Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

C Çevrimdışı

cevan_pedayi2

Üye
İslam-TR Üyesi
simurg ' Alıntı:
İLERLEDİĞİNİZ YOLDA HİÇ BİR ZORLUKLA KARŞILAMIYORSANIZ BİLİN Kİ O YOL ASLA SİZİ DOGRUYA GÖTÜRMEZ
AYAKTA ÖLMEK DİZ ÜSTÜ YAŞAMAKTAN DAHA ÇOK ONUR VERİCİDR
MÜCAHİDLERİMİZE GİTSİN
S.A ya ahim bu sözü seninmi deyilse bile günümüzün müslümanlarına ve bize nekadar hitab ediyor nekadar ağır bir söz beni kahrettin ahim can evimden vurdun sağolun kardeşim sağol

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
"...Peygamber size ne verdiyse onu alın, size ne yasakladıysa ondan da sakının. Allah'tan korkun. Çünkü Allah'ın azâbı çetindir."
59/Haşr, 7

V Çevrimdışı

vuslatım

Üye
İslam-TR Üyesi
Ölenler Hüseyin’in yaptığını yaptılar. Kalanlar Zeyneb’in yaptığını yapsınlar. Bu ikisinin yaptığını yapmayanlara Yezid’in yaptığını yapmak düşer.”

V Çevrimdışı

vuslatım

Üye
İslam-TR Üyesi
Gerçekleri güneşe benzetirler, doğrudur. Gözlerimizi yaralar korkusu ile çok kez bakamayız

B Çevrimdışı

_Beyyine_

Üye
İslam-TR Üyesi
"Zorlukları karşılamanın iki yolu vardır ya zorlukları değistirirsiniz ya da zorlukları çözmek için kendinizi."

Phyllis Bottome

V Çevrimdışı

vuslatım

Üye
İslam-TR Üyesi
Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yaşamımda edindigim en büyük bilgi şudur:kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene hiçkimse yardım etmez
(pestalozzi)

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herşeyin bir yolu vardır, cennetin yolu da ilimdir.
-----------------------------------------------------------------
Hz. Muhammed

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dili yalancı olanın kalbi doğru olmaz.
Hz. Ali

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dostu olmayan insan en yoksul insandır.
J.M.Bechstein

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rucane ' Alıntı:
Dili yalancı olanın kalbi doğru olmaz.
Hz. Ali

Rucane ' Alıntı:
Herşeyin bir yolu vardır, cennetin yolu da ilimdir.
Hz. Muhammed

:helalsana :helalsana :helalsana

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cahil cesur olur.
Hz. Muhammed

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Bil ki Allah ü Teâlânın insanlar üzerinde hakları vardır. Gündüz yapılması gereken ibadetin gece, gece yapılması gereken ibadetin de gündüz yapılmasını kabul etmez. Farz borçlarını ödemedikçe, o farzla ilgili nafileleri kabul etmez. Kıyamet gününde mizanın ağır gelmesi için hakka uy ve onu hakim kıl. Allahü teâlânın, rahmet ve azap âyetlerini bir arada bildirmesinin sebebi, kulun, korku ile ümit arasında olması içindir. Bu vasiyetime uyarsan, ölümden daha sevgili bir şeyin olmaz. Bunlara uymazsan ölümden kötü bir şeyin olmaz. Halbuki ölüm muhakkak seni bulacaktır.

Üst Ana Sayfa Alt