Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Halil Konakçı: "Ben Öyle Şeriat Yanlısı, İslam Yanlısı Bir Adam Değilim"

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Bu adamlar tağuta muhakeme bir yana dursun daha tağutun kim olduğunu bilmiyorlar.
20 seneden fazladır ülkeyi şirk düzeniyle yöneten adamlara müslüman diyor.
Kardeşim ülkenin basindaki adamları müslüman gormek kişiyi kafir yapar kaidesini nerden çıkardin? Hangi ilim ehlinin fetvasi bu eger bana sorarsaniz sen kimden fetvani aldin buyur araştır hasan karakaya hocaefendi(Allah ona rahmet etsin) kaldıki Tayyibe müslüman demiyordu ama kafir de demiyordu kendisi

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Son kısımda yazdıklarımı tekrar yazıyorum.
Nisa 60.ayette tağuta muhakeme olanların imanlarının zandan ibaret olduğu belirtiliyor.Tağuta muhakeme olmak küfürdür.

Bu adamlar tağuta muhakeme bir yana dursun daha tağutun kim olduğunu bile bilmiyorlar.
20 seneden fazladır ülkeyi şirk düzeniyle yöneten adamlara müslüman diyorlar.

Kardeşim ülkenin basindaki adamları müslüman gormek kişiyi kafir yapar kaidesini nerden çıkardin? Hangi ilim ehlinin fetvasi bu eger bana sorarsaniz sen kimden fetvani aldin buyur araştır hasan karakaya hocaefendi(Allah ona rahmet etsin) kaldıki Tayyibe müslüman demiyordu ama kafir de demiyordu kendisi

Bu dediklerimi demeyen ilim ehli mi var? :))
1 örnek vereyim:
maide 44 u farkli tevil etmesi kafir etmez.
Maide 44 ü farklı tevil etmesi kafir etmez diyorsun.Tam bir fecaat.Sen bu akidene göre selef zamanında ortaya çıkan sapık itikatta olan ama tevil yaparak küfre girenleri de mazur görürsün o zaman.Her tevil insanı kurtarmaz.Tevil ettiğin şey eğer nasları yalanlamaksa bu seni kafir yapar.İlim ehli diyorsun ya al bir ilim ehli daha :))

Soru:
Zahir meselelerde tevil ve onun ölçütü etrafında çokça konuşuldu. Delil olarak da Kudame’nin (رضي الله عنه) çeşitli rivayetlerde gelen fiilleri kullanılır. Peki, kişiyi mazeretli kılan tevilin ölçütü nedir?

Cevap: Bu (ölçü), yalanlamaya veya redde döner.

Dolayısıyla eğer kişinin tevili (Yanlış yorum veya yorumlaması) makbul ise ve onun nassı yalanlamadığını veya reddetmediğini gösteren bir vechi varsa o kişi tekfir edilmez.

Ancak eğer bunun zıttınaysa yani bu kişinin nassı yalanladığı veya reddettiği ve ona boyun eğmekten imtina ettiği malum ise o halde tekfir edilir.

Allâme Şeyh Nasır El-Fahd (حفظه الله)

Onlarca ayette hakimiyeti insanlara vermenin,Allah'ın kanunları dışında kanun koymanın şirk ve küfür olduğu belirtiliyor.Halil Konakçı'nın Maide 44 ayetinde tevili basit bir tevil değil.Allah dışında kanun koyanları,bu şirk düzenini idare edenleri müslüman görmek sapıkların akidesidir.Halil Konakçı bir ayete yapışmış ki o ayeti de yanlış anlıyor.Kur'anda hakimiyet konusu ile alakalı onlarca ayet var:

Yoksa cahiliyenin hükmünü mü istiyorlar? Yakinen inanmış bir kavim için kim Allah’tan daha güzel hüküm sahibi olabilir?

(5/Mâide, 50)

De ki: “Ne kadar kaldıklarını en iyi bilen Allah’tır. Göklerin ve yerin gaybı (bilgisi) O’na aittir. O, ne güzel görür, ne güzel işitir. Onların, O’ndan başka bir dostu yoktur. Hükmünde hiç kimseyi ortak kılmaz.

(Kehf 26)

Yoksa onların, Allah'ın dinde izin vermediği şeyi kendilerine meşru kılacak ortakları mı vardır? Eğer azabın ertelenmesine dair kesin yargı sözü olmasaydı, aralarında hemen hüküm verilir, işleri bitirilirdi. Gerçekten zalimler için acı bir azab vardır.

(Şura 21)

Allah’ı bırakıp da taptıklarınız, sizin ve atalarınızın taktığı birtakım isimlerden başka bir şey değildir. Allah onlar hakkında herhangi bir delil indirmemiştir. Hüküm sadece Allah’a aittir. O size kendisinden başkasına ibadet etmemenizi emretmiştir. İşte dosdoğru din budur. Fakat insanların çoğu bilmezler.

(Yusuf 40)

Sonra şunu söyledi: “Oğullarım! (Şehre) hepiniz bir kapıdan girmeyin, ayrı ayrı kapılardan girin. Ama Allah’tan gelecek hiçbir şeyi sizden savamam. Hüküm yalnızca Allah’ındır. Ben O’na tevekkül ettim. Tevekkül edecek olanlar da yalnızca O’na tevekkül etsinler.” dedi.

(Yusuf 67)

De ki: “Şüphesiz ben, rabbimden gelen apaçık bir delile dayanıyorum. Siz ise onu yalanladınız. Çabucak gelmesini istediğiniz (azap) benim yanımda değildir. Hüküm ancak Allah'ındır ve Allah hakkı anlatır; O, doğru hüküm verenlerin en hayırlısıdır.”

(En'am 57)

Sonra onlar, gerçek mevlaları olan Allah'a döndürülürler. Dikkat edin, hüküm yalnız O'nundur ve O, hesabı çabuk görendir.
(En'am 62)

Şüphesiz ki sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah’tır. Gündüzü, ısrarla kovalayan geceyle örter. Güneş, Ay ve yıldızları emrine amade kılıp, boyun eğdirendir. Dikkat edin! Yaratmak da emretmek de Allah’a aittir. Âlemlerin Rabbi olan Allah, ne yücedir.

(7/A'râf, 54)

Haram ayların (yerlerini değiştirip) ertelemek, küfürde ileri gitmektir. Bununla kâfirler saptırılır. Allah’ın haram kıldığına sayı bakımından uydurmak için onu bir yıl haram, bir yıl da helal kılıyorlar. Böylelikle Allah’ın haram kıldığı (ayları) helal kılmış oluyorlar. Kötü amelleri onlara süslü gösterildi. Allah, kâfirler topluluğunu hidayet etmez.

