Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haberin Olsun

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sahimerdan-sari-hoca--turkiye-ye-iade-edildi-213769.jpg

Türkiye'de 28 Şubat dönemiyle birlikte FETÖ'nün zulmüne maruz bırakılan Değerli Alim Şahımerdan Sarı Hoca için iade kararı çıktı ve bu akşam 18:30 civarlarında İstanbul'a geldi.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün kampasları sonucu 28 Şubat döneminden bu yana mağdur ettiği Şahımerdan Sarı Hoca ve 13 kişiye, Adana 7. Ağır Ceza mahkemesi 2013 yılında 100 yıllık hapis cezası vermiş kararıda yargıtay onamıştı. Karar sonrası Türkiye'den Irak/Erbil şehrine hicret eden Şahımerdan Sarı Hoca orada da FETÖ mensupları tarafından gözaltına tutularak 3.5 yıl gibi bir süre hiçbir suçlama yapılmadan tutuklanarak esaret altına alındı.

4 Yıllık tutukluluk süresinden sonra Şahımerdan Sarı Hoca bu akşam 13.02.2018 saat 18:30 civarlarında İstanbul'da Atatürk havaalanına geldiği bilgisi ailesi tarafından sitemize paylaşıldı.

Havaalanından Bakırköy Adliyesine götürülecek olan Şahımerdan Sarı Hoca'nın hangi cezaevine götürüleceği hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Şahımerdan Sarı Hoca'nın tutukluluk hali Türkiye'de devam edecek.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
sahimerdan-sari-hoca--turkiye-ye-iade-edildi-213769.jpg

Türkiye'de 28 Şubat dönemiyle birlikte FETÖ'nün zulmüne maruz bırakılan Değerli Alim Şahımerdan Sarı Hoca için iade kararı çıktı ve bu akşam 18:30 civarlarında İstanbul'a geldi.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün kampasları sonucu 28 Şubat döneminden bu yana mağdur ettiği Şahımerdan Sarı Hoca ve 13 kişiye, Adana 7. Ağır Ceza mahkemesi 2013 yılında 100 yıllık hapis cezası vermiş kararıda yargıtay onamıştı. Karar sonrası Türkiye'den Irak/Erbil şehrine hicret eden Şahımerdan Sarı Hoca orada da FETÖ mensupları tarafından gözaltına tutularak 3.5 yıl gibi bir süre hiçbir suçlama yapılmadan tutuklanarak esaret altına alındı.

4 Yıllık tutukluluk süresinden sonra Şahımerdan Sarı Hoca bu akşam 13.02.2018 saat 18:30 civarlarında İstanbul'da Atatürk havaalanına geldiği bilgisi ailesi tarafından sitemize paylaşıldı.

Havaalanından Bakırköy Adliyesine götürülecek olan Şahımerdan Sarı Hoca'nın hangi cezaevine götürüleceği hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Şahımerdan Sarı Hoca'nın tutukluluk hali Türkiye'de devam edecek.

Allah onu ve tüm müslümanları esaretten kurtarsın amin

Alketa Çevrimiçi

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Dun gece nesid taramasi yaparken şu nesidi buldum,
belki bilenler vardir,
pek vakif olmadigim icin bilemiycem.
Sebnem ferahin sigara adli parcasinin soundunu almislar,uzerine soz yazmislar, ilginc olmus. Baska yabanci etnik gruplarin muziklerini de ayni sekil alip yapmislar.

Degisik olmus ama nesid kulturunu romantiklestirmis, öldürmüş bence

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunlar ne kı hergun olan bıtenı okuyunca gercekten bıtmıs bır toplum dıyorum turkıye

Yanı lut ad semud kavmı gıbı butun helak olan kavımlerın butun suclarını bır arada ısleyen bır toplum.

Bırkac gundur bu kafır medya nurettın yıldızı dılıne dolamıs asansorde musluman bır kadın yabancı bır erkekle yanlız bınerse halvet durumu olusur fetvasını carpıtmıslar.

