Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haarp Gemisi/Sismik Savaş Tehlikesi

B Çevrimdışı

Bulut

Üye
İslam-TR Üyesi
Screenshot_20200421-134340_Instagram.jpg

• • • • • •
Türk Kamuoyu ve Basın Mensubu dostlarımızın dikkatine 🔴EYLEM BİLDİRİSİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMAMIZDIR
Sismik Araştırma gemisi olarak kamufle edilen Sismik Savaş / Haarp gemisi Yunanistan açıklarından İzmir ve Çanakkale açıklarına gelmiş Çanakkale ve İzmir arasında olabileceğini uzun zamandır yurtdışı bloglardan ve sayfalardan takip etmekteyiz .
Dün İstanbul ve çevresindeki deprem olması bu bilgi acaba doğrumu diye düşünmeden edemiyor insan
Yayılan frekanslar ile virüsün yayılımı da kontrol edilebileceği bilinmektedir.
Ege ve Marmara'daki vatandaşlarımızın deprem ,salgın ,Sel ve gece derinden ve sanki yerin altından gelen bir uğultu sesine
ve yine gökyüzünde oluşabilecek tuhaf görüntülere karşı dikkatli olmasını tebdirli olup korkuya kapılmamaları gerektiğini belirtmek isterim.
HAARP Gemisi faaliyetlerini protesto etmek üzere
21.NİSAN.2020 gününden itibaren bir gece ansızın Ege Denizinden denize girerek Geminin tam yerinin tespit edilmesi halinde Platformun olduğu bölgeye yüzerek geçecek ve Platforma çıkarak tüm dünya milletlerinin ortak tepki oluşturmasına farkındalık Tepki eylemi yapma kararı almış bulunuyoruz .
Artık savaşlar Tank top tüfekle olmuyor
Bu platform ülkemiz için de bölge ülkeleri ve komşu ülkeler için de çok ciddi tehlike arz etmektedir.

Eyleme ait görüntü video ve fotoğraflar canlı yayın ortamında sosyal medya hesaplarımız üzerinden sizlere iletilecektir

Hükümet, milletimize HAARP Platformu hakkında açıklama yapmak zorundadır.
Bu Platformun amacı nedir etkileri nedir b
Bu Platformun yıkıcı ve öldürücü etkilerine karşılık Türk Ordusu tedbir almış mıdır yoksa sadece izleyiciler mi bunu milletimizle paylaşmalıdırlar
HAARP gemisinin ülkemiz ve bölge ülkeleri üzerinde yakıcı yıkıcı ve çalışmalarını protesto etmek için yapacağımız bu eyleme Siyasi parti ve görüş ayrımı göstermeksizin tüm kesimlerin destek olmasını özellikle basın mensubu dostlarımızın hassasiyet ve desteğini istirham ederiz

SAYGILARIMLA
Alper SUNAÇOĞLU
Milli Sporcu/ AKTİVİST

B Çevrimdışı

Bulut

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar bu konular çok geniş, araştırın çevrenizde farkındalık oluşturun ve birleşerek tepkinizi ortaya koyun. Tek tek buraya aktaramıyorum, açıkça söylemem gerekirse üye olurken destek gelir sanmıştım ama gördüğüm şey sitede bu konularla ilgilenen çok kişi yok. Benden de bu kadar malesef, sayfalarımızın kapatılmasına etiket engeline rağmen instagramda bilgi akışı çok daha etkili çünkü. Selamlar.

başıboş bırakılmadınız Çevrimdışı

başıboş bırakılmadınız

bize hakikaten uyarıcı geldi, ama biz yalanladık
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar bu konular çok geniş, araştırın çevrenizde farkındalık oluşturun ve birleşerek tepkinizi ortaya koyun. Tek tek buraya aktaramıyorum, açıkça söylemem gerekirse üye olurken destek gelir sanmıştım ama gördüğüm şey sitede bu konularla ilgilenen çok kişi yok. Benden de bu kadar malesef, sayfalarımızın kapatılmasına etiket engeline rağmen instagramda bilgi akışı çok daha etkili çünkü. Selamlar.

Kendi adıma ne yapabileceğimi düşünüyorum. Sosyal mesafe , virüs gibi şeyler ile toplu tepkilerin engellenmesi amaçlanmış sanki.
Keşke gitmeseniz de bilgilendirseniz.
inşaAllah.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Aleykum selam ve rahmetullah, sitede bu konularda genel olarak sessizlik var nedense ben de çözebilmiş değilim ve bu sessizlikten aynen şikayetçiyim. Birkaç kardeş arasında dönüyor konular hep.

Bu konuda önceden yazılmış bir konuyu buraya ekliyorum ben de:

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Kendi adıma ne yapabileceğimi düşünüyorum. Sosyal mesafe , virüs gibi şeyler ile toplu tepkilerin engellenmesi amaçlanmış sanki.
inşaAllah.