(Tevbe 37)

Ey îmân edenler! Allah'a itaat edin, Rasûle de itaat edin, sizden olan yöneticilere de (itaat edin). Eğer bir hususta ayrılığa düşerseniz, eğer Allah'a ve âhiret gününe îmân ediyorsanız onu Allah'a ve Rasûlü'ne götürün. Bu, hem daha hayırlı hem de sonuç olarak daha güzeldir."

[Nisâ, 59]

Hayır! Rabbine yemîn olsun ki aralarındaki ihtilâflarda seni hakem kılmadıkça ve sonra da verdiğin hükme içlerinde bir sıkıntı duymadan tam bir teslimiyetle teslim olmadıkça îmân etmiş olmazlar."

[Nisâ, 65]

Allah’ı bırakıp da din âlimlerini, rahiplerini, Meryem oğlu Mesîh’i rab edindiler. Oysa tek bir Tanrı’ya kulluk etmekle emrolunmuşlardı. O’ndan başka tanrı yoktur; O yüceler yücesidir, onların yakıştırdıkları eş ve ortaklardan bütünüyle uzaktır.

(Tevbe 31)

Adiy, Medine’ye geldi. O, Tay Kavmi'nin lideriydi. Boynunda gümüş bir haçla Resûlullah’ın (sav) huzuruna girdi. Resûlullah (sav) Tevbe Suresinin 31. ayetini okuyordu. Adiy, Peygamber’e (sav): ‘Onlar, din adamlarına tapmadılar ki!’ dedi. Resûlullah (sav): ‘Evet, fakat din adamları, onlara helali haram, haramı helal kıldılar. Onlar da tabi oldular. Bu, onların, din adamlarına ibadetidir.’ buyurdu.” (Tirmizi, 3095,Tefsir9/10; İbni Ebi Hatim, 10057-10058,Müsned)

(Zemahşerî, II, 149; Râzî, XVI, 37,İbn kesir,Cerir et Taberi).

Sonra işte şimdi sizler birbirinizi öldürüyorsunuz; içinizden bir kesimi yurtlarından sürüyor, onlara karşı kötülük ve düşmanlıkta birbirinize arka çıkıyorsunuz. Esirler olarak size geldiklerinde de fidye verip kendilerini kurtarıyorsunuz. Hâlbuki onları sürgün etmek size haram kılınmıştı.
Yoksa siz kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkâr mı ediyorsunuz? İçinizden bu şekilde davranan birinin dünya hayatındaki cezası ancak rezil rüsvâ olmaktır; kıyamet gününde ise onlar azabın en şiddetlisine itilirler. Allah sizin yapmakta olduğunuzdan habersiz değildir.

(Bakara 85)

De ki: “Ey Ehl-i Kitap! Gelin sizinle bizim aramızda ortak bir kelimede buluşalım: Yalnızca Allah’a ibadet edelim, hiçbir şeyi O’na ortak koşmayalım, (Allah’ı bırakıp da) birbirimizi Allah’ın dışında rabler edinmeyelim.” Şayet yüz çevirirlerse deyin ki: “Şahit olun ki biz müslimlerdeniz.”

(Âl-i İmran, 64)

Sana indirilene (Kur’ân) ve senden önce indirilen (Kitaplara) iman ettiğini zannedenleri görmedin mi? İnkâr etmekle emrolundukları hâlde tağuta muhakeme olmak istiyorlar. Şeytan onları (hakka geri dönüşü zor) uzak bir saptırmayla saptırmak ister.

(4/Nisâ, 60)

Ey Davud! Seni yeryüzünde halife kıldık. (Öyleyse) insanlar arasında hak ile hükmet. Sakın hevaya/arzuya uyma, yoksa seni, Allah’ın yolundan saptırır. Hiç şüphesiz, Allah’ın yolundan sapanlara, Hesap Günü'nü unuttukları için çetin bir azap vardır.

(Sâd, 26)

Bir de ‘Allah’a ve Rasûlüne iman edip itaat ettik diyorlar’ sonra da bunun arkasından yan çiziyorlar, bunlar mü'min değillerdir. Onlar, aralarında hüküm vermesi için Allah'a ve Peygamber'e çağırıldıklarında, birde bakarsın ki içlerinden bir kısmı yüz çevirip dönerler.

(Nur, 47, 48)

Herhangi bir konuda ihtilafa düşerseniz, onun hükmü Allah’a aittir. İşte bu, Rabbim olan Allah’tır. Yalnızca O’na tevekkül ettim ve yalnızca O’na yönelirim.

(Şûrâ, 10)

Teşri' (kanun koyma) hakkını Allah'a değilde meclise vermek ve yasa çıkarmak insanı müşrik ve kafir yapar.
Allah hükmünde hiç kimseyi ortak kabul etmez.

Hükümet 20 seneden fazladır bu şirk düzenini yönetiyor.Mecliste ki duvar,sandalye mi yasa çıkartıp,kanunların işleyişini sağlıyor.Ülkede faizi,zinayı,içkiyi serbest bırakan,içki fabrikalarının sayısı arttı diye övünen kim acaba?
Din konusunda samimi olun.Hakka teslim olun.

Halil Konakçı bu apaçık muhkem ayetleri niye görmüyor.Allah bu bel'amlardan toplumu muhafaza etsin.Senin gibi irca ehline kayma yolunda olanlara da Rabbim hidayet versin.

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kardeşim 20 seneyi aşkın bir süredir tek başına küfür kanunlarıyla yöneten bir adamın İslamla ilişiği yoktur. Hasan hoca Erbakan için "Bir hali müslüman, bir hali kafir. Kendisini karşımıza alıp sorgulayamıyorum, bu sebeble tekfir etmeye ilmim yetmiyor" derdi. Fakat 2002 de Erdoğan başa geldi ve yıllarca icraatları küfür üzereydi, Hatta BOP eş başkanlığıyla övünür, ülkesinde haramlar yasayla icra edilip üretilirken kendisinin tekfiri hakkında Hasan hoca kararsız kalmamıştı! Nitekim yetiştirdiği ilim ehli öğrencileri de öyledir!

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Son kısımda yazdıklarımı tekrar yazıyorum.
Nisa 60.ayette tağuta muhakeme olanların imanlarının zandan ibaret olduğu belirtiliyor.Tağuta muhakeme olmak küfürdür.

Bu adamlar tağuta muhakeme bir yana dursun daha tağutun kim olduğunu bile bilmiyorlar.
20 seneden fazladır ülkeyi şirk düzeniyle yöneten adamlara müslüman diyorlar.

