Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hadis Karşıtları Çok Büyük Zarar Vermekte

O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ehli sünneti yıkma faaliyetleri bazen sahih hadislere saldırmak şeklinde oluyor bazende uydurma hadisleri bilerek yaparcasına ısıtıp ısıtıp millete sunarak sahih hadislerinde itibarını zedelemeye çalışmak şeklinde oluyor neçizane edindiğim bilgiler.Ehli sünneti adeta yıkmaya çalışıyor bazı "Hoca" 'lar ve maalesef etkiledikleri azımsanamayacak bir kitle var.Kendim bizzat karşılaşıyorum bu zavallı insanlarla.Genelde cahil insanları etkiliyorlar.Amaçları Kuran-ı Kerim'i Peygamber sallahu aleyhi vesellem'in yaşamıyla tefsir etmesinden kasıtlı veya kasıtsız ayırmak ayrıca 4 mezhebimizin fıkhını yıkmak.Türkiye müslüman camiası üzülerek söylüyorum yara almıştır.En yakın arkadaşlarımdan bu akımdan etkilenen tanıdıklarım var.

Son düzenleme:
Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet hadis inkarcıları tam bir oyuncudur. sinsilerdir. çok iyi demogoji yaparlar. sahih hadisleri inkar etmekte biçoğu alime göre küfürdür.

ancak 4 mezhep fıkhını yıkmak falan bunlar beni çokda endişelendiren şeylerden değildir. zira mezhep diyorsanız bir mezhep daha ekleyin. o da 5. mezhep olarak zahirilik mezhebi olsun.

O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş bunlar ehli sunnetin 4 mezheb imamlarinin fikih ekollerini itibarsizlastirarak kendi hevalariyla felsefik akimlardan etkilenmeleriyle yeni yeni şeyler uyduruyorlar.Hayızli kadina namaz kildiranindan tut ornekleri cogalt.

A Çevrimdışı

Abdulvahid Selam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşeler, Bu heriflerin çoğu ; "Haşa, peygamberin sözünü reddetmek ne demek. Biz asla peygamberin sözünü reddetmeyiz. Biz sizin sahih dediğiniz uydurma hadisleri red ederiz. Biz Peygamber SAv'in "Benden bir söz duyarsanız Kur'an'a arzedin uyuyorsa alın uymuyorsa atın" hadisini uyguluyoruz" derler.

Kısaca kendi kafalarına göre yorumladıkları kur'an'a uymuyorsa atıyorlar. Korunmuş olanı korunmamış olan cücük beyinleri ile anlamaya çalışıyorlar. İnsan önce kendisinin akıllı insan rabbi karşısında cücük beyinli olduğunu kabul edendir. Ama bunlar yoook en büyük beyin bizde diyor. Balina da 9 kg civarında beyin var ama hala intihar ediyorlar. Bunlar da aihret hayatı yöünden intihar ediyor. Arada ne fark var. Aslında bi fark var. Balina en azından Allah'a isyan etmiyor.

O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulvahid Selam bazı hocalardan "Benden bir söz duyarsanız Kur'an'a arzedin uyuyorsa alın uymuyorsa atın" bu hadisin uydurma olduğunu duydum site yetkilileri de bu olayı açıklarsa sevinirim.Zaten hadis alimleri kuran'a zıt olan hadisi sahih olarak nitelendirmiyor diye biliyorum bunlar öyle kurnaz ki kelimelerle oynuyorlar.Adamı suya götürüp susuz getirirler Allah muhafaza.Felsefe denilen illet bunlardan bazılarının kimyalarını bozmuş.

İslamicdaddy Çevrimdışı

İslamicdaddy

Hayırlısı
İslam-TR Üyesi
Abdulvahid Selam ..zaten hadis alimleri kuran'a zıt olan hadisi sahih olarak nitelendirmiyor diye biliyorum..

Hadisin sıhatini, sahih veya zayıf olduğunu o hadisi toplayan Muhaddislerin "Cerh ve Ta’dîl" ilimlerince belirlenir. Rivayet edenlerin/ravilerin güvenirliği durumları gibi şeyleri göz önünde bulundurarak yemin ile sened alınır vs. sırf bu ilimde ilerlemiş "alim" insanlar vardır. Hadis usulü ile ilgili bir kaç şey okursan bu yanılgıyı çözersin inşallah kardeşim. Kuran'a uyanları "sahih" ediyor dersek mustafa islamoğlu zavallısı gibi Kadere inkara kaçarız veya bir çok sahih hadis bu sebeple inkar edilir.

O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hadisin sıhatini, sahih veya zayıf olduğunu o hadisi toplayan Muhaddislerin "Cerh ve Ta’dîl" ilimlerince belirlenir. Rivayet edenlerin/ravilerin güvenirliği durumları gibi şeyleri göz önünde bulundurarak yemin ile sened alınır vs. sırf bu ilimde ilerlemiş "alim" insanlar vardır. Hadis usulü ile ilgili bir kaç şey okursan bu yanılgıyı çözersin inşallah kardeşim. Kuran'a uyanları "sahih" ediyor dersek mustafa islamoğlu zavallısı gibi Kadere inkara kaçarız veya bir çok sahih hadis bu sebeple inkar edilir.
Bilmiyorum ki İslamicdaddy dua etde Allah ilim nasibetsin bana.Sadece ismini hatırlamadığım bir hocadan duymuştum o alıntıladığın sözü üstelik hadis karşıtlarına cevap verirken söylemişti.Bir hadis sahih mi,mütevatir mi,mevzu mu nasıl karar veriyor alimler biraz bana anlatır mısın ?Cehaletimi mazur gör.

İslamicdaddy Çevrimdışı

İslamicdaddy

Hayırlısı
İslam-TR Üyesi
Bilmiyorum ki İslamicdaddy dua etde Allah ilim nasibetsin bana.Sadece ismini hatırlamadığım bir hocadan duymuştum o alıntıladığın sözü üstelik hadis karşıtlarına cevap verirken söylemişti.Bir hadis sahih mi,mütevatir mi,mevzu mu nasıl karar veriyor alimler biraz bana anlatır mısın ?Cehaletimi mazur gör.

Estağfurullah. Nas kardeş gerekli linki vermiş, inşallah hepsini okuyarak istediğin bilgileri edinirsin kardeşim.

İslamicdaddy Çevrimdışı

İslamicdaddy

Hayırlısı
İslam-TR Üyesi
Müslümanların mantığı kimin olcek :)

Hadisler mantığa göre sahih veya zayıf diye değerlendirilmez. Senin aklın farklı çalışır benim farklı, müslüman olmamız her konuda aklımızın bir olduğuna delil değildir. Yani aklın yolu bir değildir, sadece vahyin yolu birdir. Oda Kuran ve Resule verilen Sünnettir. Onları sahih yapan da yukarıda ki kardeşime yazdığım belli unsurlardır. Diğer kardeşimin verdiği: Konuyu okursan inşallah anlarsın.