Akıl var mantık var daha yolda gordugu kadına suna buna sadece gordugu dıyorum sulanan ınsanlar varken asansorde yanlız basına durumunu dusunmek gercekten urkutucu.

Bu kafirler boyle fetvaları sevmezler neden ? zinalarına engel oluyor cunku

ALLAH bunları yerden yere vursun asagılıklar bunlar yuzune serefsız bır toplum meydana geliyor.
İnsanlar sokakta yuruyemıyor.

Nurettın yıldız hoca gercegı soylemıs.!
Kıme soylemıs ? MUSLUMANLARA
Mesajı kım aldı muslumanlar...
Yanlız basına bır bayan veya erkek basbasa aralarında nıhah vs gıbı bırsey yoksa o ortamda durmayacak... bitti.!

Alketa Çevrimiçi

Alketa

İslam-TR Üyesi
bunlar ne kı hergun olan bıtenı okuyunca gercekten bıtmıs bır toplum dıyorum turkıye

Yanı lut ad semud kavmı gıbı butun helak olan kavımlerın butun suclarını bır arada ısleyen bır toplum.

Bırkac gundur bu kafır medya nurettın yıldızı dılıne dolamıs asansorde musluman bır kadın yabancı bır erkekle yanlız bınerse halvet durumu olusur fetvasını carpıtmıslar.

Akıl var mantık var daha yolda gordugu kadına suna buna sadece gordugu dıyorum sulanan ınsanlar varken asansorde yanlız basına durumunu dusunmek gercekten urkutucu.

Bu kafirler boyle fetvaları sevmezler neden ? zinalarına engel oluyor cunku

ALLAH bunları yerden yere vursun asagılıklar bunlar yuzune serefsız bır toplum meydana geliyor.
İnsanlar sokakta yuruyemıyor.

Nurettın yıldız hoca gercegı soylemıs.!
Kıme soylemıs ? MUSLUMANLARA
Mesajı kım aldı muslumanlar...
Yanlız basına bır bayan veya erkek basbasa aralarında nıhah vs gıbı bırsey yoksa o ortamda durmayacak... bitti.!

Nurettin Yıldızı severim ama carpitilmaya da oldukca musait bir konu.

Kadin ile erkegin yalniz kalmama durumu, sınırlari, davranış bicimi nasil olmali ile alakali cok daha uygun bir dille anlatilabilinir. Asansörde halvet durumu dersen elalem de carpitir, kac kez carpiltidi bunlar, nicin bile bile elalemin agzina bu sekil, basitce malzeme veriyor diye sorgularım bende. Illa karsi cenah olmama gerek yok ki

Arkada karli fon,gozunde gunes gozluk
Asansörde halvet
Bende ciddiye alamiyorum kusura bakmasin hoca.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Kadin ile erkegin yalniz kalmama durumu, sınırlari, davranış bicimi nasil olmali ile alakali cok daha uygun bir dille anlatilabilinir. Asansörde halvet durumu dersen elalem de carpitir, kac kez carpiltidi bunlar, nicin bile bile elalemin agzina bu sekil, basitce malzeme veriyor diye sorgularım bende. Illa karsi cenah olmama gerek yok ki

Asansörde halvet

O bu degılde kısı basına gelmeden hıcbırseyı anlamaz
Ne kadar anlatırsan anlat yasamadıgın zaman bazı seylerı yada dusunmedıgın zaman anlama ımkanımız olmuyor.

Kımseyı savunacak degılım. Elbette gozluk vs su bu adamın ulastıgı kısıler genelde genc kesım ıstısare edıyordur mutlaka

genclerın ılgısı nasıl cekılır dıye herneyse

Su devırde cıhadı konusmayan kımselerı ummetın halınden bahsedemeyen kımselerı benım sahsen canım dınlemek ıstemıyor.

Ummet parcalanırken yok su soyle bu boyle bılemıyorum hatalarımız cok.

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Asansörde halvet

http://m.haberturk.com/yazarlar/murat-bardakci/1846545-asansor-fetvasi

Çoğu kişinin açıklamasından çok murat bardakçının açıklaması daha samimi gelmesi..