Bu dediklerimi demeyen ilim ehli mi var? :))
1 örnek vereyim:

Maide 44 ü farklı tevil etmesi kafir etmez diyorsun.Tam bir fecaat.Sen bu akidene göre selef zamanında ortaya çıkan sapık itikatta olan ama tevil yaparak küfre girenleri de mazur görürsün o zaman.Her tevil insanı kurtarmaz.Tevil ettiğin şey eğer nasları yalanlamaksa bu seni kafir yapar.İlim ehli diyorsun ya al bir ilim ehli daha :))

Soru:
Zahir meselelerde tevil ve onun ölçütü etrafında çokça konuşuldu. Delil olarak da Kudame’nin (رضي الله عنه) çeşitli rivayetlerde gelen fiilleri kullanılır. Peki, kişiyi mazeretli kılan tevilin ölçütü nedir?

Cevap: Bu (ölçü), yalanlamaya veya redde döner.

Dolayısıyla eğer kişinin tevili (Yanlış yorum veya yorumlaması) makbul ise ve onun nassı yalanlamadığını veya reddetmediğini gösteren bir vechi varsa o kişi tekfir edilmez.

Ancak eğer bunun zıttınaysa yani bu kişinin nassı yalanladığı veya reddettiği ve ona boyun eğmekten imtina ettiği malum ise o halde tekfir edilir.

Allâme Şeyh Nasır El-Fahd (حفظه الله)

Onlarca ayette hakimiyeti insanlara vermenin,Allah'ın kanunları dışında kanun koymanın şirk ve küfür olduğu belirtiliyor.Halil Konakçı'nın Maide 44 ayetinde tevili basit bir tevil değil.Allah dışında kanun koyanları,bu şirk düzenini idare edenleri müslüman görmek sapıkların akidesidir.Halil Konakçı bir ayete yapışmış ki o ayeti de yanlış anlıyor.Kur'anda hakimiyet konusu ile alakalı onlarca ayet var:

Yoksa cahiliyenin hükmünü mü istiyorlar? Yakinen inanmış bir kavim için kim Allah’tan daha güzel hüküm sahibi olabilir?

(5/Mâide, 50)

De ki: “Ne kadar kaldıklarını en iyi bilen Allah’tır. Göklerin ve yerin gaybı (bilgisi) O’na aittir. O, ne güzel görür, ne güzel işitir. Onların, O’ndan başka bir dostu yoktur. Hükmünde hiç kimseyi ortak kılmaz.

(Kehf 26)

Yoksa onların, Allah'ın dinde izin vermediği şeyi kendilerine meşru kılacak ortakları mı vardır? Eğer azabın ertelenmesine dair kesin yargı sözü olmasaydı, aralarında hemen hüküm verilir, işleri bitirilirdi. Gerçekten zalimler için acı bir azab vardır.

(Şura 21)

Allah’ı bırakıp da taptıklarınız, sizin ve atalarınızın taktığı birtakım isimlerden başka bir şey değildir. Allah onlar hakkında herhangi bir delil indirmemiştir. Hüküm sadece Allah’a aittir. O size kendisinden başkasına ibadet etmemenizi emretmiştir. İşte dosdoğru din budur. Fakat insanların çoğu bilmezler.

(Yusuf 40)

Sonra şunu söyledi: “Oğullarım! (Şehre) hepiniz bir kapıdan girmeyin, ayrı ayrı kapılardan girin. Ama Allah’tan gelecek hiçbir şeyi sizden savamam. Hüküm yalnızca Allah’ındır. Ben O’na tevekkül ettim. Tevekkül edecek olanlar da yalnızca O’na tevekkül etsinler.” dedi.

(Yusuf 67)

De ki: “Şüphesiz ben, rabbimden gelen apaçık bir delile dayanıyorum. Siz ise onu yalanladınız. Çabucak gelmesini istediğiniz (azap) benim yanımda değildir. Hüküm ancak Allah'ındır ve Allah hakkı anlatır; O, doğru hüküm verenlerin en hayırlısıdır.”

(En'am 57)

Sonra onlar, gerçek mevlaları olan Allah'a döndürülürler. Dikkat edin, hüküm yalnız O'nundur ve O, hesabı çabuk görendir.
(En'am 62)

Şüphesiz ki sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah’tır. Gündüzü, ısrarla kovalayan geceyle örter. Güneş, Ay ve yıldızları emrine amade kılıp, boyun eğdirendir. Dikkat edin! Yaratmak da emretmek de Allah’a aittir. Âlemlerin Rabbi olan Allah, ne yücedir.

(7/A'râf, 54)

Haram ayların (yerlerini değiştirip) ertelemek, küfürde ileri gitmektir. Bununla kâfirler saptırılır. Allah’ın haram kıldığına sayı bakımından uydurmak için onu bir yıl haram, bir yıl da helal kılıyorlar. Böylelikle Allah’ın haram kıldığı (ayları) helal kılmış oluyorlar. Kötü amelleri onlara süslü gösterildi. Allah, kâfirler topluluğunu hidayet etmez.

(Tevbe 37)

Ey îmân edenler! Allah'a itaat edin, Rasûle de itaat edin, sizden olan yöneticilere de (itaat edin). Eğer bir hususta ayrılığa düşerseniz, eğer Allah'a ve âhiret gününe îmân ediyorsanız onu Allah'a ve Rasûlü'ne götürün. Bu, hem daha hayırlı hem de sonuç olarak daha güzeldir."

[Nisâ, 59]

Hayır! Rabbine yemîn olsun ki aralarındaki ihtilâflarda seni hakem kılmadıkça ve sonra da verdiğin hükme içlerinde bir sıkıntı duymadan tam bir teslimiyetle teslim olmadıkça îmân etmiş olmazlar."

[Nisâ, 65]

Allah’ı bırakıp da din âlimlerini, rahiplerini, Meryem oğlu Mesîh’i rab edindiler. Oysa tek bir Tanrı’ya kulluk etmekle emrolunmuşlardı. O’ndan başka tanrı yoktur; O yüceler yücesidir, onların yakıştırdıkları eş ve ortaklardan bütünüyle uzaktır.

