Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Halil Konakçı: "Ben Öyle Şeriat Yanlısı, İslam Yanlısı Bir Adam Değilim"

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allahtan korkun. Erdoğanla biden i bir arada tutmayin. Evet bizim nezdimizde ikiside kafir ancak Erdoğan'ı saf katı müşrik haline getirmeyin. Kafir görmeyen ilim ehline de kalkıp yüzde yüz tagut savunucusu gormeyin.

Erdoğan ile Bidon aynı denemez. Bidon asli kâfir İslam düşmanıdır.
"Erdoğan'a kâfir diyemiyorum" demek ayrı, "kafir değil (haşa) , müslümandır" demek ayrı!
Şahsen kim müslümandır diyorsa , akidenin tevhid kısmınca murcie'dir, telefidir anlayışındadyım.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Oy veren her türden halkın, Tağutların alakası yok kardeşim?
Bir konuya kitlenip, o konuyu savunacağım diye küfrün savunuculuğuna girişme yanılgısına düşmeyelim.
Oy veren herkes şirk işlemiştir, velev ki muhafazakar parti üyesi olsun. Kâfir olup olmaması durumu oy verenin amacına göre kâfir olur veya veya olmaz. Ama İslam'ı güncellemeye çalışan, haram helal konusunda Kitabullahı esas almayan ve onlarca senedir muhalefet edenlerin küfre girdikleri aşikârdır.
Hocam sizin dediğiniz gibi aynen. Benim kastettiğim yani akansu55 e cevap verdiğim. ulkenin basindaki(tagutu) musluman gormek kişiyi kafir yaparmi? Uzerineydi

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Erdoğan ile Bidon aynı denemez. Bidon asli kâfir İslam düşmanıdır.
"Erdoğan'a kâfir diyemiyorum" demek ayrı, "kafir değil (haşa) , müslümandır" demek ayrı!
Şahsen kim müslümandır diyorsa , akidenin tevhid kısmınca murcie'dir, telefidir anlayışındadyım.
Alenen cevap yaziyorum ki tekrar ayni vakalar ile baskalariyla yaşamayayim. Evet sizin yazdığınız gibi düşünüyorum hocam

Abdulmuizz Fida

Admin
Mevzuya dönecek olursak, Halil Konakçı denen Milli Şeriatçı Kıldırgaç'ın AKP veya hükümet savunuculuğu, oy vermeyen müslümanlara Selefi Vahabi, Işidci diye bir kefeye koyarak hırlamasına kızıyoruz. Bu şarlatan savunulacak bir tip değil, kendisi ummetçi bir müslüman değil ki "öyle" şeriatçılardan olsun!
Bu sebeble bu klinik vak'a için enerjinizi birbirinize değil, meseleyle birlikte demokratlara harcayalım.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Üstte bunu diyorsun altta ise:

Madem itikat etmiyorsun niye yazıyorsun.Sanki seni yazmadığın şey üzerinden itham ediyorum gibi bir algı oluşturuyorsun.Kaç dk arayla düşünce değiştirip sonra ben onu itikat edinmedim demek de nedir?

Hepsini tekfir etmiyorum.

1-Meseleden habersiz olan,partiler sadece hastane,yol yapıyor diye bilen ,teşri yaptıklarından habersiz olan insanları direk tekfir etmiyorum.Çünkü intifaul kast tekfirin önündeki engellerden biridir.Tebliğ edilir ondan sonra veriyorsa tekfir edilir.

2.Erdoğanın müşrik ve tağut olduğunu kabul ettiği halde ehvenüşşeryyen ve maslahat iddiasıyla oy veren insanları da direk tekfir etmiyorum.Çünkü mesele insanlara kapalı olabiliyor.Tebliğ ettikten sonra veriyorsa tekfir ediyorum.

