Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hanımı Şeyhe Sunma Sapıklığı!?

A Çevrimdışı

AbdulMuhyi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sapıklıkta çığır açan ifadeler.
kitap 1.jpeg
kitap 2.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha geçen gün bu rezil sözleri okumuştum.tasavvufta deyusluk da meşru görülmüştür. Şirk işleyenlerden herşey beklenir...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bu kitap hangi yayın evine ait akhi?

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ve buna benzer ahlaksız hikayeleri din diye yutturuyorlar insanlara.
Bir örnek de ben vermek istiyorum.

Gavs(ks) hazretleri bir seferinde sohbet etti. Buyurdu ki:''' Gavsı hizani tespihat yaparken tebessüm etmişti. Orada kendisiyle serbest konuşabilenlerden birisi vardı. sordu: ''Kurban, senin böyle adetin yoktu, tebessüm etmenin sebebi acaba ne olabilir?'' dedi. Gavs şöyle buyurdu: ''Bir müride kadın botan çayında yıkanıyordu. Saçını tararken tarak saçına takılıp kaldı canı acıdı. Benden istimdat etti, bende ondan dolayı tebessüm ettim.'' (Kaynak: Abdülhakim El Hüseyni: Sohbetler, sayfa 74, Menzil Yayınları, 1996)

“ Ulan ahlaksız herif, sen röntgenci misin, ne işin var elin kadını yıkanırken onu dikizlemeye”diye sormazlar mı adama?

İnsanlara bu deyyusların gerçek yüzünü gösterelim akhiler.

Ekli dosyalar

• B8D9012A-B78A-412D-B2D0-BC064DF7A684.png
    B8D9012A-B78A-412D-B2D0-BC064DF7A684.png
    63.6 KB · Görüntüleme: 158
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adam senden sarap istiyor basip gidecegine sarap getiriyorsun. adam senden kadin istiyor ne oluyor ya demiyorsun getiriyorsun. buna da seyh murid iliskisi diyorsun. yep yeni dinler icat edip kendilerine zirtapoz adamlari tanri ediniyorlar bir de kendilerini musluman saniyorlar gerizekalilar.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adam senden sarap istiyor basip gidecegine sarap getiriyorsun. adam senden kadin istiyor ne oluyor ya demiyorsun getiriyorsun. buna da seyh murid iliskisi diyorsun. yep yeni dinler icat edip kendilerine zirtapoz adamlari tanri ediniyorlar bir de kendilerini musluman saniyorlar gerizekalilar.
İbrahim Ethem hadis alimi, keramet sahibi Allah’ın velilerinden birisidir. Ona atılmış iftiraları kullanıp ona hakaret etmeyin. Bilmediğiniz adamlar hakkında atıp tutmayın.

Ebu Abdurrahman es-Sulemi dedi ki: Darekutni'ye İbrahim b. Ethem hakkında sorulduğunda dedi ki:"Eğer ondan sika kimseler rivayet ediyorsa Hadisi Sahihtir."
Sualat es-Sulemi Li'd Darekutni, 1/92 Sy.

İmam Ebu Yusuf el- Fesevi meşhur ve mükemmel eseri olan el-Marife ve't Tarih eserinde diyor ki:"Bana İbrahim b. Ethem'le Allah yolunda gazveye katılmış Ebu Adiy el-Askalani dedi ki:"İbrahim hayırlı ve faziletli kimselerdendi."

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tür iğrenç ve ahlaksız hikayelere değerli zatların adını kullanıp dini insanların yanında itibarsızlaştırma ve ahlaksızlaştırma PROJESİdir bunlar.
Bilinçli yapılıyor ve kitaplara sokarak sözde delillerle kafalar bulanık hale getiririlip Ateist bir nesil için plan yapılıyor.
Bunlar algı operasyonu ve ve projedir.Bu bilinçte olunmalı..
Bunu okuyan saf veya bilinçsiz sofi yerine,bunu tezgahlayan arka planı görmeli ve onlar teşhir edilmeliki plan işlevsiz hale gelsin..

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tür iğrenç ve ahlaksız hikayelere değerli zatların adını kullanıp dini insanların yanında itibarsızlaştırma ve ahlaksızlaştırma PROJESİdir bunlar.
Bilinçli yapılıyor ve kitaplara sokarak sözde delillerle kafalar bulanık hale getiririlip Ateist bir nesil için plan yapılıyor.
Bunlar algı operasyonu ve ve projedir.Bu bilinçte olunmalı..
Bunu okuyan saf veya bilinçsiz sofi yerine,bunu tezgahlayan arka planı görmeli ve onlar teşhir edilmeliki plan işlevsiz hale gelsin..
Daha düne kadar müşrik olan adam gelir burada İbrahim b. Ethem’e söverse, namusuna dil uzatırsa o adam şu iki dünyadan birinde rahat duramaz. Biri hakkında konuşurken hepiniz dikkatli olun. Burası selefî bir site diye kimse size Allah’ın velilerine sövme hakkı vermez, veremez.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha düne kadar müşrik olan adam gelir burada İbrahim b. Ethem’e söverse, namusuna dil uzatırsa o adam şu iki dünyadan birinde rahat duramaz. Biri hakkında konuşurken hepiniz dikkatli olun. Burası selefî bir site diye kimse size Allah’ın velilerine sövme hakkı vermez, veremez.
Kardeşim mesajımda buna dair bir izlenimmi edindin..