(Tevbe 31)

Adiy, Medine’ye geldi. O, Tay Kavmi'nin lideriydi. Boynunda gümüş bir haçla Resûlullah’ın (sav) huzuruna girdi. Resûlullah (sav) Tevbe Suresinin 31. ayetini okuyordu. Adiy, Peygamber’e (sav): ‘Onlar, din adamlarına tapmadılar ki!’ dedi. Resûlullah (sav): ‘Evet, fakat din adamları, onlara helali haram, haramı helal kıldılar. Onlar da tabi oldular. Bu, onların, din adamlarına ibadetidir.’ buyurdu.” (Tirmizi, 3095,Tefsir9/10; İbni Ebi Hatim, 10057-10058,Müsned)

(Zemahşerî, II, 149; Râzî, XVI, 37,İbn kesir,Cerir et Taberi).

Sonra işte şimdi sizler birbirinizi öldürüyorsunuz; içinizden bir kesimi yurtlarından sürüyor, onlara karşı kötülük ve düşmanlıkta birbirinize arka çıkıyorsunuz. Esirler olarak size geldiklerinde de fidye verip kendilerini kurtarıyorsunuz. Hâlbuki onları sürgün etmek size haram kılınmıştı.
Yoksa siz kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkâr mı ediyorsunuz? İçinizden bu şekilde davranan birinin dünya hayatındaki cezası ancak rezil rüsvâ olmaktır; kıyamet gününde ise onlar azabın en şiddetlisine itilirler. Allah sizin yapmakta olduğunuzdan habersiz değildir.

(Bakara 85)

De ki: “Ey Ehl-i Kitap! Gelin sizinle bizim aramızda ortak bir kelimede buluşalım: Yalnızca Allah’a ibadet edelim, hiçbir şeyi O’na ortak koşmayalım, (Allah’ı bırakıp da) birbirimizi Allah’ın dışında rabler edinmeyelim.” Şayet yüz çevirirlerse deyin ki: “Şahit olun ki biz müslimlerdeniz.”

(Âl-i İmran, 64)

Sana indirilene (Kur’ân) ve senden önce indirilen (Kitaplara) iman ettiğini zannedenleri görmedin mi? İnkâr etmekle emrolundukları hâlde tağuta muhakeme olmak istiyorlar. Şeytan onları (hakka geri dönüşü zor) uzak bir saptırmayla saptırmak ister.

(4/Nisâ, 60)

Ey Davud! Seni yeryüzünde halife kıldık. (Öyleyse) insanlar arasında hak ile hükmet. Sakın hevaya/arzuya uyma, yoksa seni, Allah’ın yolundan saptırır. Hiç şüphesiz, Allah’ın yolundan sapanlara, Hesap Günü'nü unuttukları için çetin bir azap vardır.

(Sâd, 26)

Bir de ‘Allah’a ve Rasûlüne iman edip itaat ettik diyorlar’ sonra da bunun arkasından yan çiziyorlar, bunlar mü'min değillerdir. Onlar, aralarında hüküm vermesi için Allah'a ve Peygamber'e çağırıldıklarında, birde bakarsın ki içlerinden bir kısmı yüz çevirip dönerler.

(Nur, 47, 48)

Herhangi bir konuda ihtilafa düşerseniz, onun hükmü Allah’a aittir. İşte bu, Rabbim olan Allah’tır. Yalnızca O’na tevekkül ettim ve yalnızca O’na yönelirim.

(Şûrâ, 10)

Teşri' (kanun koyma) hakkını Allah'a değilde meclise vermek ve yasa çıkarmak insanı müşrik ve kafir yapar.
Allah hükmünde hiç kimseyi ortak kabul etmez.

Hükümet 20 seneden fazladır bu şirk düzenini yönetiyor.Mecliste ki duvar,sandalye mi yasa çıkartıp,kanunların işleyişini sağlıyor.Ülkede faizi,zinayı,içkiyi serbest bırakan,içki fabrikalarının sayısı arttı diye övünen kim acaba?
Din konusunda samimi olun.Hakka teslim olun.

Halil Konakçı bu apaçık muhkem ayetleri niye görmüyor.Allah bu bel'amlardan toplumu muhafaza etsin.Senin gibi irca ehline kayma yolunda olanlara da Rabbim hidayet versin.
Kardeşim senin üslubun hiç hoş değil. Tiksindiriyor beni adeta, benim bir hatam bile olsa bu şekilde üslup ile anlatilmaz. İrca ehline kayma diyorsun ya rabbim hepimize hidayet etsin. Yazdıklarımdan neler çıkardın pes doğrusu sana. Ben kendime söz vermiştim bu meselelerde susacagima dair forumun genellikle farkli konularinda takiliyorum. Alemlerin rabbi olan Allah'a hamd olsun. Benim hayatimi bilmiyorsn burdan kalkmişsin samimi olun diyorsn. Ben sana halil konakciyi savunmuyorum adaletli olmak gerektigini telkin ediyorum. Maide 44 ayetini hasan hocanin islam akaidi kitabinda farkli farkli açıklamalarini okudum. Teşri kanununda ise senin gibi düşünüyorum ancak tekfirde ölçüyü esas aliyorm. Senden sakin olmani rica ediyorum. Kimsenin bir yere kaçtığı yok. Konulara ilmi olarak vakıf olduğunu gosteriyorsun. Ben ilim de derin değilim. Haddimi aştığımı düşündüğüm içinde abdulmuiz hocaya da kabahatimi belirttim. Ancak bizim girdigimiz ortamlarda halka derslerinde biz böyle ogrendik. Kaldı ki biraz daha konuşsam bu konu üzerine beni tekfir edeceksin. Allahtan kork merhametli ol. Vasat ol!

Abdulmuizz Fida

Admin
Halil Konakçı: "Ben Öyle Şeriat Yanlısı, İslam Yanlısı Bir Adam Değilim"
Halil Konakçı kısaca şöyle demek istiyor:
"Korkmayın! Ben asıl orijinal ummetçi İslam, ummetçi bir Şeriat itikatında değil, aksine Vatancı, Türk milliyetçisi olarak dindar, devlet olarak da Asr-ı Saadetteki gibi Raşid-i Hilafet değil, Osmanlı Devlet düzeni arzusunda olan Türk'ün İslam ve şeriatı inancındayım. Allah ve Rasulunun istediği ummet şuûrunda bir akidede İslam ve şeriat anlayışında değilim" demektedir!
Mesele "İslam ve şeriat yanlısı değilim" demesinin altında ne yattığıdır. Bu da en iyimser anlamda "Ben Öyle" cümlesiyle başlayarak ortaya koymakta. Yani İslam ve şeriatı inkar ediyorum vs demiyor, aksine "cihadcı (mucahidlerin) anladığı ve istediği gibi ummet şuurundaki İslam ve şeriat yanlısı değilim, ben Türk milliyetçici, devletçi, vatancı, Osmanlı devletinin (zamanındaki) şeriatını isteyen bir adamım" dediğini anlıyorum. Böyle dâhi olsa çok sıkıntılı sahibini tehlikeye düşüren bir manâdır!