Sosyal medyada çözüm olarak Enmod'u gösteriyorlar ve [email protected] adresine şikayet için e-posta atmamız öğütleniyor. Enmod Sözleşmesine baktım ve Haarp, Chemtrail vb. durumlar gerçekten sözleşmeye aykırı görünüyor.

Sadece bu e-posta adresi gerçekten onlara mı ait, onu bulamadım. Şikayet etmişken doğru yere ulaştırmak önemli.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Gerçekten İslami câmia bu tür teknik ve teknolojik gelişmelere karşı maalesef ilgisiz ve bilgisiz. Bundan dolayı en son haber alan ve darbeyi en çok yiyen biziz. Osman'lı devletinin son yıllarından beri (çok azımız mustesna) bize biçilen câhil gömleğini giymiş gibi sadece nefsani ve dünyevi görünen ve kısa vaadede olacak menfaatlere karşı ilgiliyiz. Uyanalım , uyandıralım, yeter artık.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Gerçekten İslami câmia bu tür teknik ve teknolojik gelişmelere karşı maalesef ilgisiz ve bilgisiz. Bundan dolayı en son haber alan ve darbeyi en çok yiyen biziz. Osman'lı devletinin son yıllarından beri (çok azımız mustesna) bize biçilen câhil gömleğini giymiş gibi sadece nefsani ve dünyevi görünen ve kısa vaadede olacak menfaatlere karşı ilgiliyiz. Uyanalım , uyandıralım, yeter artık.
Bununla ilgili bir yazı okumuştum, aklımda kaldığı kadarıyla özet anlatayım:

Okullarda modern tıp ve biyoloji ile ilgili konular çok yaygın. Ama elektromanyetik, atom enerjisi, radyasyon vs hakkında çok zayıf bilgiler veriliyor. Nicola Tesla mesela, ben liseden mezun olduktan sonra adını duymuştum, oysa bilime katkıları çok çok önemli.. Cern deneyleri varmış mesela, komplo teorileri arasında geçiyor. Araştırdım Türkiye'de bununla ilgili bir kurum bile var. Ne yapıyorlar o koca makinelerle ben bilmiyorum, muhtemelen çoğu kişi de aynen benim gibi ama bi farkla: adını bile duymamışlardır.

Kısaca gelişmemiş toplumların elinden alınan yegane şeylerden biri: bilim imkanı. Çünkü ancak bu şekilde rahat güdülebiliriz. Biz çimenlerde otlanırken, sahiplerimiz de güzelce arzu ettiklerini yaparlar, ki bakın daha anlatılan konuları bile yeni duyuyor, anlamak için kafa patlatıyoruz.

Kimimiz ise, anlayamayacağı bir şeyi farkeder farketmez okumaktan kaçınıyor, alıcıları kapatıyor. Ama tehlike karşısında kafayı deve kuşu gibi kuma gömmek işe yaramayacaktır, bu da bir gerçek.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Değerli kardeşlerim bu tür konuları gördüğümde aklıma hep şu geliyor: Haarp teknolojisi vs denerek deprem gibi afetler Allah Subhanehunun azabı olarak değerlendirilmekten çıkıp adeta Abd'nin azabı olarak değerlendiriliyor. Bu sebeple bu tür şeylere pek sıcak yaklaşmamakla beraber öğrenmek için sual ediyorum: Haarp teknolojisi gibi teknolojilerin varlığıyla deprem olabileceğine inanırsak bunu Allah Subhanehunun azabından nasıl ayırabileceğiz? Dahası insanlara bunu nasıl açıklayacağız?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Deprem olursa doğal mı değil mi anlayamayız. Ancak duruma şöyle bakmalıyız, örnekle anlatayım ahi:

Misal bir tepenin eteğinde bir yol var ve köyümüze varmak için o yola mecburuz diyelim. Ve bu yol, rüzgar etkisiyle sık sık insanların başına taş düştüğü bir yer olmakla ünlü olsun. Bununla birlikte haylazın biri de, yukarıya çıkıp çıkıp, gizli gizli gelene geçene taş atıyor diyelim. Şimdi bu yoldan geçmeye ve başımıza taş düşme tehlikesini göze almaya mecburuz. Peki bu haylazın attığı taşların hedefi olmaya mecbur muyuz?

Bu arada aşağıdaki insan gözle görülmeyen mesafeden gelen o taşın rüzgarla mı, o haylazın eliyle mi olduğunu tabi bilemez. Kafaya taş isabet ettikten sonra pek bi anlamı da yoktur zaten, rüzgarla veya o haylazın eliyle (doğal veya yapay deprem yoluyla) Allah'ın takdiri gerçekleşmiştir.

Bununla birlikte yapılabilecek tek şey, o haylazı oradan indirmektir. Böylece "taş nereden geldi?" sorusunun tek cevabı kalır ve o da müslüman için malum ki sorun değildir..

