Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu ifadenin güzelliğine bakarmısınız ancak bu kadar kısa, öz ve anlaşılacak şekilde ifade edilir.

"Ben, ALLAH'a ve ALLAH'ın muradı üzere ALLAH'tan gelenlere;Peygamber'e ve Peygamberi'in muradı üzere Peygamber'den gelenlere inandım"
İmam Şafi (r.a)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“Kuran kendisiyle amel edilsin diye indirilmiştir.
Fakat insanlar, onu okumayı amel edindiler.”

İbni Kayyim el-Cevziyye (ra)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam tıpkı başladığı gibi garibliğine geri döndü. Hatta gerçek islam, Resulullah'ın (s.a.s) ve ashabının yaşamış olduğu hakiki islam, bugün, ilk zuhur ettiği günden daha garibtir. Her ne kadar alametleri, dış görünüşleri meşhur ve maruf olsa bile, hakiki islam çok garibtir. Müslümanlar garibtirler, insanlar arasında en garibtirler.

İbni Kayyım el-Cevziyye(r.a)

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İmam Şafii şöyle demiştir: Ben ehl-i hevâ ve bid'atten hiçbir şahsın şehâdetini reddetmem.

M Çevrimdışı

Musab_61

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
karabatak kardeş İmam Şafii bu sözünde ne demek istemiş pek anlayamadım. Şehadet derken önce şehit olmak diye algıladım ama cümleye uygun olmuyor. Kelime-i Şehadet olarak alsak tam olarak bilgim yok ama bunu red veya kabul etmek imamların görevi midir bilmiyorum. Açıklar mısınız?

chechengirl Çevrimdışı

chechengirl

Üye
İslam-TR Üyesi
Her işinde ciddi olman gerekir. Çocukların terbiyesi , faydalı we yararlı işin takibi , iyi bir okuyuş , huşulu bir tilawet , huzurlu bir namaz , zikr , sadaka , ew düzeni we kütüphane tanzimi gibi her işte ciddiyer ... Böylece sen , sana yasaklanan gam we kederli wakitlerde ciddiyet içinde olacaksın.

chechengirl Çevrimdışı

chechengirl

Üye
İslam-TR Üyesi
camide ayrı bir ilahınız, caddede ayrı bir ilahınız olmasın. yerde ayrı bir ilahınız gökte ayrı bir ilahınız olmasın. Namazda ayrı bir ilahınız, hukukta ayrı bir ilahınız olmasın. Oruçta ayrı bir ilahınız , kılık kıyafette ayrı bir ilahınız olmasın.
İbadette ayrı bir ilahınız , sosyal we siyasal hayatınızda ayrı bir ilahınız olmasın.
Hayatınızın bazı bölümlerine karışacak ayrı bir ilahınız öteki bölümlerinde söz sahibi ayrı bir ilahınız olmasın.
SİZİN İLAHINIZ TEK BİR İLAHTIR !

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“Bir müslümanı medhedemiyorsan, bâri kötüleme. Faydalı olamıyorsan bâri zararlı olma, sevindiremiyorsan hiç olmazsa üzme.”Yahyâ bin Muâz-ı Râzî

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
namaz, oruç ibadetlerini Allaha has kılarken siyaset ve günlük yaşantıdaki ibadeti Allaha has kılmayarak yaptığınız şey Allahı camilerinize kapattığınızı(!) sanmanızdır.

Üst Ana Sayfa Alt