Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hamas'sız Bir Gazze

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Screenshot_20240531_215220_Instagram.jpg


Screenshot_20240531_215238_Instagram.jpg
 
A Çevrimdışı

abdul muntakim

Üye
İslam-TR Üyesi
Valahi ne yapsalar akibetlerinin mukadderatını değiştirmeyecekler. Zira Allah yahudiler için kıyamete kadar verdiği hüküm;
"Rabbin, kıyamet gününe kadar, onları, kötü azaba uğratacak kimseleri üzerlerine göndereceğini bildirmişti. Doğrusu Rabbin, cezayı çabuk verir. Doğrusu O bağışlar ve merhamet eder." şeklindedir. Bu hükme bağlanmış bir akibettir.

İsrailoğulları sonucu ezelden hükme bağlanmış bir savaşı veriyor. Akibetleri zelil ve hakir bir biçimde azaba düçar olmaktan başka bir şey değil. Bu Allah'ın onlar hakkındaki vaadidir. Allah subhanehu ve teala asla vaadinden dönmez.

Bize bakan tarafına odaklanmak gerekir. Ondan bundan daha acısı kafirden medet ummak. Biz bu sürece giden yolun taşlarını oluşturmak zorundayız. Kudüs bir iman meselesi olarak görmek, bu dava için bedel ödemeye hazır olmak mecburiyetindeyiz. Tıpkı Gazzeli yiğitler gibi. Rabbimizin kaderi ne zaman tecelli eder; O'nun bileceğidir. Biz doğru tarafta doğru amellerle bulunalım, Rabbimiz çabamızı ve samimiyetimizi görsün yeter. Mülk O'nun, mülkünde hüküm de O'nundur. Allah gafletimizi sona erdirsin ve kalblerimizdeki vehni söküp alsın. Ümmetçe beyti makdisin eteklerinde cihad etme şerefine nail etsin bizleri. Bizler buna layık değiliz belki ama O Latifdir.
 
Üst Ana Sayfa Alt