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Kardeşim 20 seneyi aşkın bir süredir tek başına küfür kanunlarıyla yöneten bir adamın İslamla ilişiği yoktur. Hasan hoca Erbakan için "Bir hali müslüman, bir hali kafir. Kendisini karşımıza alıp sorgulayamıyorum, bu sebeble tekfir etmeye ilmim yetmiyor derdi. Fakat 2002 de Erdoğan başa geldi ve yıllarca icraatları küfür üzereydi, Hatta BOP eş başkanlığıyla övünür, ülkesinde haramlar yasayla icra edilip üretilirken kendisinin tekfiri hakkında Hasan hoca kararsız kalmamıştı! Nitekim yetiştirdiği ilim ehli öğrencileri de öyledir!
Sayın hocam, ben şahsen müslümandir demiyorm. Ama meseleye bu şekilde yaklaşılması ve ihtilaf yokmus gibi konusulmasi beni buna itti. Demişsiniz ki yetiştirdiği ilim ehli ogrencilerde öyledir. Bende iddaa ediyorm hocam yetiştirdigi ve hoca olarak hitap ettiği talebesini taniyorum isterseniz özelden bunu size aktarabilirim

Abdulmuizz Fida

Admin
Sayın hocam, ben şahsen müslümandir demiyorm. Ama meseleye bu şekilde yaklaşılması ve ihtilaf yokmus gibi konusulmasi beni buna itti. Demişsiniz ki yetiştirdiği ilim ehli ogrencilerde öyledir. Bende iddaa ediyorm hocam yetiştirdigi ve hoca olarak hitap ettiği talebesini taniyorum isterseniz özelden bunu size aktarabilirim
Buyur kardeşim

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
"Konu ilk açıldığından beri temkinli yaklaştim. Allah muhafaza kimsenin hakkına girmek istemiyorum. Geçen bir video gördüm celal Şengöre ilahi soyletmislerdi. Ses ve görüntü photoshopu üst seviyede. Bu ses kaydı öyledir demiyorum. Ancak temkinli olmakta fayda var kanaatimce"

Rasûlullah (sallallâhu aleyhi ve sellem) döneminde insanlar vahye göre değerlendirilirlerdi. Şimdi ise vahy kesilmiştir. Şu anda bizler sizleri ancak bize görünen amelleriniz ile yargılayabiliriz. Kim bize iyi şeyler gösterirse onu güvenilir kabul eder ve onu (kendimize) yakınlaştırırız. Onun niyetini bilmek bizim işimiz değildir. Niyeti konusunda onu hesaba çekecek olan yalnız Allah’tır. Her kimde bize bir kötülük gösterirse, niyetinin iyi olduğunu söylese dahi ona güvenmez ve inanmayız.

(Buharî, Kitabu’ş-Şehadât, hadis no: 2641)

İslamda hükümler zahire göre verilir.Biz bir kimsenin kalbini açıp yaramayız.Dışarıdan nasıl görülürse ona göre muamelede bulunuruz.

Adam videoda açıkça:

"Ben Öyle Şeriat Yanlısı, İslam Yanlısı Bir Adam Değilim" diyor.Bu söz kişiyi İslam dairesinden çıkaran küfür sözüdür.

O sözü söylemediklerine dair yemin ediyorlar. Andolsun ki küfür sözünü söylediler ve İslamlarından sonra kâfir oldular. Ve başaramadıkları bir işe yeltendiler. Allah ve Resûl’ünün ihsan ve lütfundan vererek onları zengin kılmasından ötürü mü intikam almaya kalkıyorlar? Tevbe ederlerse onlar için hayır olur. Yüz çevirirlerse Allah, onlara dünyada da ahirette de can yakıcı bir azap ile azap edecek ve onların yeryüzünde ne bir dostları ne de bir yardımcıları olacaktır.

(Tevbe, 74)

Andolsun ki sözlerini onlara soracak olsan: “Lafa dalmış, eğleniyorduk.” diyeceklerdir. De ki: “Allah’ı, ayetlerini ve Resûl’ünü mü alaya alıyorsunuz?”
Özür dilemeyiniz! Muhakkak ki imanlarınızdan sonra kâfir oldunuz. Sizden bir grubu bağışlasak bile, suçlu günahkârlar olmaları nedeniyle bir diğer gruba azap edeceğiz.

(Tevbe, 65,66)

Selef imamları icma etmiştir ki bir kişi intifaul kast ve ikrah durumu yokken küfür kelimesini söylerse küfre girer.Tekzip,istihlal ve inkar şartı küfre girmesinin önünde bir engel değildir.Bu görüşü savunanlar irca/mürcie ehlinden başkası değildir.
Onun için biz adam küfür sözü söyleyince bizde şahsa müşrik dedik.

"Ben Öyle Şeriat Yanlısı, İslam Yanlısı Bir Adam Değilim" bu söz zaten küfür ayrıyeten videoda gazi meclis diyerek meclisi övme var buda küfürdür.Buda insanların gözünden kaçmış.

Son olarak Halil konakçı denilen şahıs hükümeti müslüman gören bir şahıs.20 seneden fazladır küfür meclisini idare eden şahıslara müslüman diyor.
Zaten daha önce paylaştığı maide 44 videosu tam bir fecaat.Dileyen o videosuna bakabilir.Adam bir kere tağutu inkar etmemiş.Tağutu inkar etmeyen bir adamın müslümanlığından nasıl bahsediyorsun.

(Nisâ, 60)

Ayette tağuta muhakeme olanların imanlarının zandan ibaret olduğu belirtiliyor.Tağuta muhakeme olmak küfürdür.

Bu adamlar tağuta muhakeme bir yana dursun daha tağutun kim olduğunu bilmiyorlar.
20 seneden fazladır ülkeyi şirk düzeniyle yöneten adamlara müslüman diyor.
Ya şu alintiladigin yorumum da nasıl böyle şeyler cikardin ya. Hâlâ kendime gelemedim. Başımdan kaynar sular döküldü sanki

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Konu ilk açıldığından beri temkinli yaklaştim. Allah muhafaza kimsenin hakkına girmek istemiyorum. Geçen bir video gördüm celal Şengöre ilahi soyletmislerdi. Ses ve görüntü photoshopu üst seviyede. Bu ses kaydı öyledir demiyorum. Ancak temkinli olmakta fayda var kanaatimce"

Ya şu alintiladigin yorumum da nasıl böyle şeyler cikardin ya. Hâlâ kendime gelemedim. Başımdan kaynar sular döküldü sanki
30959

30960

Kardeş öncelikle şunu belirteyim.
Abdulmuizz Fida abinin attığı linkteki twitin altına Halil Konakçı bizzat yorum yapmış.Ki o yorum Abdulmuizz abinin konuyu başlatmadan önce attığı yazı.

Montaj vs.dememiş.Adam montaj demiyor sen olabilir diyorsun bu nasıl bir mantıktır anlamak mümkün değil?

Adam kabullenmiş sen kabullenmemişin.İnsanları bu aklama çabanızı anlamak mümkün değil.
Elbette bende biri bir haber getirdiğinde doğruluğuna bakıyorum.Çünkü nefret ettiğimiz insanlar olsa da iftira veya haksız bir şeyle insanları itham etmek doğru bir şey değil.Zaten beni forumda bilenler bilir.Daha önce de bu konuyu dillendirmiştim.

Ey iman edenler! Fasık biri size bir haber getirdiğinde, onu (iyice araştırıp doğru olup olmadığını) açıklığa kavuşturun. Ta ki bilmeden bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmayasınız.

(Hucurât, 6)

Ama burdaki mevzuda Halil Konakçı montaj olmadığını kabul etmiş yazdığı yazıda buna dair en ufak bir şey bile söylemiyor.Sen ise bu montaj olabilir vs.diyorsun.İşte meselinin patlak verdiği nokta bu.

Daha sonra ki cevaplarımda da Maide 44,tağut vs. ile ilgili sorular sordun.Senin gibi düşünen ilim ehli vs.var mi? Görüşlerinin kaynağı ne diye sordun.Bende konu ile alakalı ayet,İlim ehli sözleri ve görüşlerimi belirttim.

Selametle...

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 30959

Ekli dosyayı görüntüle 30960

Kardeş öncelikle şunu belirteyim.
Abdulmuizz Fida abinin attığı linkteki twitin altına Halil Konakçı bizzat yorum yapmış.Ki o yorum Abdulmuizz abinin konuyu başlatmadan önce attığı yazı.

Montaj vs.dememiş.Adam montaj demiyor sen olabilir diyorsun bu nasıl bir mantıktır anlamak mümkün değil?

Adam kabullenmiş sen kabullenmemişin.İnsanları bu aklama çabanızı anlamak mümkün değil.
Elbette bende biri bir haber getirdiğinde doğruluğuna bakıyorum.Çünkü nefret ettiğimiz insanlar olsa da iftira veya haksız bir şeyle insanları itham etmek doğru bir şey değil.Zaten beni forumda bilenler bilir.Daha önce de bu konuyu dillendirmiştim.

Ey iman edenler! Fasık biri size bir haber getirdiğinde, onu (iyice araştırıp doğru olup olmadığını) açıklığa kavuşturun. Ta ki bilmeden bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmayasınız.

(Hucurât, 6)

Ama burdaki mevzuda Halil Konakçı montaj olmadığını kabul etmiş yazdığı yazıda buna dair en ufak bir şey bile söylemiyor.Sen ise bu montaj olabilir vs.diyorsun.İşte meselinin patlak verdiği nokta bu.

Daha sonra ki cevaplarımda da Maide 44,tağut vs. ile ilgili sorular sordun.Senin gibi düşünen ilim ehli vs.var mi? Görüşlerinin kaynağı ne diye sordun.Bende konu ile alakalı ayet,İlim ehli sözleri ve görüşlerimi belirttim.

Selametle...
Kardeş çok ciddi şekilde haddini aşıyorsun. İlk mesajimda öncesi ve sonrası için ses kaydi montaj olabilir dedim. Halil konakci savunucus değilim!!!!!!! Saf köylü kurnazlığı yapıp durma. Ben seni nasıl usturulup yazılarını okuyup cevapliyorsam seninde bana aynı saygıyı gostermen gerekir. Ben aktif Twitter takip etmiyorumm telegram dan gördüm bu tweet'i . "Bana desenki kardeş bu tweeti abdulmuiz hoca videoyu atmadan önce atti bir kontrol et istersen" desen bende araştırırim. Kaldıki kimseyi aklama derdinde değilim adalet peşindeyim. İkidir şurda anlattiklarim farklı yerlere kayiyor bunaltmayin insani. Çok ağır konusmak istemiyorm kelimelerimi özenle seçiyorum. Hem sen kimsinki bana irca kaymasi görüyorum diyorsn ?? Sen kimsin sana mı düştü? Sen kadı misin? Ehliyetin nedir? İki tane video attin, kopyala yapistir yaptin ayetleri kimsin sen ? SubhanAllah ya. Haddinizi bilin! Edep..

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş çok ciddi şekilde haddini aşıyorsun. İlk mesajimda öncesi ve sonrası için ses kaydi montaj olabilir dedim. Halil konakci savunucus değilim!!!!!!! Saf köylü kurnazlığı yapıp durma. Ben seni nasıl usturulup yazılarını okuyup cevapliyorsam seninde bana aynı saygıyı gostermen gerekir. Ben aktif Twitter takip etmiyorumm telegram dan gördüm bu tweet'i . "Bana desenki kardeş bu tweeti abdulmuiz hoca videoyu atmadan önce atti bir kontrol et istersen" desen bende araştırırim. Kaldıki kimseyi aklama derdinde değilim adalet peşindeyim. İkidir şurda anlattiklarim farklı yerlere kayiyor bunaltmayin insani. Çok ağır konusmak istemiyorm kelimelerimi özenle seçiyorum. Hem sen kimsinki bana irca kaymasi görüyorum diyorsn ?? Sen kimsin sana mı düştü? Sen kadı misin? Ehliyetin nedir? İki tane video attin, kopyala yapistir yaptin ayetleri kimsin sen ? SubhanAllah ya. Haddinizi bilin! Edep..
Edep derken önce kendi üslubunuzu düzeltin lütfen.Yazdığım yazıların hiç bir yerinde size hakaret vs. etmedim.Ayrıca size irca ehli vs.demedim.Yazdığım yazıda özellikle belirttim.
Senin gibi irca ehline kayma yolunda olanlara da Rabbim hidayet versin.
Altını çizerek belirttim.Yani irca ehline kaymayın diye uyardım.İrca ehlisiniz demedim.