طالب بن عايد Çevrimiçi

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Değerli kardeşlerim bu tür konuları gördüğümde aklıma hep şu geliyor: Haarp teknolojisi vs denerek deprem gibi afetler Allah Subhanehunun azabı olarak değerlendirilmekten çıkıp adeta Abd'nin azabı olarak değerlendiriliyor. Bu sebeple bu tür şeylere pek sıcak yaklaşmamakla beraber öğrenmek için sual ediyorum: Haarp teknolojisi gibi teknolojilerin varlığıyla deprem olabileceğine inanırsak bunu Allah Subhanehunun azabından nasıl ayırabileceğiz? Dahası insanlara bunu nasıl açıklayacağız?
Kardeşim güzel bir konuya değindin Allah razı olsun.
İmanında zayıflık olan kişiler kâfirlerin ellerindeki gücü Allah'tan değil de kendi kudretleriyle elde ettikleri şeyler zannederler, halbuki imanı sağlam olan kişiler açısından dünyada kime ne verildiyse veya kimden ne alındıysa hepsinin Allah katından olduğuna yakinen inanır ve güvenir. Bununla beraber bu tür âfetleri bazen oluşturabilecekleri bir gücü Allah swt kullarına verir mi ayrı bir sualdir, lakin şayet verirse de yine müminlere imtihan, kâfirlere azabdır(istidrac bâbı da belki mümkündür deccal örneğindeki gibi)..
Bize herşeyi açıklayan temel mantık ve inanç; herşeyin Allah swt'nın irâdesi ve idâresinde olduğunu bilip ve hakkımızda herşeyin imtihân vesilesi olabileceğini kavramamızdır. Yani ellerimizden gelen her türlü tedbirleri bir mümine yakışır şekilde değerlendirip uygulamaya ğayret ettikten sonra Allah'a tevekkul etmekten başka hiçbir sıkıntımız/telaşımız/kaygımız/korkumuz olmasın inşaAllah..

Şu ayetler de konuya belki açıklık kazandırabilir;

"İşte Biz böylece, kazandıklarından dolayı zâlimlerin bir kısmını diğer bir kısmına musallat ederiz."
En'am 129

"Şubhesiz ki onlar tuzaklarını kurdular, tuzakları Allah katındadır. Onlar tuzakları ile dağları yerinden giderecek bile olsa."
(Bazı meallerde "onlar tuzakları ile dağları yerinden edecek değillerdir." şeklinde geçer.)
İbrahim 46

Şu videoda Ali Küçük hoca (rahimehullah) ayeti açıklıyor; 41:33 ile 42:26 arası

Son düzenleme:
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

ALLAH BIRILERINI bırılerıne vesıle kılar.

Bu konuyu bende düşünüyordum sonra şu kanı aklımda daha da oturdu.

Bır olay oldugu vakıt ne olursa olsun bu ALLAH tan bıze gelır.kafirlerin gelişmesine ALLAH zulcelal musaade edıyorsa vardır bır bıldıgı. Bize dusen onların bıldıklerını hem bılmek hemde o kotuluğe karsı da bır savunma geliştirmektir. Dusmanı tanımazsan tokadın nereden geldıgını anlayamazsın.

ALLAH BU dunyada yanlızca kendısıne ıman edenleri destekler eger gevsek olmasaydık su anda yeryuzu islam ile daha cok huzur bulurdu ama bak buda bır ımtıhan.

Sılahlar kul yapımı dıyoruzda onlara sılah yapmayı öğreten o aklı verenı hesaba hıc katmıyoruz.

B Çevrimdışı

Bulut

Üye
İslam-TR Üyesi
inşaAllah.

Bu linkteki arkadaşlar benden çok daha bilgililer maşallah bense daha acemi çaylağım. Ayrıca sorun şu an bilgi edinmekten çok, insanları bir amaç için toplamanın zor olmasıdır. Bakın burdaki 2-3 yazı ile tehlike çok kolay sezilebiliyor. Doğanın işleyişine bunlar gibi müdahele eden herşey zararlıdır, nasıl başarıyorlar ben de anlamıyorum ayrıntılı anlamam için bilim adamı kıvamında bir zekaya sahip olmam gerekir. Oysa sadece zararlı olduğunu kavramam tepki koymama yeter. Davetimiz de tam olarak budur arkadaşlar.

Dünyanın hepimizin olması ve insan hakları denilen kanunların herkes tarafından kabul edilir olması sesimizi etkili kılar, ama sessizlik olduğunda kaale alınmayacağız bu yüzden mümkün olduğunca çok ses çıkarmamız gerek.

B Çevrimdışı

Bulut

Üye
İslam-TR Üyesi
Sosyal medyada çözüm olarak Enmod'u gösteriyorlar ve [email protected] adresine şikayet için e-posta atmamız öğütleniyor. Enmod Sözleşmesine baktım ve Haarp, Chemtrail vb. durumlar gerçekten sözleşmeye aykırı görünüyor.

Sadece bu e-posta adresi gerçekten onlara mı ait, onu bulamadım. Şikayet etmişken doğru yere ulaştırmak önemli.
Bunu bir araştıralım inşallah, tüm büyük sayfalar bu adresi veriyor ben de hiç araştırmadım.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Bu doktorun sayfası da uyarı alıp duruyor, inşaAllah silinmez.