Bir müslüman Erdoğanı sevemez.Ebu Cehili,Velid bin Muğireyi sevip aynı zamanda Allah Resulü (s.a.v.) seven bir sahabi biliyor musun? Nerde vela bera.Böyle bir şey mümkün olabilir mi?
Tağutu inkar imanın şartıdır.La ilahe illAllah derken bütün tağutları,Allah dışında ibadet edilen nesneleri,teşri yapanları redderek iman ediyoruz.

Dinde zorlama yoktur.Hak, batıldan ayrılmıştır. Her kim tağutu inkâr eder ve Allah’a iman ederse kopması olmayan sapasağlam kulpa tutunmuş olur. Allah Semi’dir Alîm’dir.

(Bakara, 256)

“Kim ‘Lâ İlâhe İllallâh’ der ve Allah’ın dışında ibadet edilen şeyleri inkar ederse malı ve canı haram olmuş olur.”

(Müslim, Kitabu’l İman, 37.)

6 Ocakta bir arkadaşa yazdığım yazıyı oku belki biraz olsun utanırsın.

Ekli dosyayı görüntüle 30967

1.ve 2. durumda küfre girer.
3.durumda olanları direk tekfir etmiyoruz.Ama elimizden geldiği kadar insanları sakındırıyoruz.Sonuçta küfür ihtimali olan bir mesele.

Şimdi attığın bu şeyin konumuzla alakası ne?
Allah Nisa 60 da tağuta muhakeme olanın imanının zandan ibaret olduğunu belirtirken onu inkar etmeyenin hali ne olur sen düşün.Kaç seferdir aynı şeyi yazıyorum.Ne cevap var ne başka bir şey.

Şimdi de bunu yazmışsın.Ya kardeş senin kadar hızlı fikir değiştiren birini ilk defa görüyorum şimdi de kafir demişsin.Yazdigin metinde az kararlı ol.Yazdigin metnin başı ile sonu arasında tezatlık var.
SubhanAllah. Ya ben orda ben böyle mi düşünüyorum dedim sen nerden cikariyorsun bu hükümleri. Türkçe dil bilgisi olan biri yokmu yav şu meselye el atsın. Kimsenin fikir degistirdigi yok sen yazdiklarimi carpitmassan anlarsin. Ben seni esefle kınıyorum. Rabbim adaletle hukmendendir

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah. Ya ben orda ben böyle mi düşünüyorum dedim sen nerden cikariyorsun bu hükümleri. Türkçe dil bilgisi olan biri yokmu yav şu meselye el atsın. Kimsenin fikir degistirdigi yok sen yazdiklarimi carpitmassan anlarsin. Ben seni esefle kınıyorum. Rabbim adaletle hukmendendir
Senin gibilerle konuşmak duvara konuşmaya benzer.Senin kadar hızlı dönen,en başta yazdığı şeyleri yazmamış,itikat etmemiş gibi lanse eden birini daha görmedim.Türünün tek örneği olabilirsin.

Ülkede tyt türkçe de 40 soruda 10 net yapan insanları gördükten sonra yazdığım şeyleri anlamıyor oluşunu da anlamak zor olmasa gerek.

Neye inanıyorsan inan kardeş.Umrumda bile değil.Ama sürekli bir şeyler yazıp daha sonrasında ise ben onu dememiştim diyerek tezatlarla dolu bir karmaşa yaratman hiç hoş değil.Madem 5 dk da hemen döneceğin görüşlerin var o halde o görüşleri itikat edinme.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Senin gibilerle konuşmak duvara konuşmaya benzer.Senin kadar hızlı dönen,en başta yazdığı şeyleri yazmamış,itikat etmemiş gibi lanse eden birini daha görmedim.Türünün tek örneği olabilirsin.

Ülkede tyt türkçe de 40 soruda 10 net yapan insanları gördükten sonra yazdığım şeyleri anlamıyor oluşunu da anlamak zor olmasa gerek.