Alketa Çevrimiçi

Alketa

İslam-TR Üyesi
http://m.haberturk.com/yazarlar/murat-bardakci/1846545-asansor-fetvasi

Çoğu kişinin açıklamasından çok murat bardakçının açıklaması daha samimi gelmesi..

Sabah okudum bardakcinin yazisini.
Dusuncem yine ayni.

Bugun de yatak yorgan muhabbeti cikmis.

Bunlarin planli hareketler olduğunu herkes biliyor, elbette soru cevap eyvallah ama,
Bak mesela buraya da troller geliyor
2 gun kardeslerim deyip 3. Gun patlatiyor gayri ahlaki sorusunu. En son trol mevzusunda 2. Acacagin konuyu cok merak ediyorum demistim zata,
açtı cok durmadi hemen silindi konu ki, oyle fecaat bir icerik.

Siyasi gundem de ne var konu olarak, hangi olaylar oldu, hangi yasalar duzenleniyor simdilerde ve Nurettin hocanin kac sene onceki videolari gundeme düşüyor. Daha evvelde adin aniliyor ayni sekilde ne gerek var tutmaya boyle seyleri, sil gitsin.
daha farkli sekilde aciklanabilir bir baslik altinda.
Uyanik olmak lazim.
Nurettin Yildiz 2 capulcunun hortlattigi seylerle itibarsizlaşmaz ama, "dinciler işte hepsi sapık" gibi cumlelere de firsat vermemek lazim.

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kalplerini İslama kapatmış kimselere İslamı güzel anlatsan bile dinle alay edeceklerdir. Onlar hayayı anlamazlar. Kadınla Erkek başbaşa kalamaz hükmünü nasıl anlasınlar. Nureddin Yıldız doğru olanı yapmış. Allah kendisinden razı olsun.

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir mikrodalga fırının dijital saatinin harcadığı enerji, ısıtma için kullandığı enerjiden fazla!

Açma-kapama şeklinde çalışan elektromekanik dünyadan, asla kapanmayan elektronik dünyaya geçtik ve bu yüzden elektrik tüketiminin önemli bir kısmı beklemeden(standby) kaynaklanıyor.

IMG_20180225_201526.jpg

Alketa Çevrimiçi

Alketa

İslam-TR Üyesi
Hiçbir şey yazmayan yumurtaları tercih ediyorum. En organiği
Ben getirtiyorum yumurtayi ya da pazardan aliyorum. Ama bi hafta once bimden almistim evde yoktu yumurta kek aşki diye
baktim da bi tane gariban duruyo dolapta ve 3 ile basliyo. Hem gdo lu hem hormonlu hem kafesli
Kekim bildigin vahset iceriyormus meger=)

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
5a916d74c9de3d05d42702ea.jpg

Suudi Arabistan'da inşa edilen ve 2020'de tamamlanacak olan Dubai'deki Burç Halife kulesinden yaklaşık 170 metre daha uzun olacak Cidde Kulesi'nin animasyon görüntüleri ortaya çıktı.

Habertürk'ün aktardığı habere göre 828 metrelik uzunluğuyla dünyanın en yüksek gökdelen binası olan Burç Halife, tahtını 2020 yılında Suudi Arabistan'da inşaatına başlanacak Cidde Kulesi'ne devredecek.

Cidde Kulesi, neredeyse 1 kilometre olan 999.7 metrelik uzunluğu ile en üst katlarından bulutların üzerinde bir manzara sunmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda bu bina çevresine inşa edilecek yeni akıllı şehir olan Cidde Ekonomik Merkezi de kuleyle birlikte faaliyete geçecek.

"Kıyamet alametlerinden biri de, yalın ayak, çıplak, yoksul koyun-keçi çobanlarının binaları yükseltmekte birbirleriyle yarış ettiklerini ve böbürlendiklerini görmendir.”
(Buhari, Fiten: 25; Ahmed bin Hanbel, Müsned, II/313)

Üst Ana Sayfa Alt