid, her iyi davranışa sıkı sıkı tutunur.. ve Her rezilliği, terk eder...!

[ Shamil Basayev..]

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu’l-Vefa bin Akil Rahimehullah şöyle der :

“Eğer günümüz insanları içinde Müslümanların konumunu tespit etmek isterseniz, cami kapılarındaki kalabalıklara ve ‘Lebbeyk’ diye haykıran yığınlara bakmayın. Asıl olarak,şeriat düşmanlarının peşinden giden ayak izlerine bakın! Asıl sığınma ALLAH’ın kalesine olan sığınma ve O’nun sağlam ipine sarılmadır. Bu dinin dostlarına bağlılıktır. Bu dine muhalif olan düşmanlara karşı çok dikkatli ol. Kişiyi Allahu Teala’ya yaklaştıran en faziletli amel, ALLAH ve Rasülü’ne karşı çıkmış olanlardan nefret etmek ve onlara karşı el, dil ve kalp ile mümkün olduğunca cihad etmektir.” (Ed-Düreru’s-Seniyye, Cihad Bölümü, 238)

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
''varsın art niyetli olmasınlar,şuursuzluk şerefsizlik kadar suçtur!'' şeriati

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
"Psikoloğa git, oraya deliler gitmiyor ki. "diye zorlayan kişiye "sen git" dediğinde, "Ben deli miyim?" diyen bir milletiz biz.

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
Rahat olmak lazım fakat duyarsız değil. Açık sözlü olmak lazım fakat edepsiz değil..!!!

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmam İbnul Cevzi Derki:

Kişinin sözleri,namaz,oruç,sadaka,uzle​t gibi işleri sizi aldatmasın.Bir kimsenin şu iki şeyi gözetiyor olmasına bakın:Sınırları korumak,ameliyle yalnızca Allah rızasını gözetmek.

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Insan baskasinin kusurunu degilde kendi kusurlarina baksa, basini kaldiracak vakit bulamaz. (samanpan)

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
اَلْحَمْدُ ِللهِ عَلَى كُلِّ حاَلٍ

“Her hâlukârda Allah’a hamdolsun"

Müslim:1/288

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Süfyan Es Sevri Derki:
Eleştirici olmazsan ,insanların dilinden kurtulursun,,marhametli olursan insanlar tarafından sevilirsin,Allahın sana verdiğine razı olursan zengin olursun,Allaha tevekkül edersen güçlü olursun,DÜNYA EHLİYE DÜNYALARI KONUSUNDA ÇEKİŞMEZSEN SENİ HEM ALLAH SEVER HEMDE YERYÜZÜ SAKİNLERİ SEVER....

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmâm Ebû Hanîfe (150/767) ve İmâm Ebû Yûsuf (182/798) şöyle demişlerdir:

“Nebîlerinin ve rasûllerinin hakkı için (hürmetine senden istiyorum ey Rabbim!), diye dua edilemez. Çünkü yaratılmışların yaratan üzerinde hiçbir hakkı yoktur.”

Kâsânî, Merğînânî, el-Mevsılî, ‘Aynî, İbn Nüceym, İbn ‘Âbidîn ve diğerleri 37

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kaybolur bidatler, hurafeler ve şirkler
Hükümsüzleşir tağuti düzenler, rejimler
Allah tek anıldığında rahatsız olur müşrikler
Tevhid şuuruyla namaz kıldığım zaman

Biz nikli bir kardeşten

Üst Ana Sayfa Alt