Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Hadis İnkarcısı Mutezilelerin Düştüğü Trajikomik Haller

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hadis İnkarcısı Mutezilelerin Düştüğü Trajikomik Haller

Bu hadis inkarcısı mutezilinin videosunu izledim. Abdesti namazın olmazsa olmazı olduğunu bilmeyecek bir akide sahibi kendisi!
Namaz Abdestsiz olduğunu hatırladıktan sonra namaz kıldırmaya devam ediyor ve "ne yapsam da bu durumdan kurtulsam diye içinden geçiriyordum" diyor.
Bir rekat daha bile bile millete abdestsiz namaz kıldırdıktan sonra yerde akrebi görünce "akrep dye bağırıp kaçınca namazdan otomatikmen çıkmış oldum" diyor bu sapık. Allahın emri yerine kendi prestijini düşünen bu şaklaban, abdestsiz olduğunu bile bile namaz olmayacağını bile bile arkasındaki cemaati aldatmıştır.

15589779_1057967277645338_1617117821235573487_n.jpg

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendince doğru bir şeyler anlatmaya çalışıyor kendini eleştirmeye çalışmış. Ama abdest namaz için çok önemliyse :( bu nasıl bir söz ,bunu profesör ünvanı almış birisi söylüyor. Ha şunu deseydi unutarak abdestsiz namaza durmak gayet insani bir durum ama ben Allah ne der diye değil sizler ne der diye endişe ettim , bu benim hatam sizler böyle yapmayın bundan ders çıkarın hadi neyse.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Peki bu durumda ne yapılması gerekiyor hocam? Bilmediğim için soruyorum.
İmam direkt abdest almaya gider.

"Ebu Bekre'den rivayet edildiğine göre,
Peygamber (a.s.) namaza başladı, tekbir getirdi, sonra cemaate, yerinizden ayrılmayın diye işaret ederek evine girdi.
Başından su damlayarak çıktı, cemaate namaz kıldırdı.
Namazı tamamlayınca şöyle buyurdu: Ben sadece sizin gibi bir beşerim. Ben cunûb idim."
(İmam Şevkâni, Neylu'l-Evtar, III, 175)

Bilerek veya Bilmeyerek Abdestsiz Namaz Kılan Kişinin Durumu?
https://www.islam-tr.org/konu/bilerek-veya-bilmeyerek-abdestsiz-namaz-kilan-kisinin-durumu.38589/

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
İmam direkt abdest almaya gider.

"Ebu Bekre'den rivayet edildiğine göre,
Peygamber (a.s.) namaza başladı, tekbir getirdi, sonra cemaate, yerinizden ayrılmayın diye işaret ederek evine girdi.
Başından su damlayarak çıktı, cemaate namaz kıldırdı.
Namazı tamamlayınca şöyle buyurdu: Ben sadece sizin gibi bir beşerim. Ben cunûb idim."
(İmam Şevkâni, Neylu'l-Evtar, III, 175)

Bilerek veya Bilmeyerek Abdestsiz Namaz Kılan Kişinin Durumu?
https://www.islam-tr.org/konu/bilerek-veya-bilmeyerek-abdestsiz-namaz-kilan-kisinin-durumu.38589/
Allah razı olsun, hadisi görünce hatırladım.

E Çevrimdışı

erkan ilhan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu foruma yeni üye oldum tesadüfen denk geldi bu forum kimindir, kime yakındır inanç olarak hangi noktadadır?

Üst Ana Sayfa Alt