Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gurbetin Kar Yağışı Geçiyor Gözlerimden...

G Çevrimdışı

Gönülden İnciler

Üye
İslam-TR Üyesi
Üzülüyorum Allah'ım. Seni tanıma mutluluğunu, Seni dost edinme mesutluğunu yaşayamayanlar,Sen'den Onların elleri açılmak istemiyor mu Sana? Onların kalpleri özlem duymuyor mu Sana? Onların dilleri Sen'in adını zikretmek istemez mi? Onların bütün uzuvları Seni ister biliyorum ama nedir onlara bu hasreti çektiren, nedir Sana kavuşmalarını engelleyen? Nedir onları Sen'den alıkoyan?
Ey güzeller güzeli Rabb'im, Ey Allah'ım! Ey duaları geri çevirmeyen Rahman! Sana bütün gücümle, bütün kalbimle ve kalbimin tercümanı olan gözyaşlarımla yalvarıyorum.
Seni tanımayan biçarelere de göster kendini. Tattır onlara sevgini. Bilsinler ne büyük bir aşk olduğunu. Bilsinler Senin alemlere Rahmet olan Rasülünü. Bilsinler Senin affediciliğini. Onlar da gelsin Senin mağfiret kapına. Onlar da istesin Seni bizim istedigimiz gibi.
Rabb'im hayatında hiç Sana ibadet etmemiş, içinde hiç Allah aşkı olmayan, imana susamış ama susuzluğunun kaynağını bilmeyen bu insanlara hidayet nasip et ne olur! Ne olur Allah'ım……..
Senin içime koyduğun sevgiyle sevdim ben onları. Senin rızan için arkadaş dedim onlara. Rabb’im ben sadece bu dünya icin sevmiyorum. Sevdiğim herkesi ahirette de birlikte olayım diye seviyorum. Sana gelirken onlarla birlikte geleyim diye seviyorum. Yani herkesi seviyorum Sen’den ötürü.
Allah’ım! Ya sarılırsa yakama, ya bana derse o Büyük Günde, “Neden anlatmadın bana Rabbini? Neden anlatmadın bana cennet-cehennemi? Neden Rahmet Peygamberinden söz etmedin? Neden bu ilahi düğüne beni de davet etmedin? Sen benim arkadaşım değil miydin? Hani arkadaslar birbirlerine herşeyi anlatırlardı. Sen bana neden anlatmadın? Bana neden bugünden haber vermedin? Neden, neden, neden?"
Allah'ım!!
Ben ne yaparim bu soruların karşılığında? Ne cevap veririm, nasıl dayanırım? Omuzlarım kaldırır mı bu yükü? Öyle bir yük, öyle bir yük ki Sana ve Rasülün’e kavuşmanın sevincini yaşatmayacak bana. Çünkü bir şeyleri eksik bırakmışım ben dünyada. Haketmemişim ben bu sevinci.. Tam Sana kavuştum derken bu arkadaşımın hakkının altından nasıl kalkarım, nasıl öderim bu vebali?
Rabb’im Sen istersen, Sen ol dersen ne olmaz ki! Allah’ım onları da aramıza kat. Onları da Sana yönelt. Onlar da sevsin Seni. Seni sevince zaten bulacak bütün güzelliği, bütün doğruluğu. Seni sevince ölümü de sevecek, peygamberleri de sevecek. Herşeyi, herkesi sevecek. Seni seven neyi sevmemiş ki?

Ben acizim, birşey yapamıyorum duadan baska. Elimden fazlası gelmiyor. Sen’in sevgini yine ancak Sen koyarsın onların kalbine. Sen yöneltirsin onları kendine.
Allah’ım! Yapabildiğim tek şey şu anda gözyaşlarımla birlikte elimi açıp sana yalvarmak. Yalvarıyorum hidayet nasip et onlara. Asıl mutluluğu ver onlara ve onlar gibilere. Ver onlara Allah’ım sevgini! Yağdır Rahmetini! Ve beni de bütün müslüman kardeşlerimi de affet Rabb’im affet Rabb’im affet!......
 
