Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir zamanlar denir ki;

"Kendini bilmek ve digerlerini bilmek felaketsiz bir zaferdir.

Dogayi bilmek ve Durumu bilmek tam anlamiyla bir Zaferdir.

Sun Tzu

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
FB_IMG_1447357284640.jpg

E Çevrimdışı

Elhamdulillah

Üye
İslam-TR Üyesi
Anlamı yok para ve malın
Vakti geldi düşlerim ölsün yaşasın kabuslarım
Sende namus yarım, bende topyekün ve sabıkalı
Tewhid için bu sert dağdan düşmek helal ve harikadır

Senin derdin dünyevidir benim derdim başka
Siyah sancağı gördüm gözlerinde gönül verdim aşka
Sağ yanımdan kurşun yedim yerde yattım ben acıyla
Tewhid dedim din dedim nefes aldığım her dakika

Harbimde kefen giydim gelecekse gelsin ölüm
Beni türkülerle değil ALLAHU EKBERLERLE gömün
Hayatı kitaplardan değil sarıklı cengaverlerden oku
Dava anlam taşımaz uğrunda ölmeyince koçum

Çilemse gelsin alsın kaderimse yağlı urgan
MÜSLÜMANIM ben ölürüm de kelepçede bağlı durmam
Olmuş isen Dini kurban, şeref ve ar sayarım
Var olsun ve yaşasın izzet dini varsa yarın

sözleri google'a yazdım.rap türünde şarkı yapan birinden çalıp, değiştirmişsin."koçum vs çok basit sözler" değiştirilmiş hali de kötü, değiştirilmemiş hali de kötü.bu arada müzik haramdır.

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sizlerden cahiliye adetlerini bilmeyenler yetiştiği müddetçe ,İslam’ın kulpları teker teker sökülecektir.Hz Ömer (Tevhid Babı, Tevhidi Anlamanın Önemi)

Allah’ın bize emrettiği hükmü iyi bilmemiz için o dönemin insanlarının akidelerinin nasıl olduğunu bilmemiz gerek.

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kur'an'ın gölgesinde yaşamak bir nimettir; sadece onu tadanın farkına varacağı bir nimet; insan hayatını yücelten, onurlandıran, arındıran bir nimet… Kendisi de Allah'ın bir eseri olan insanoğlu, fıtrat binasının kilitli hücrelerini ancak Allah yapısı anahtarlarla açabilir. Varoluşsal hastalık ve bunalımlarını sadece Allah Teala'nın takdim ettiği ilaçlarla tedavi edebilir Seyyid Kutub

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bazı kadeşlerim, Türkiye içi konferans gezilerim için, hafiften tebessüm ederek; "Yenge hanım rahatsız olmuyor mu hocam?" diye soruyorlar...
Bu soru bile kardeşlerimizin davamızın neresinde olduğu hakkında büyük bir ipucu veriyor... Bence bu soru, "bir günahın açığa çıkmasıdır..". Eğer eşinizin rahatsızlığı yüzünden davadaki hızınız azalmışsa eşinizi davanızdan daha çok seviyorsunuz demektir...
Bu durum önce amel kaybına, daha sonraları akide kaybına yol açabilir... çok tehlikeli bir durumla karşılaşırsınız Allah muhafaza...
Unutmayın ki Davamızdan daha değerli bir kadın henüz doğmamıştır!

Feyzullah Birışık

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Sorumsuzlaşan, duyarsızlaşan, değersizleşen, gayesizleşen insan, İslam’ın sunduğu insan değildir…

Sorumlu mümin; kendini beklemeye alamaz, kendini erteleyemez, kendini eleyemez, mücadeleden emekli olamaz…

R. Kayan

Üst Ana Sayfa Alt