Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Hangi Dilleri Biliyorsunuz?

(Türkçe hariç) Hangi dilleri biliyorsunuz?

• Arabca

Kullanılan: 24 39.3%
  • Kürtce

Kullanılan: 18 29.5%
  • Arnavut dili

Kullanılan: 1 1.6%
  • Almanca

Kullanılan: 6 9.8%
  • İngilizce

Kullanılan: 33 54.1%
  • İspanyolca / Portekizce

Kullanılan: 2 3.3%
  • Fransızca / İtalyanca

Kullanılan: 4 6.6%
  • Rusca

Kullanılan: 0 0.0%
  • Peştu / Urdu / Hintce

• Farsça

• Özbekce

• Çince

Kullanılan: 0 0.0%
  • Skandinavya dilleri

• Bir Afrika dili

• Başka bir dil

Kullanılan: 13 21.3%

• Kullanılan toplam oy
    61
Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi sen alamanci miydin?
Evet alamancıyım kardeşim ama almanyada yaşamıyorum avusturyadayım. Gerçi isviçrelilerde avusturyalılarda almanlar biraz aksan değişik büyük fark yok. Bu arada eva kardeşin biraz almanca bilmesini flemenkçeye bağlıyorum çünkü almanca ve ingilizcenin karışımı gibi bişey o dil. Dil bilim adamı gibi konuştum. :)

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Evet alamancıyım kardeşim ama almanyada yaşamıyorum avusturyadayım. Gerçi isviçrelilerde avusturyalılarda almanlar biraz aksan değişik büyük fark yok. Bu arada eva kardeşin biraz almanca bilmesini flemenkçeye bağlıyorum çünkü almanca ve ingilizcenin karışımı gibi bişey o dil. Dil bilim adamı gibi konuştum. :)

Orada 500 euroya araba alınıyormuş doğru mu :))

E Çevrimdışı

eva

Üye
İslam-TR Üyesi

Doğru. İkisinin karışımı sayılır. Flemenkçe de çok benzer kelimeler var. Aynı zamanda okulda dersini de gördüm. Anlamasına anlıyorum da konuşmayı çatpat anca.
Flemenkçe, Almancaya göre kaba bir dil olarak nitelendiriliyor genelde.

Yalnız dikkatimi çeken bir şey var. Genellikle Hollandalılar Almanca dilini anlarlar ama Almanlar Flemenkçeyi anlamıyorlar.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Benden baska siteye baska arnavut gelmemis herhalde
cok uzucu bi durum.

Ek olarak arapcayi tiklayabilirim
gerci 1 sene oldu baslayali daha yolun basi sayilir ama olsun cepte varmis gibi dursun

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Benden baska siteye baska arnavut gelmemis herhalde
cok uzucu bi durum.

Ek olarak arapcayi tiklayabilirim
gerci 1 sene oldu baslayali daha yolun basi sayilir ama olsun cepte varmis gibi dursun
Bizde kuraldır. Bir dile başladıydan o dili biliyorsundur demektir hatta hemen konuşman bile gerekir )

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizde kuraldır. Bir dile başladıydan o dili biliyorsundur demektir hatta hemen konuşman bile gerekir )
Konuşmaya gerek yok ama cvye hemen eklenir :D
Ben almanca ingilizce biliyorum arapçayı egzamam müsade ettikçe ilerletiyorum mesela
Es selamu aleykum ve rahmetullahi nin gramerini çözebilirim başında el olan kelimenin isim olduğunu ve arapça isimlerin genelde an in un ile bitmesi gerektiğini eğer u a i ile bitiyorsa bir gariplik olduğunu biliyorum. Aleyin ba ta kaf lam vav min fi an ala hatta iza daki jar harflerinden ala olduğunu biliyorum kum da entumun jar hali yani burda bir idafa söz konusu; selam sizin üzerinize olsun ve Allahın rahmeti. Hafiften çözebiliyorum elhamdulillah ama sarfta takılı kaldım baktıkça kaşınıyorum stresten Allah ıslah etsin.

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt