Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hangi Hocadan Sohbet Aliyorsunuz?

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hoca ismi :Hüseyin Cinisli- Emrah Orhan KuruGöllü(canlı ders aldığım kişiler)
Hangi aralikda sohbet yaptigi : Her biri Haftada 3 kez
Yer : ISTANBUL,BURSA,İZMİR...
Tevhid ve Sunnet ilimlerini yayma derneği(BURSA/YILDIRIM..İSTANBUL/ATEŞEHİR - İLİMDER(İZMİR/KONAK)
Sohbet alani : Akide, fikih,hadis Genelde Muhammed bin abdilvahhab'ın(r.h) akidesi

ansar al islam Çevrimdışı

ansar al islam

Üye
İslam-TR Üyesi
Hocamın ismi : Ali küçük
Hangi aralikta sohbet yaptigi :iki haftaya bir çarşamba
Yer : konya
Sohbet alani : Kuran Tefsiri

3 Çevrimdışı

33abdullah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a ben kimseden ders almadım ama sohbetlerini indirdiğim hocalar ı dinliyorum ebu said ,taceddin bayburdi,ebu muaz, ebu emre ubeydullah arslan talha berkerden tasavvufu dinlerim ,feyzullah birışık ,ebu zerkanın arabça çalışması baya güzel,almanyada ebu erva ,ebu enes ,daha çok vardır kuran ve sunnete uygun oldumu hepsini dinlerim allah hepsinden razı olsun akidelerinde bozukluk yoktur.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
s.a ben kimseden ders almadım ama sohbetlerini indirdiğim hocalar ı dinliyorum ebu said ,taceddin bayburdi,ebu muaz, ebu emre ubeydullah arslan talha berkerden tasavvufu dinlerim ,feyzullah birışık ,ebu zerkanın arabça çalışması baya güzel,almanyada ebu erva ,ebu enes ,daha çok vardır kuran ve sunnete uygun oldumu hepsini dinlerim allah hepsinden razı olsun akidelerinde bozukluk yoktur.

aleykum selam kendi bilgine gore akidelerinde bozukluk yok saniyorsun ama durum pek öyle degil, hayrolur insaAllah, sitemizde bilgi paylasimina devam edersen zamanla kimin hangi konuda ne hatasi var az cok görürsünüz.

Not: Daha detayli elestiri gelmezse sevinirim.

3 Çevrimdışı

33abdullah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm burda akide çok önemli bir konu kuran ve sunnetle amel eden bu insalar en büyük günah olan şirkmi işliyorlar size sormak istiyorum bu insanların akıdelerindeki bozuklukjları lütfen sıralarmısınız bu toplumda hadis inkarcıları var onlarla mücadele eden insanlar bu toplumda tekfirci var onlarlada mücadele eden insanlar bu toplumda tasavvufçular var onlarlada kuran ve sunnetle mucadele eden insanlar bu insanlar neyi inkar ediyolar neye karşılar açıklarsanız sevinirim ...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
selamun aleyküm burda akide çok önemli bir konu kuran ve sunnetle amel eden bu insalar en büyük günah olan şirkmi işliyorlar size sormak istiyorum bu insanların akıdelerindeki bozuklukjları lütfen sıralarmısınız bu toplumda hadis inkarcıları var onlarla mücadele eden insanlar bu toplumda tekfirci var onlarlada mücadele eden insanlar bu toplumda tasavvufçular var onlarlada kuran ve sunnetle mucadele eden insanlar bu insanlar neyi inkar ediyolar neye karşılar açıklarsanız sevinirim ...

aleykum selam, hakimiyyet konularinda ciddi hatalari var. sitemizi takip ettiyseniz zaten buna SIK SIK deginiyoruz.

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm,
Güzel işe adım atmışsın kardeşim ama ilgi çok az sanırım ve forumlarda insanlar ilgi-bilgi ikilemini bırakıp sadece tartışma boyutu için burdalarmış gibi geldi bana, iyi işlerin kötü sonuçları diyelim.

Hoca ismi : Muhammet İMAMOĞLU
Hangi aralikda sohbet yaptigi : Haftada 1 kez
Yer : Ankara Genç Birikim Derneği Siteler Şubesi
Sohbet alani : Kuran-ı Kerim Tefsiri-soru cevap

evvab1 Çevrimdışı

evvab1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

yazdığın isimlerin içersinde akidesi bozuk ol-ma-yan tek bir kişi dahi yok ! Allahumma amin

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendilerine Hoca arayanlar, Açın Önce Şeyh Abdullah Yusuf azzam'ın, Şeyh Usama bin ladin'in Şeyh Ebu Musab ez zerkavi'nin bütün TÜRKÇEYE çevrilmiş videolarını izleyin ve öğütlerini dinleyin.

