Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hak Yola Nasıl Döndüm

E Çevrimdışı

EhliRey

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum, Ben Müslüman bir çevrede ve ailede büyüdüm. Ancak çocukluğumdan gelen bir alışkanlığım vardı farklı görüşleride araştırmak. İslami mezhepleri ve tarikatlarıda araştırdım. Hz.Ali'ye olan derin sevgim beni Şia ya yönlendirdi. Şia bana çok mantıklı gibi gelmişti ilk zamanlar. Ama öyle iddialarda bulunuyorlardı ki anlamak mümkün değildi. Mesela Hz.Fatımayı üzen asla cennete giremeyecek diyerek Hz.Ebubekire taş atıyorlardı. Garip garip kaynaklardan alıntılar yapıyorlar var güçlerini Ehli Sünneti çürütmeye çabalıyorlardı.
Humeyni denen kişilik bozukluğunun kitaplarını da inceledim. Bir zamanlar imamım dediğim adamın birgün düşmanım olacağı aklımın ucundan geçmezdi. Hatta Humeyninin ilmihaline göre hayatımı şekillendiriyordum. Taklit ettiğim biriydi o zamanlar. Ailemle bile tartışmalara giriyordum. Babam Ehli Sünnete hassas biriydi ve benim Şii olmam onu çok üzüyordu. Ama ne olduda hangi inançları beni uzaklaştırdı ve Şiadan nefret ettirdi.
Şiaya reddiye yazan alimlerin kitaplarını okudum. ŞİA ŞİRK VE RİDDET TAİFESİDİR kitabı bunlardan biriydi. Muhterem alim Tartusi'nin kitabıdır. Burada Şia dan delillerle Şiayı susturuyordu. Ben tarafsız davranıp delilleri birer birer inceledim. Farklı kaynaklarda baktım. İstihareyede yattım. Şii iken Sünni olan alimlerin hayat hikayelerini neden Sünni olduklarını okudum ve öğrendim. Buraya şimdi Şia'nın bazı görüşlerini yazacağım ki benim gibi kimse aldanmasın

1-Muta nikahını helal bildikleri gibi faziletlide görürler
2-İlk 3 halife, Aişe annemiz ve sahabenin seçkini pekçok insanı tekfire kadar lanete kadar giderler
3-Kadınlara arkadan yaklaşmaya caiz bilirler. İnanmayan kitaplarına bakar görür.
4-En büyük kitapları Usuli Kafide öyle saçma hadis!!!leri vardır ki bazen gülesiniz bazen sinirden ağlayasınız gelir. Mesela Kuran tahrif edilmiştir gibi hadisler, muta nikahı yapılacak kadının kocası var mı diye araştırmanın lüzumu yoktur gibi hadisler vardır ki isteyene kaynağını gönderebilirim
5-12 imamlar hatadan münezzehtir inançlarına göre. Farkında değiller ama şirk kokuyor bu inanç...
AKLIMA GELDİKÇE YAZACAĞIM DAHA. ALLAHA EMANET OLUN...

Üst Ana Sayfa Alt