Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haçlılar her yerde zillet ve pisliği yayarken,
Bağdat müslüman bir kadın için ağlıyor.
Iffetı köpekler ve kurtlar tarafından kirletilmiş olan tertemiz bir kız için ağlıyorum.
Emrindeyiz!Ey Anneciğim!
Emrindeyiz!Ey Kız Kardeşim!
Emret!Ey tertemiz ve iffetli kız!
Vallahi!Hayatımızın tadı olmayacak ve gözlerimize uyku girmiyecektir.
İrzınızın ve onurunuzun intikamını alıncaya kadar kılıçlarımız kınına girmiyecektir.

ŞEHID(İnsallah) EBU MUS'AB EZ-ZERQAWİ

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akıllı insanlar söyleyecek bir şeyleri olduğu için konuşur; aptallar illa bir şey söylemek zorunda olduğu için.

Not: Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır. Dikkat edin

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hasan Basri Rasulullah sallallahu eleyhi ve sellem'in ashabını kastederek şöyle dedi:"Öyle bir topluluk gördüm ki,ne doğru dürüst giyecek bir elbise,ne de üzerinde yatacak bir yatak gördüler.Evine gelip hanımına """Şu yemeği yap""" diye emreden olmamıştır.Yedikleri zaman da doymazlardı. Allah'a andolsun ki,kişinin karnını doyurduktan sonra yemeye devam etmesi ,o son yediğini köpeğe atmasından daha kötüdür." (Kitabu'z-Zühd/Ahmed bin Hanbel 1473)

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
İnnalillahi ve inna ileyhi raci'un, allahümme ecirni fi musibeti vahluf li hayran minha:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Biz Allah'ınız ve ancak O'na döneceğiz. Bana bu musibetim için ücret ver. Ve bana bunun arkasından daha hayırlısını ver

mücahide__ Çevrimdışı

mücahide__

Üye
İslam-TR Üyesi
DİNLEYİN İNSANLAR DİNLEYİN...BU YİĞİTLERİN DESTANIDIR ,ONLARIN VAKİTLERİ ŞEHADETE AYARLIDIR, GÖNÜLLERİ ŞEHADETE SEVDALI...GÜN GELİR O SEVDA İLE KALKILIR O SEVDA İLE YOLA ÇIKILIRDI TEK SEVDAYA DOĞRU ,KALPLERİN SEVDASI,GÖNÜLLERİ BİR HÜZÜNLERİ BİR SEVİNÇLERİ BİRDİ ONLARIN... ANLAYAMAZDI BUNU KALBİ MÜHÜRLENENLER ANLAYAMAZDI ,KENDİ ELLERİYLE KENDİ KALPLERİNİ MÜHÜRLEYENLER, ANLAMADILAR,BİLEMEDİLER ,BİLEMİYECEKLER,MAHŞERE KADAR SİZ VE EY İNSANLAR NEREYE BU GİDİŞ NEREYE KADAR...

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye'nin yanıbaşında türkiye'de ırak'ta filistin'de lübnan'da arabistan'da mısır'da iran'da ehli sünnet uyurken JAPONYA'DAN bir müslüman bile sadece cihad ayetlerini okuyarak suriye'ye geldiğini iddia ediyor...

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evi basılıpta onlarca kişi tarafından tecavüze uğrayan bacımızın, rahatça uyuduğu yatağında suçsuz herşeyden habersiz şekilde katledilen küçük bir bebeğin, yerinden yurdundan edilen insanların hesabını nasıl verecek müslümanlar....

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hasen el Basri der ki: """Zamanında öyle topluluklarla beraber oldum ki insanlar içinde en fazla iyiliği emreden ve en fazla iyilik yapan onlardı.Yine insanlar içinde en fazla kötülükten sakındıran ve ondan en çok uzak duran onlardı.Ancak şimdi öyle topluluk içinde yaşıyoruz ki insanlar içinde en fazla kendileri iyiliği emrediyor,ancak iyilikten en uzak duran yine kendileridir.İnsanlar kötülükten en fazla onlar sakındırıyorlar ; en fazla kötülüğü yine onlar yapıyorlar.Bunlarla nasıl yaşanır ki !!!!""" (Hilyetül Evliya,İsbehani, 2/155) SubhanALLAH

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyhulislam İbni Teymiyye Rahimehullah şöyle dedi:

Bunlar (Kaderiyye'ciler) kâfirdir. Onları Şafii, Ahmed ve diğer imamlar tekfir etmiştir."

{Feteva, 2/152; *Külliyat Terc., 2/-174}

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Depremler (pusular) alarmsız gelir. [Şehit (İnşeallah) Şamil Basayev]

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yahya b.Ebi Kesir,Hz Süleyman’ın ,oğluna şöyle dediği nakledilir:””Evladım !!! Helak olanın nasıl helak olduğuna değil,kurtulanın nasıl kurtulduğuna hayret et.Evladım !! Bedenin sıhhatinden üstün zenginlik ,huzurdan daha üstün nimet yoktur.””(Hİlyetül Evliya,İsbehani,Muhtasar sayfa :713)

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
‎"Abdullah b. Abbas -Allah ondan râzı olsun- şöyle demiştir:

"Allah Teâlâ,mü'minlerin kadınlarına,bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman başlarından aşağıya kadar cilbablarıyla yüzlerini örtmelerini ve sadece bir gözü göstermelerini onlara emretmiştir...."

Sahâbînin (Abdullah b. Abbas'ın -Allah ondan râzı olsun-) tefsiri huccettir.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Kalbin zırhı amellerindir.Kılıcı ise dilindir.Bunları kullanamazsan,düşmanına esir olursun,bunları başkasına verirsen helak olursun.

“Siz onlardan razı olsanız bile Allah fasıklar topluluğundan asla razı olmaz!”
Tevbe 96

Üst Ana Sayfa Alt