Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Hak Ettik!

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Ağlasa tüm insanlar ve vicdanlar arınsa nankörlükten. Her hıçkırık sarssa zalimleri devrilseler tahtlarından.
Ağlasa insanlık, Ağlasa da anlasa ağlayanları. Yanaklardan sicim sicim akan incileri saklasalar özlerinde.
Ağla diyorum çünkü, bu saatten sonra ancak ağlamak var payemizde. Ağlayanlara arkamızı döndüğümüz an hak ettik ağlamayı. Kafamızı çevirip onları görmezden geldiğimiz saniye hak etti boyunlarımız bükülmeyi. Hak ettik diyorum, hak ettik çünkü. Yediğimiz lokmayı demiyorum, abandığımız sofraları ‘kardeş payı’ yapmadık diye hak ettik. Hunharca harcadığımız paraları paylaşmadık diye hak ettik. ‘Daha büyük ev’ ‘Yeni model araba’ diye diye hak ettik. Ağladık da anladık mı bilmiyorum ama hak ettik…
Yüreklerimizi örümcek ağları sardı da titremedi mazlumu görünce. Görünce diyorum da gördük mü gerçekten? Yıkık evler arasında gözleri dolu dolu yavrucakları gördük mü mesela? Yavrucağını yitirmiş çaresiz anneyi? Kocasını Allah’a uğurlayan kimsesiz kalan eşi? Onurlu bacılarımızın, onursuzların elinde olduğunu gördük mü? Peki, gördük de ne yaptık? Avuçlarımızı açıp dillerimizi Hareket bile ettirmedik! Şimdi anlıyor musun neden hak ettik dediğimi?
Hak ettik diyorum, hak ettik çünkü…

Ummu Hafsa (Firak)

Genc Muvahhide

Üst Ana Sayfa Alt