Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir gün Muğire b. Muhadiş kalkıp Hasan El Basri'ye :‎"""""Kalplerimiz yerinden çıkacak gibi kendilerinden korktuğumuz bir topluluk hakkında ne dersin ? diye sordu.Hasan şöyle karşılık verdi."""Güvene ulaşana kadar seni korkutan bir toplulukla beraber olman,korkuya maruz kalana kadar sana güven veren bir toplulukla olmandan daha hayırlıdır.Bazıları ona bize Rasulullahın s.a.v ashabının özelliklerini anlatsana dedi.Hasan ağladı ve şöyle dedi:"""Hayırlı olmaları onların simalarında,hareketlerinde,hidayetlerinde,yürümelerinde,doğruluklarında ,söylediklerini yapmalarında ,kaba giysiler giymelerinde,tutumlu olmalarında,tevazuyla yürümelerinde,söylediklerini yapmalarında,helal olan şeyleri yiyip içmelerinde,Rablerine huşu içinde boyun eymelerinde,hoşlarına gitsede gitmesede,sadece hakka tabi olmalarında kendini göstermiştir. Hak yolunda susuz kalmış ,bedenleri zayıf düşmüş,Rablerinin rızası için insanların öfkelenmelerine aldırış etmemişlerdir.Aşırı öfkeye kaçmamışlardır.Haddi aşıp zülmetmemişlerdir.Yüce Allah'ın Kuranda buyruklarının dışına çıkmamışlardır. Zikri dillerinden düşürmemişlerdir.Yüce Allah onlardan yardım istediği zaman kanlarını dökmekten ,onlardan borç istediğinde mallarını harcamaktan çekinmemişlerdir.İnsanlardan korkuları bunları yapmalarına hiçbir zaman engel olmamıştır.Ahlakları güzel malları az olmuştur.Ahiretleri için az bir dünyalıkla yetinebilmişlerdir."""""

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
لااله الاالله..

Güzel söz söyleyenler daha güzelini söyleyemediler.. (Ibn Receb el Hanbeli)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAHu akberrr

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
FATIMAYA BAKTIĞIM DA BÜTÜN GAM VE KEDERİM GİDİYOR....!

{Hz Ali r.a}

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu Teala CC hepimize Islama sadik hayirli esler nasip etsin bizleri cennete yaklastiracak gunahtan uzak tutacak dunyamizi ve ahiretimizi guzelliklere donusturecek esler nasip etsin bekarlarimiza sabir evlilerimize DAHADA sabir :) nasip etsin... amin Ya Muiin..

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:) Amin Amin Amin. İkram sahibi dinimizin yarısını kurtarmamıza vesile olacak af ve afiyetimize katkısı olacak dünya ve ahrette tek olacak,O'nun katında zenginlik ve fakirlik kavramlarına vakıf sırati mustagim üzere mümine, muvahhide ,gözaydınlığı saliha eşler nasip etsin.Amin Amin Amin.

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gündüzleri boş , geceleri de vakit öldürerek geçirenlerle dost olmam.Gerek dünya ve gerekse ahiret hayatı için herhangi bir hayırlı amel bulundurmayan adama çok kızarım.Aynı zamanda namazı kendisine iyiliği emretmiyor ve kötülükten sakındırmıyorsa, o kimseyede çok kızarım.Kuşkusuz onun bu hali kendisini Alllahu Tealadan ziyadesiyle uzak etmiştir...(İbni Mesud r.anh )

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

.................................Ne can kalacak nede canan ..!!bir Yaradan kalacak birde Iman..

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir gün namazını oturarak kılıyordu. Kıldığı nâfile bir namazdı. Ebû Hüreyre (r.a.), namazdan sonra sordu: Yâ Rasûlallah! Bir hastalığınız mı var? Namazı oturarak kılıyorsunuz? Verilen cevap cihanı ürpertecek şekildeydi: “Yâ Ebâ Hüreyre, günlerdir ağzıma götürecek birşey bulamadım. Açlık tâkatimi kesti, ayakta duracak dermanım kalmadı, onun için namazımı oturarak kılıyorum.” Ebû Hureyre diyor ki, bunu duyunca ağlamaya başladım. Allah Rasûlü kendi durumunu unutmuş, bana teselli veriyordu: “Ağlama Ya Ebâ Hureyre! Burada çekilen açlık, insanı âhiret azâbından kurtarır.” (Ebû Nuaym, Hilye).............SubhanAllah SubhanAllah

Y Çevrimdışı

yahya cuheyman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanallah ağlamaktan yazamıyorum peki biz bunca nimetin hesabını nasıl vereceğiz

israf ettiğimiz nimetlerin hesabını RABBİM BİZLERİ AFFET MERHAMET ET BAĞIŞLA YA RABB.....

Rabbim razı olsun kardeş......

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vay kardeşim vay benimde gözlerim doldu şimdi Allah sana cennetini ikram etsin Allah sana dinde ince bir anlayış versin.

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

..........................Sözünü tartmadan söylüyebiliyosan, aldigin cevaptanda KIRILMAYACAKSIN...

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her yerin bir kestirme yolu vardır.Cennetin de kestirme yolu ise CİHATTIR.(Hasan Basri)

Ömrümü cihatla geçirmediğime pişman olduğum kadar hiçbir şeye pişman olmadım.(Yunus b.Ubeyd)

Öncekiler ,hiçbirşeyi cihattan daha üstün görmezlerdi. (Halid b.Ma'dan)

(Hilye,163)

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allahım senden bugün için ve bundan sonraki günler için hayır diliyoruz ve gün içindeki kötülüklerden sana sığınıyoruz...

Üst Ana Sayfa Alt