Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hama Da Şehid Olan 2 Turk Mucahid.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim

Mü'minlerden öyle erler vardır ki; Allah'a verdikleri ahde sadakat göstermişlerdir. Kimi bu uğurda canını verdi, kimi de beklemektedir. Ve onlar, hiç bir değiştirme ile değiştirmediler.(ahzab 23)

Hama ameliyesinde sehit olan ıkı turk kardesımız.
ALLAH zulcelal amellerını kabul buyursun gunahlarını bagıslasın ve onlara fırdevsı ıhsan eylesın amin.

17861984_104924416729578_4877843932302773178_n.jpg

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim

Mü'minlerden öyle erler vardır ki; Allah'a verdikleri ahde sadakat göstermişlerdir. Kimi bu uğurda canını verdi, kimi de beklemektedir. Ve onlar, hiç bir değiştirme ile değiştirmediler.(ahzab 23)

Hama ameliyesinde sehit olan ıkı turk kardesımız.
ALLAH zulcelal amellerını kabul buyursun gunahlarını bagıslasın ve onlara fırdevsı ıhsan eylesın amin.

17861984_104924416729578_4877843932302773178_n.jpg
subhanallah Allah şehadetlerini kabul etsn bizede nasip etsin.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
17991113_208628362971975_6462455254450265833_n.jpg

17991820_208628426305302_9056319705340272944_n.jpg

18033226_208628446305300_1589010849590198562_n.jpg

CAN KARABAY (Muaz Turki) 1994-2017

Aslen Bitlisliydi. İstanbul'da dogup büyümüştü. Belki kendisini ailesi, arkadaslari kadar tanimayabilirim. Ama tanidigim en samimi en guzel yurekli insanlardan biriydi. Sehadetiyle bunu ispat etti bizlere. Kendisiyle konusmak, kendisiyle vakit gecirmek cok guzeldi kendisini sevenler icin. Gecen senenin Ramazan'inda tanismistim kendisiyle, surekli gulen etrafina nese sacan bi insandi. Bizzat kendisinden isittigim kadariyla cahiliyye hayati olmayan bi yigitti. Henuz kucuk yasta iken sokakta dagitilan pankartlarda ölmus bi adami yilan sardigini gormus. Sormus abi bu niye boyle diye. Namaz kilmayanin akibeti boyledir demisler. Kendisi bana demisti ki; o gunden sonra icime bi korku dusmustu. Kucuklugunden beri İslam'a yatkinligi olan birisiydi. Sevecen, cana yakin birisiydi. 18 yahut 19 yaslarinda Cihad'la ilgili ayet ve hadisleri okuyup bunun kendisi icin farz bir amel oldugunu. Ve bunu ifa etmezse buyuk bir azaba ugrayacagini bildigi icin. 2013 baslarinda cikmisti mubarek yolculuga. Bi kac kez gidip gelme sonucunda en son tekrar gitmisti Sam topraklarina. Ayagindan yaralandigi icin tekrar Tr ye donmustu 2016 Subat ayinda. Kendisi hep diyodu ki 'Bilmiyorum nicin geldik buralara. Zillet topraklarina.. İzzet icinde cekilen sıkıntı zillet icindeki rahatliktan cok daha iyidir' diyodu. Ben kendisini tarif edemem. Kelimelerim tukeniyor her onu yazmaya calistigimda. Hapis, mahkeme ve daha onlarca sıkıntiya sabretmek zorunda kalmisti. 2016 nin ekim ayinda tekrar yolculuk yapmisti Şam topraklarina.. Bu yolculuk her zamankinden daha zor, daha agirdi. Bilemiyorum nasil anlatilir. Ama yureginde bir agri vardi bu sefer. Ama yine de vazgecmemisti davasindan. Sevdigini, ailesini mal ve mevkii birakip , Cihad'i tercih etmisti. "Soz Konusu Cihad'sa Herseyi Sileceksin" diyodu.

Kardeslerimi ozledim diyordu hep. Gittigi gun kendisine kardeslerine kavustun ne guzel demistim. Evet deyip gulmustu sadecee.

Gidisinden bi hafta sonra ruyamda onu soyle gordum:

"Yerde bir sehid yatiyordu. Yuzu, gozu kan icindeydi. Sakallari hep kan olmustu. Yuzunu asmisti. Cani yaniyodu. Kardesleri teselli ediyordu onu. Ben kendi kendime acaba bu sehid Can'mi diye soruyodum. Sonra onun yarali ayagi yaklasti gozume ve bu sehid Can dedim. "

Bundan aylar evvel de yine ruyamda sehid oldugunu gormustum kendisine anlattigimda kardesler beni hep sehid olarak gorur demisti. Bi kardesin ruyasini anlatmisti bana ruyada;

Bir mezar varmis icinden Seyh Usame cikmis. Ardindan Can cikmis.

SubhanAllah demistim. Ve bugun nasil ki Seyhin mezari yok kendisinin de ne bir cesedi ne bir mezari var.

29 mart 2017 Carsamba gunu Hama da kafirlerle catisirken sehid dusmus İnseAllah. Fakat karisikliktan oturu cesedini alamamislar. Esed tarafinda esir kalmis cesedi. HasbinAllah.

Annesi sehadet haberini almadan evvel ruyasinda oglunun dugunu oldugunu gormus. Baska bi ruyasinda ise evlerine 12 guzel kadinin gittigini ablasinin anne bu kadinlarin evimizde ne isi var sorusuna annesinin ben ogluma kiz bakiyorum dedigini ruyasinda gormus. SubhanAllah.

Biz inaniyoruz ki kendisinin dugunu sehadetiydi. O guzel kadinlar da onun hurileriydi biiznillah.

Cunki o bunu haketmisti İnseallah. Kardesiyle konusurken ne kadar guzel bi insan oldugunu daha cok anlayabiliyorum. Benim kendisini daha fazla tanima imkanim olmadi. Kendisi dogum gunune bir aydan daha az bi zaman kala henuz 22 yasinda iken kavusmustu Rabbine. Allah tebarek Teala. Mubarek sehidlerimizin kanini kabul etsin. Kervanin kutlu yolculari bizde arkanizdan gelecegiz. Siz bize izzeti ogrettiniz. Nasil izzetlice yasanilir ve nasil sereflice ölunur bunu bizlere siz ogrettiniz.

"Onlar ne bilsinler seni Sehid'im. Ne bilsinler hayallerini. Sen Rahman ugruna butun hayallerini cennete erteledin."

"Muminler icinde Allah'a verdikleri soze sadakat gosteren nice erler vardir. İste onlardan kimi ahdini yerine getirip o yolda canini feda etmistir. Kimi de beklemektedir. Onlar verdikleri sozu asla degistirmemislerdir." Ahzab 23

ADN CENNETLERİ İCİN MUJDELER OLSUN!

Üst Ana Sayfa Alt