Evet haklısın kardeşim, en güzel öğreticiler Kur'an-ı kerim ve sahih hadislerden sonra öğüt alınması gereken şehid(inşaallah) mücahidlerdendir Azzam usame ve zerkavi...Ama onlar genelde cihad ve İslami hareket metodu üzerine öğüt ve nasihatleri vardır. Burada kardeşler ise tamamen İslam'a dair ilmi öğrenmek isterler akide fıkıh Kur'an hadis vs... o yüzden tavsiye ettiğimiz hocalarında bu konularda dersleri ve fetvaları dinlenilmeye değerdir..

Tavsiyelerim arasında Abdulhakem izzetli nin yazıları da mevcuttur; islam-tr

Moderatör tarafında düzenlendi:
U Çevrimdışı

Umm Abdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Wa 'alaykum assalam

Bir sürü degisik hocalardan ders aliyorum ve dinliyorum daha dogrusu. Genelde youtube'dan dinlerim. Aklima gelenler mesala:

Abdullah Yolcu
Ubeydullah Arslan
Ebu Enes
Ebu Erva
Ebu zerka
Ebu Musab
Omar Suleiman
Mufti Ismail Menk
Anwar al Awlaki
Nouman Ali Khan
Khalid Yasin
Abu Muwahhid
Abu Musab wajdi Akkari
Bilal Assad
... Ve daha bir sürü

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Wa 'alaykum assalam

Bir sürü degisik hocalardan ders aliyorum ve dinliyorum daha dogrusu. Genelde youtube'dan dinlerim. Aklima gelenler mesala:

Abdullah Yolcu
Ubeydullah Arslan
Ebu Enes
Ebu Erva
Ebu zerka
Ebu Musab
Omar Suleiman
Mufti Ismail Menk
Anwar al Awlaki
Nouman Ali Khan
Khalid Yasin
Abu Muwahhid
Abu Musab wajdi Akkari
Bilal Assad
... Ve daha bir sürü

Ders aldığın hocaların bazıları akide konusunda tehlikelidir dikkat et bacım..

Özellikle Ubeydullah arslan, ebu zerka, ebu erva gibi hocalar telefidir selefi olmalarına rağmen akide konularında pek tavsiye edilmez... ama khlaid yasini tavsiye ederim ve de murat gezenler ve Abdulhakem izzetli den dersler alabilirsin..

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben işe gidip gelirken Saffet Bakırcı yı dinliyorum bir çok kişinin konuşmalarını dinledim ancak Saffet Bakırcı nın tarzı farklı geldi,fakat akidesi hakkında net bir bilgim yok sizlerde tavsiye ediyormusunuz?

U Çevrimdışı

Umm Abdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
JazakAllaahu khayran akhi, fakat tam olarak anlatsaniz yani akide konusunda nerede hatalari var, saydiginiz hocalardan bilmek isterim insha'Allaah.

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben işe gidip gelirken Saffet Bakırcı yı dinliyorum bir çok kişinin konuşmalarını dinledim ancak Saffet Bakırcı nın tarzı farklı geldi,fakat akidesi hakkında net bir bilgim yok sizlerde tavsiye ediyormusunuz?

ahi hocanın hadis derslerini dinlerdim ötesini araştırmadım ama benim kalbimde yer tutan bir hocadır tarzı uslubu etkileyici

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
JazakAllaahu khayran akhi, fakat tam olarak anlatsaniz yani akide konusunda nerede hatalari var, saydiginiz hocalardan bilmek isterim insha'Allaah.

Allahumme Amin ecmain...Abdullah yolcu, ubeydullah arslan ve ebu zerka nın oy vermenin vacip olduğuna cevaz verdiklerini biliyordum yani partici selefiler ama ebu erva ile ebu enes hakkında tavsiyede bulunulmamıştı ama akidelerini tam olarak bilmiyorum...

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saffet Bakırcı'dan bende çok istifade ediyorum anlattıklarıyla paralel mütevazi bir hayat sürdüğünü duydum.Reklam gibi olmasın ama benimde kalbimde farklı bir yeri var Allah rızası için tanışmayı sohbetine katılmayı isterim ama öyle bir ders ortamı varmı bilmiyorum

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi mutlaka vardır siz hocayı mp3 olarak mı radyodan mı dinliyorsunuz eğer mp3 olarak yoksa sanırım sitede kardeşlerden biri paylaşmıştı

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi mutlaka vardır siz hocayı mp3 olarak mı radyodan mı dinliyorsunuz eğer mp3 olarak yoksa sanırım sitede kardeşlerden biri paylaşmıştı
mp3 leri 10 ar 20 şer ders olarak indirip telefona atıyorum bir hafta falan konuya göre bir kaç kez dinliyorum sonra sıradakileri indiriyorum.

Üst Ana Sayfa Alt