Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haberin Olsun

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
dini imanı para olanlarda bugun; zuckerberg

20211026_220251.jpg

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ekli dosyayı görüntüle 28269

Tahminimce danisikli dovus olabilir.

Telefonlarin yeni surumleri satilsin diye; ureticilerin de isine geliyor diye dusunuyorum.

(Android icin Ek/Teknik bilgi; Telefondan silmedikce aktif olarak calisiyor. Muhtemelen telefon modeli icin son verilen surumu, apk dosyasi olarak ayri yere kaydederseniz, resetleme durumunda da yeniden kurulur. Iphone hic kullanmadim. Uyarlanabilir bir durumsa, onda da gecerli olur.)

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ekli dosyayı görüntüle 28269
Whatsapp kadar kullanışlı ve bir o kadar da yaygın ve ücretsiz bir uygulama için uzun bile kullanılabildi denilebilir. Şimdi bilmeyen için basit gözükse de eski model cihazlara teknik destek çok sorunlu oluyor. Misal ben appleda çalışırken 4sler vintage ilan edilmişti yani bunlardan teknik destek çekilmişti. Zaten telefonu aldığından sonra en az sadece 5yıl yedek parça üretiminden faydalanıyorsun. Ve kullanılabilir güncelleme de çıkmıyor vintagedan nispeten daha yeni modellere. Bu durumda whatsappın da bu telefonlarda çalışabilirliğını garanti edebilmesi zor.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Tahminimce danisikli dovus olabilir.

Telefonlarin yeni surumleri satilsin diye; ureticilerin de isine geliyor diye dusunuyorum.

(Android icin Ek/Teknik bilgi; Telefondan silmedikce aktif olarak calisiyor. Muhtemelen telefon modeli icin son verilen surumu, apk dosyasi olarak ayri yere kaydederseniz, resetleme durumunda da yeniden kurulur. Iphone hic kullanmadim. Uyarlanabilir bir durumsa, onda da gecerli olur.)
Whatsapp kadar kullanışlı ve bir o kadar da yaygın ve ücretsiz bir uygulama için uzun bile kullanılabildi denilebilir. Şimdi bilmeyen için basit gözükse de eski model cihazlara teknik destek çok sorunlu oluyor. Misal ben appleda çalışırken 4sler vintage ilan edilmişti yani bunlardan teknik destek çekilmişti. Zaten telefonu aldığından sonra en az sadece 5yıl yedek parça üretiminden faydalanıyorsun. Ve kullanılabilir güncelleme de çıkmıyor vintagedan nispeten daha yeni modellere. Bu durumda whatsappın da bu telefonlarda çalışabilirliğını garanti edebilmesi zor.

Isin asli hic anlamam tekno islerden, ekrani catlak kilifi yirtilmis gariban bi telim var zaten caldiginda acabileyim yeter. Kapasitem bu.

Çok güldüm ve inanamadım yuh artık ne diyeyim

Ulkenim icisleri bakani hukuka aykiri davranin yikin gecin kim bilecek demesi fikra gibi cidden. Taksitle tanka girelim bari.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
TÜİK'in tüketici fiyatları endeksine göre, eylülde aylık bazda fiyatları en fazla artan ürünlerle bunların bir önceki aya göre zam oranları.

Kivircik 10.45e gordum dun ben :D

IMG_20211028_155600.png

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
O yüzden Peygamber hep varlık içinde, saraylarda yaşadı aynen ampul kafa.

Ateistin bile akillisi makbul
Bunun kafa kulliyen maktul
Ekli dosyayı görüntüle 28352
Haşa içkiyide milleti koyun sütüne teşvik için yasakladi demi :D putlarida ticareti medineye akitmak icin mi kirdi, inanmiyorsan inanmıyorum de böyle sacma sapan bahanelere sığınmak zorunda değilsin, Allah(cc) sonuçlarına katlanmak şartıyla bu özgürlüğü sana vermiş ne senin inkarin O'na bir zarar verebilir nede bizim imanimiz O'na bir fayda sağlayabilir, ama kullarının inkar etmesine razı olmaz
Zümer 7.Ayet: Eğer inkâr ederseniz, şüphesiz ki Allah sizin iman etmenize muhtaç değildir. Ama kullarının inkâr etmesine razı olmaz. Eğer şükrederseniz sizin için buna razı olur. Hiçbir günahkâr başka bir günahkârın yükünü yüklenmez. Sonra dönüşünüz ancak Rabbinizedir. O da size yaptıklarınızı haber verir. Çünkü O, göğüslerin özünü (kalplerde olanı) hakkıyla bilir.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
O yüzden Peygamber hep varlık içinde, saraylarda yaşadı aynen ampul kafa.