G Çevrimdışı

Gönülden İnciler

Üye
İslam-TR Üyesi
Gözyaşı, Rabbe karşı bir şükran, ilâhî muhabbet bağına girenler için tövbe pınarıdır. Bâzen bir günah, affı için bin gözyaşı ister; bâzen de bir damla yaş bin günâhı yıkar temizler.

Gözyaşı, yaratıcının ümit dergâhıdır. O'nun için gizlice riya karışmadan akıtılan gözyaşı karşılıksız kalmaz. Bütün ümitlerin kesildiği bir anda bu dergâhın eşiğinde ağlayabilenler ise gerçek bahtiyarlardır.

Ne olursa olsun ve her şeye rağmen gözyaşı...
 
G Çevrimdışı

Gönülden İnciler

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah’ım! Yapabildiğim tek şey şu anda gözyaşlarımla birlikte elimi açıp sana yalvarmak. Yalvarıyorum hidayet nasip et onlara. Asıl mutluluğu ver onlara ve onlar gibilere. Ver onlara Allah’ım sevgini! Yağdır Rahmetini! Ve beni de bütün müslüman kardeşlerimi de affet Rabb’im affet Rabb’im affet!......

affet,affet,affet....
 
G Çevrimdışı

Gönülden İnciler

Üye
İslam-TR Üyesi
Yüklensem günahlarimi sirtima
Tüm mahcubiyetimi alsam yanima
Biraz da utanc duyarak kapina
Gelsem affeder misin Allah´im ?..
Gözlerim dolu yaslarla
Günahlarimin verdigi pismanlikla
Ama beni affedecegin umuduyla
Gelsem beni affeder misin Allah´im ?..
Verecegim hesabin korkusuyla
Benden geriye kalmis günahlarin tortusuyla
Ama Rabbim sana duydugum büyük askla
Gelsem beni affeder misin Allah´im ?..
Hatalarimi bilsem de bas koydum yoluna
Sen cok affedicisin bagislayicisin ama
Benim de günahlarim cok fazla
Böyle iken Gelsem kapina affeder misin Allah´im?..
Belki yüzüm yok gelmeye
Ama baska yerim yok gitmeye
Kalbimde ki sonsuz sevgimle
Gelsem beni affeder misin Allah´im ?..
 
G Çevrimdışı

Gönülden İnciler

Üye
İslam-TR Üyesi
Samîmî gözyaşları ile âlemi seyredenler için o yaş damlalarının her biri bağrında binbir okyanus sergileyen aynalar gibidir ki, her zerrede ilâhî esrar âşikâr ve ayândır. Nice okunamayan hikmet sayfaları onunla okunur. Zîrâ gözyaşı, kelimelerin taşıyamayacağı mânâları yüklenen ve ifade edebilen bir ilâhî lisandır ki, kul onunla, kendisinin bile hayâl edemeyeceği şeyleri Rabbinden istemiş olur... Onun için sevdâlar gözyaşı pınarının başında tesellî bulur. Garipler onun kıyısında dinlenir.
 
G Çevrimdışı

Gönülden İnciler

Üye
İslam-TR Üyesi
Gözyaşı dökerek her vakit Allah’a yalvarmaktır, her şeyi Allah’tan istemektir, istediğin vakitte ise sabırla beklemenin adıdır dua. Kendini yalnız hissettiğinde sığınacak bir limandır DUA….

Kişi kendi acizliğini anladığı vakitte O’Şemsi ezeliye sığınmanın adıdır dua.

Tek başına yapamayacağını muhtaç olduğunu itiraf edebilmektir dua..

Yalnız kaldığın vakitte yaptığı iyi amellerini hatırlayıp, gözyaşı dökerek Allah’a yalvarmanın adıdır DUA...

Bu durumda “dua” demek, özündekine yönelmek demektir…Sonuç olarak en büyük ve güzel ibadet özündekine yönelmektir!..

Özünüzdekine hem rahat hem de sıkıntılı anınızda yönelebilmeniz ve icabet edilenlerden olmanız temennisiyle..

Sevgiliye, En sevgiliye yakarışın adıdır DUA….

Güle Kokusunu Veren, DUAların sahibine Emanet…
BAKİ SELAMLAR…
 
Üst Ana Sayfa Alt