Yazdıklarım da hiç bir hakaret yok.Ama sizin karşıt görüş belirtilmesine bile tahammülünüz yok.Sizi Allah rızası için uyardım.Meseleyi daha fazla uzatmaya gerek olmadığını düşünüyorum.Zaten o kadar vaktim de yok.Yazdıklarımı da arada fırsat buldukça hızlı bir şekilde yazdım.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Edep derken önce kendi üslubunuzu düzeltin lütfen.Yazdığım yazıların hiç bir yerinde size hakaret vs. etmedim.Ayrıca size irca ehli vs.demedim.Yazdığım yazıda özellikle belirttim.

Altını çizerek belirttim.Yani irca ehline kaymayın diye uyardım.İrca ehlisiniz demedim.

Yazdıklarım da hiç bir hakaret yok.Ama sizin karşıt görüş belirtilmesine bile tahammülünüz yok.Sizi Allah rızası için uyardım.Meseleyi daha fazla uzatmaya gerek olmadığını düşünüyorum.Zaten o kadar vaktim de yok.Yazdıklarımı da arada fırsat buldukça hızlı bir şekilde yazdım.
Uslubumun ilk başlarına bak ona göre bana bu yorumu yap. Ben uzatma taraftarı hiç degilim emin olabilirsiniz. Uyarmanin bir usulü var. Tahammulluk bir mesele değil. İthamlarin çok kırıcı. Bundan sonra hızlı yazma tahayyül ederek yaz. Çünkü YANLIŞ USLUP DOĞRU SÖZÜN CELLADIDIR.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
@Akansu55 kardeşim, ben de seni Allah rizasi icin uyarayim. Ust ben dilini törpülemeye caliş.

Yorumlarini okurken sadece bu konu icin degil genel olarak, nasil boyle anlamis olabilir mevzuyu da ona gore ustuncul sekilde konusma hitabini kullaniyor ve konuyu baska yerlere tasiyabiliyor diye dusunuyordum
Simdi anladim. Hizli yazma hizli okuma gerektiriyor. Haliyle de ortaya bu manzara cikiyor.

Direkt hakaret etmiyorsun ama ithamsal ve kucumseyici sekilde yaziyorsun.

Israrla savunmadigini soylemesine ragmen
Sen karsilik olarak temize cikartmaya calisiyor diye itham ediyorsun

Montajlar var gundemde olabilir mi diye soruyor
Olabilir mi ?
Sen buradan yukleniyorsun
Ki sen diyorsun ki, bi haber geldiginde haksizlik olmasin diye bende bakiyorum diye
E ne farki var
adam soruyor.
Sen icraya kayma yoluna kadar goturuyorsun. Ne mana bu. Senin kalip cumlenle" anlamak mumkun değil"

Halil konakci kimsenin umrumda bile degil..
Kimse aklamaya calismiyor.
Bunu bu sekilede lanse etmeye calismak da ayiptir yani.

.

Yani bazi uyeler bir konu hakkinda az bilgili ya da konuya az vakif oldugumuzu soylememize ragmen, aklimiza gelen bir soruyu sordugumuzda neden karsilik olarak ithamsal cevaplar aliyoruz bunu da anlamak mumkun degil.

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Akansu55 kardeşim, ben de seni Allah rizasi icin uyarayim. Ust ben dilini törpülemeye caliş.

Yorumlarini okurken sadece bu konu icin degil genel olarak, nasil boyle anlamis olabilir mevzuyu da ona gore ustuncul sekilde konusma hitabini kullaniyor ve konuyu baska yerlere tasiyabiliyor diye dusunuyordum
Simdi anladim. Hizli yazma hizli okuma gerektiriyor. Haliyle de ortaya bu manzara cikiyor.

Direkt hakaret etmiyorsun ama ithamsal ve kucumseyici sekilde yaziyorsun.

Israrla savunmadigini soylemesine ragmen
Sen karsilik olarak temize cikartmaya calisiyor diye itham ediyorsun

Montajlar var gundemde olabilir mi diye soruyor
Olabilir mi ?
Sen buradan yukleniyorsun
Ki sen diyorsun ki, bi haber geldiginde haksizlik olmasin diye bende bakiyorum diye
E ne farki var
adam soruyor.
Sen icraya kayma yoluna kadar goturuyorsun. Ne mana bu. Senin kalip cumlenle" anlamak mumkun değil"

Halil konakci kimsenin umrumda bile degil..
Kimse aklamaya calismiyor.
Bunu bu sekilede lanse etmeye calismak da ayiptir yani.

.

Yani bazi uyeler bir konu hakkinda az bilgili ya da konuya az vakif oldugumuzu soylememize ragmen, aklimiza gelen bir soruyu sordugumuzda neden karsilik olarak ithamsal cevaplar aliyoruz bunu da anlamak mumkun degil.
Abla belki başta fevri çıkmış olabilirim.Ama bunun altında yatan sebepler de var elbette.
Örneğin bu arkadaş eskiden :

Risalei nur savunuculuğu yaptığı için ve kendide en sonunda istediği için ban yemiş diye biliyorum.Kaç ay önce banının kaldırılması için Abdulmuizz abiye yazarken o arada tanımış oldum bu şahsı.

Benim şirk ehline,kafirlere,aşırı tekfir hastalarına,irca/mürcie ehline karşı aşırı bir nefretim var.Bunun savunuculuğunu yapanlardan da nefret ediyorum.

Ama banı kaldırıldıktan sonra düzelmiş olduğunu belirtmesi => "Abi merak etme kardeşin şuan seninde hoşnut olacağın yerde." böyle bir yazı yazarak giriş yapması beni de sevindirdi.Sonuçta herkes hata yapar,yanlış düşüncelere sapabilir ama tövbe kapısı her zaman açık.

İşte aklımda ufaktan böyle bir yer edinmiştir Yusuf kardeş.Sonrasında ise o yazısını görünce dedim Halil Konakçı kabul etmiş bu nasıl montaj olabiliyor diyor.

Aslında yapmam gereken kardeş bak bu yorumda Halil Konakçı böyle demiş diyerek meseleyi olduğu yerde noktalamak gerekiyordu.Orda hata ettiğimi bende sonra bakınca fark ettim.Sabah ailece kahvaltı yapıyorduk o arada telefonla yazdığım için aceleye gelmiş.