Ateistin bile akillisi makbul
Bunun kafa kulliyen maktul
Ekli dosyayı görüntüle 28352
Şunlar bir türlü şunu anlamıyor. Müslümanlar, Allah'ın haram dediğini yapmamak için bir nedene ihtiyaç duymuyorlar ve duymamalılar. Yani Allah Teala sebebini bildirmemiş olsa yapmayacak mıyız o zaman? Kendilerince her şeyi o kutsadıkları akıllarına uyduracaklar. Kendileri de uydurmak istedikleri de aciz.

Not: Yorumum bu paylaşıma değil, zihniyete. Çok var bunlardan ki bizatihi muhatab oluyoruz.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Haşa içkiyide milleti koyun sütüne teşvik için yasakladi demi :D putlarida ticareti medineye akitmak icin mi kirdi, inanmiyorsan inanmıyorum de böyle sacma sapan bahanelere sığınmak zorunda değilsin, Allah(cc) sonuçlarına katlanmak şartıyla bu özgürlüğü sana vermiş ne senin inkarin O'na bir zarar verebilir nede bizim imanimiz O'na bir fayda sağlayabilir, ama kullarının inkar etmesine razı olmaz
Zümer 7.Ayet: Eğer inkâr ederseniz, şüphesiz ki Allah sizin iman etmenize muhtaç değildir. Ama kullarının inkâr etmesine razı olmaz. Eğer şükrederseniz sizin için buna razı olur. Hiçbir günahkâr başka bir günahkârın yükünü yüklenmez. Sonra dönüşünüz ancak Rabbinizedir. O da size yaptıklarınızı haber verir. Çünkü O, göğüslerin özünü (kalplerde olanı) hakkıyla bilir.

Inanmiyorsan mertce de ben inanmiyorum diye, ama bu nedir :D

Şunlar bir türlü şunu anlamıyor. Müslümanlar, Allah'ın haram dediğini yapmamak için bir nedene ihtiyaç duymuyorlar ve duymamalılar. Yani Allah Teala sebebini bildirmemiş olsa yapmayacak mıyız o zaman? Kendilerince her şeyi o kutsadıkları akıllarına uyduracaklar. Kendileri de uydurmak istedikleri de aciz.

Not: Yorumum bu paylaşıma değil, zihniyete. Çok var bunlardan ki bizatihi muhatab oluyoruz.

Akillarinca uydursalar da insan bi tutarli uydurur yani bu dangozca yazmiş,:D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Başıma ağrı girdi valla ya
Ofkeli kalabalik demis yeni safak
Kopek sürüsü demeliymis.

..
20211112_000115.jpg

IMG_20211112_001417.jpg

edit:küfürlü içerik kaldırıldı....

Moderatör tarafında düzenlendi:
İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Abla allahını seversen sonuncusu gibi şeyleri burada paylaşama. Senin şahsında tüm kardeşlere diyorum.
Riya yok, buraya yazmasamda dilim durmuyor. Ayrıca burada da Müslümanlara küfredilmiş. Bunu paylaşman uygun değil

Ya hu haklısında ne yapayim
asiri sinirlendim, kendimi tutamadim
Biliyorum kufredildigini bu yuzden paylastim
Muslumanlar birbirine girecegine
asil ofkesini bu pisliklere karsi kullansin.
Bunlar boyle
Bu asağilik faşistler boyle
Bi taraftan tapıcılar bi taraftan bu pislikler.
Uluyarak geberirler umarim.
Neyse bir dahakine editler dikkat ederim ama iste napim

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
[

Bana olayı anlatabilir misiniz?

Selcuk uni de ogretim uyesi Huseyin Gökalp

10 kasimda
Yukardaki tiviti atti diye bir grup ulkucu ogrenci o tivitten dolayi uniyi basti.
Sol medyada huseyin gokalpi hedef gosterdi tabi bu arada arada ataturk dusmani diye
Ama huseyin gokalp geri adim atmadi

Hala devam ediyor bu su an
Basta Ulkuculer de iste milleyetcilik damarlariyla kufur edip dururyor

Üst Ana Sayfa Alt