Neye inanıyorsan inan kardeş.Umrumda bile değil.Ama sürekli bir şeyler yazıp daha sonrasında ise ben onu dememiştim diyerek tezatlarla dolu bir karmaşa yaratman hiç hoş değil.Madem 5 dk da hemen döneceğin görüşlerin var o halde o görüşleri itikat edinme.
Allah iftiradan muhafaza etsin. Ben sana diyecek tek kelime bulmuyorum. @Abdulmuizz Fida hocam iftiraya maruz kalıyorum müdahale edermisiniz

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi

Hele usluba bak.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Rabbim, üzerimizdeki her konuda ayrılığa ve tartışmaya düşme fitnesini kaldır. SEN Müslümanları tevhid, ahlak birliği ile birbirlerine giren değil birbirleriyle sımsıkı ve tek yumruk olup kafirlere sıkıntı ve zarar verenlerden et. Amin Amin Amin.

Abdulmuizz Fida

Admin

Dün işim gereği konunun sonuna değerlendirme yapamadım. Şimdi fırsatım oldu :

Akansu55 kardeşim; sırf metin olarak bakarsan Yusuf Culeybib kardeş dediğin manada inanmış ve konuşmuş gibi anlam çıkabiliyor. Fakat bu mesajdaki ilk mesajdan son mesajına kadar bir bütün halde okuyup değerlendirirsen öyle anlaşılmadığını, daha doğrusu kendisi öyle inanmadığını anlayacaksın. O böyle inananlar veya düşünen ilim ehli de var, ihtilaf edilmekte diyerek konuya insaflı yaklaşalım diye öyle yazıyor. Yoksa kendisi de bizden pek de farklı düşünmediğini görüyoruz.

Bir de böyle hassas meselelerde salt yazıya bakarak emin olmadan , üstelik karşı taraf dediğimizin yanlış anlaşıldığını uyarmasına rağmen kendi düşüncemizde ısrarcı olmamalıyım ki vebale girmeyelim.
Bunun haricinde konun aslından uzaklaştık. Konu Konakçı hangi tip şeriatçı ?

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akansu55 kardeşim; sırf metin olarak bakarsan Yusuf Culeybib kardeş dediğin manada inanmış ve konuşmuş gibi anlam çıkabiliyor.
Abi işte bende bunu diyorum başta o şekilde yazdığı zaman e bende doğal olarak öyle anlıyorum.

Kişi analizlerini yaparken yazılan şeyler sonucunda fikir ediniyoruz.Dolayısıyla ilk başta yazılan yazılar o manaya geldiği için bende öyle anladım.Biz forumda yazılanlar dışında kimseyi reelde tanımıyoruz, kimse hakkında en ufak bir bilgimiz yok.Burda yazılan şeyler sonucunda kişiler hakkında fikir sahibi oluyoruz.

Yazdığı yazılarda da sizin de belirttiğiniz gibi:
sırf metin olarak bakarsan Yusuf Culeybib kardeş dediğin manada inanmış ve konuşmuş gibi anlam çıkabiliyor.
Bende salt metin üzerinden yorum yaptım.Ne eksik ne fazla.

üstelik karşı taraf dediğimizin yanlış anlaşıldığını uyarmasına rağmen
Abi kendini yanlış ifade etmiş olabilir ve sonrasında tekrar yazarak düzeltebilir buna da bir lafım yok.
Ama beni kızdıran şey her 10 insandan 9'unun benim anladığım gibi anlayacağı şekilde yazıp sonra "ben nerden bunu itikat edindim,sen beni yanlış anlıyorsun,Türkçe dil bilgisi olan biri yok mu şuna el atsın" vs.diyerek sanki ben yazdığı şeyleri çarpıtıyorum gibi bir algı oluşturması beni sinir etti.Kimse Yusuf kardeşin içini bilemez,yazılarında ne yazıyorsa ona göre değerlendiriyoruz.İşte bu şekilde konuşması meseleyi uzattırdı.Yoksa bu kadar büyümezdi.

Burdan da tüm kardeşlere tavsiyem olsun.Foruma bir metin yazarken yanlış anlaşılacak şekilde metin yazmayın.Kimse sizin kalbinizden geçeni bilemez.Ne yazıyorsanız onu anlarız.

Üst Ana Sayfa Alt