Ama her şerde bir hayır vardır.İlerleyen sohbette arkadaş şu ifadeyi kullanıyor:

Bu ifade başlı başına çok ciddi bir itikadi sıkıntı.Bir insan tağutu inkar etmeden nasıl müslüman olabilir?Nisa 60 da tağuta muhakeme olmak bile küfürken,tağutu bilmeden,onu inkar etmeden,ondan beri olmadıkça bir insan nasıl müslüman olabilir ki?
Neyse o kısma cevap verdim.İnşaAllah o hatasından döner.Mesele çok uzadı.Herkes hakkını helal etsin.Rabbim eksiklerimizi düzeltsin.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
7 sene önce ki mevzuyu açmışsın. Ben ondan bir kac ay sonra hidayet buldum. Bu aralar çöplüğümde dolaşan dolaşana Allah size rahmet etsin. Siz annenizin karnından tevhidin güncel meselelerini öğrenerek çıktınız zaten. Ya çok cirkefsin. Geçmişi niye karistiriyorsun. En assagida alintiladigin mesajlarimi itikat ettigimi nerden cikarttinnnn. Hangi hatamdan donucem ? Nasıl insanlarsiniz sosyal ilişkileriniz nasıl sizin ya. Hayret ediyorum gercekten

Hocam @Abdulmuizz Fida geçenlerde bu tarz bir konu gecmisti. Arkadaşlar benim çöplüğümle ilgilenmeyi bayağı bir seviyorlar. Onlarin Hayri için. Benim risalei nur konusundaki yazilarimi silermisiniz. Kendimi zor tutuyorum ağır konuşmamak için.

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Bu ülkenin yuzde bilmem kaçı oy kullaniyor sen hepsini tekfir ediyormusun? Etmiyorsan sen soylediklerinle celisiyorsun. Çünkü akpye oy verenlerin çoğu Erdoğan'ı severek veriyor. Hadi Erdoğan tagutsa ve millet onu severek veriyorsa bunu bana acikla?
Eğer tam tersi her oy kullanani tekfir ediyorsan istisnasiz bu forumda işin ne ?

Taguta muhakeme meselesini zahmet olacak ama oku

Ben sana ne diyeyim

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Allahtan korkun. Erdoğanla biden i bir arada tutmayin. Evet bizim nezdimizde ikiside kafir ancak Erdoğan'ı saf katı müşrik haline getirmeyin. Kafir görmeyen ilim ehline de kalkıp yüzde yüz tagut savunucusu gormeyin.

Abdulmuizz Fida

Admin
Bu ülkenin yuzde bilmem kaçı oy kullaniyor sen hepsini tekfir ediyormusun? Etmiyorsan sen soylediklerinle celisiyorsun. Çünkü akpye oy verenlerin çoğu Erdoğan'ı severek veriyor. Hadi Erdoğan tagutsa ve millet onu severek veriyorsa bunu bana acikla?
Eğer tam tersi her oy kullanani tekfir ediyorsan istisnasiz bu forumda işin ne ?

Ben sana ne diyeyim
Oy veren her türden halkın, Tağutlarla alakası yok kardeşim?
Bir konuya kitlenip, o konuyu savunacağım diye küfrün savunuculuğuna girişme yanılgısına düşmeyelim.
Oy veren herkes şirk işlemiştir, velev ki muhafazakar parti üyesi olsun. Kâfir olup olmaması durumu oy verenin amacına göre kâfir olur veya veya olmaz. Ama İslam'ı güncellemeye çalışan, haram helal konusunda Kitabullahı esas almayan ve onlarca senedir muhalefet edenlerin küfre girdikleri aşikârdır.

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Üstte bunu diyorsun altta ise:

En assagida alintiladigin mesajlarimi itikat ettigimi nerden cikarttinnnn. Hangi hatamdan donucem ?

Madem itikat etmiyorsun niye yazıyorsun.Sanki seni yazmadığın şey üzerinden itham ediyorum gibi bir algı oluşturuyorsun.Kaç dk arayla düşünce değiştirip sonra ben onu itikat edinmedim demek de nedir?

Bu ülkenin yuzde bilmem kaçı oy kullaniyor sen hepsini tekfir ediyormusun?
Hepsini tekfir etmiyorum.

1-Meseleden habersiz olan,partiler sadece hastane,yol yapıyor diye bilen ,teşri yaptıklarından habersiz olan insanları direk tekfir etmiyorum.Çünkü intifaul kast tekfirin önündeki engellerden biridir.Tebliğ edilir ondan sonra veriyorsa tekfir edilir.

2.Erdoğanın müşrik ve tağut olduğunu kabul ettiği halde ehvenüşşeryyen ve maslahat iddiasıyla oy veren insanları da direk tekfir etmiyorum.Çünkü mesele insanlara kapalı olabiliyor.Tebliğ ettikten sonra veriyorsa tekfir ediyorum.
Çünkü akpye oy verenlerin çoğu Erdoğan'ı severek veriyor. Hadi Erdoğan tagutsa ve millet onu severek veriyorsa bunu bana acikla?
Bir müslüman Erdoğanı sevemez.Ebu Cehili,Velid bin Muğireyi sevip aynı zamanda Allah Resulü (s.a.v.) seven bir sahabi biliyor musun? Nerde vela bera.Böyle bir şey mümkün olabilir mi?
Tağutu inkar imanın şartıdır.La ilahe illAllah derken bütün tağutları,Allah dışında ibadet edilen nesneleri,teşri yapanları redderek iman ediyoruz.

Dinde zorlama yoktur.Hak, batıldan ayrılmıştır. Her kim tağutu inkâr eder ve Allah’a iman ederse kopması olmayan sapasağlam kulpa tutunmuş olur. Allah Semi’dir Alîm’dir.

(Bakara, 256)

“Kim ‘Lâ İlâhe İllallâh’ der ve Allah’ın dışında ibadet edilen şeyleri inkar ederse malı ve canı haram olmuş olur.”

(Müslim, Kitabu’l İman, 37.)

Ben sana ne diyeyim

6 Ocakta bir arkadaşa yazdığım yazıyı oku belki biraz olsun utanırsın.

30967

1.ve 2. durumda küfre girer.
3.durumda olanları direk tekfir etmiyoruz.Ama elimizden geldiği kadar insanları sakındırıyoruz.Sonuçta küfür ihtimali olan bir mesele.

Şimdi attığın bu şeyin konumuzla alakası ne?
Allah Nisa 60 da tağuta muhakeme olanın imanının zandan ibaret olduğunu belirtirken onu inkar etmeyenin hali ne olur sen düşün.Kaç seferdir aynı şeyi yazıyorum.Ne cevap var ne başka bir şey.

Evet bizim nezdimizde ikiside kafir ancak Erdoğan'ı saf katı müşrik haline getirmeyin.
Şimdi de bunu yazmışsın.Ya kardeş senin kadar hızlı fikir değiştiren birini ilk defa görüyorum şimdi de kafir demişsin.Yazdigin metinde az kararlı ol.Yazdigin metnin başı ile sonu arasında tezatlık var.

Üst Ana Sayfa Alt