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yazılanlar iftira mıdır gerçek midir bilemem gerçekse söylediklerim geçerlidir değilse iftirayı atanı bağlar ki ben veli dediğiniz kişiye değil bu olayı yaşayan veya doğru kabul eden kişiye gerizekalı dedim elhamdulillah önceden de Allahtan başka kimseyi rab edinmedim.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yazılanlar iftira mıdır gerçek midir bilemem gerçekse söylediklerim geçerlidir değilse iftirayı atanı bağlar ki ben veli dediğiniz kişiye değil bu olayı yaşayan veya doğru kabul eden kişiye gerizekalı dedim elhamdulillah önceden de Allahtan başka kimseyi rab edinmedim.
Bu işler doğruysa yanlışsa diye olmaz. Eğer doğruysa sen de hırsızsın desem olur mu? Var mı öyle iş kardeşim? Neymiş iftiraysa atanı bağlarmış. Kimden aldın bu hükmü? Aişe’ye (r.anha) iftira atanlar da Abdullah b Übey’den duymuşlardı ama yaydıkları için onlar da suçlu bulundu. Senin yaptığın farklı bir şey mi?
Allah’tan başka birini Rabb edinmekle ne alakası var bunun kardeşim? İftira attığın kişi seleften hadis alimi, sika birisi. Allah akıl fikir versin, ıslah etsin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

ahi bir düzeltme yapalim istersen. Burada sahislar degil sahislara atfedilen sirk durumlari konu edinilmekte. Bir kisi ibrahim ethemi de put edindiyse bu konu edinilir. Bugün özellikle tasavvuf-sofi dünyasinda herkes ibrahim ethemi tevhidi-hadis durumunu degilde keramet sahibi ucan kacan göcen biri olarak bilir anlatir ve bundan feyz alir. Ölülerin arkasindan konusmak kimseye yakismaz ancak faal olarak ölülerin isimleri üzerinden sirk kavramlari isleniyorsa bu kavramlarin batilligini anlatmak, gündeme getirmek her müslümanin boynunun borcu olsa gerek. Ayni sey abdulkadir geylani icin de gecerli, islenen tema sahis olarak abdulkadir geylani degil aksine islenen tema abdulkadir geylaninin ilah derecesine getirilmesidir.

Size daha sade bir örnek vereyim. malum sia, hz ali ve ehlini ilah derecesine tasimakta. Simdi biz sianin sapikliklarini anlatirken Allah muhafaza ali r.a ya laf mi etmis oluyor aksine Ali r.a onlarin isledikleri sirklerden beridir ve hayati bu sirkleri yeryüzünden silmek üzere olmustur. Halböyle iken konuyu sen ben tarafindan bakmayip iki tarafinda sirk kavramlarina yogunlasmasi gerek. Isimlere takilmayalim. Isimler ibrahimde olur, muhammedde olur ali de olur vs....

Kuranda,

"Allah, kıyamet günü şöyle diyecek: 'Ey Meryem oğlu İsa! Sen mi insanlara, "Allah’ı bırakarak beni ve anamı iki ilâh edinin." dedin?' İsa da şöyle diyecek: 'Seni bütün eksikliklerden uzak tutarım. Hakkım olmayan bir şeyi söylemem, benim için söz konusu olamaz. Eğer ben onu söylemiş olsaydım, elbette sen bunu bilirdin. Sen benim içimde olanı bilirsin, ama ben sende olanı bilemem. Şüphesiz ki yalnızca sen gaybları hakkıyla bilensin.' ” (Maide, 5/116)

bakin hala insanlarin cogunlugu birakim isimleri 5 büyük peygamberlerden birinin ismini kullanarak sirk islemekte. O zaman biz bu sirki de anlatmayalim demek dogru olmaz. sap ile samani karistirmamak gerek.

not: bu tür tarihde gercekden tevhid ehli sirkden uzak bir insan ismi ile kavramlar bozuluyorsa bir güzellik yapin , arkadaslar aslinda kitabda adi gecen sahis söyle güzel bir insan ancak suan adi gecen sapikliklar islam dininden degil ve aslen konuda gecen isim de bu sapikliklardan beridir demeniz daha dogru olur.

Son düzenleme:
ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi bir düzeltme yapalim istersen. Burada sahislar degil sahislara atfedilen sirk durumlari konu edinilmekte. Bir kisi ibrahim ethemi de put edindiyse bu konu edinilir. Bugün özellikle tasavvuf-sofi dünyasinda herkes ibrahim ethemi tevhidi-hadis durumunu degilde keramet sahibi ucan kacan göcen biri olarak bilir anlatir ve bundan feyz alir. Ölülerin arkasindan konusmak kimseye yakismaz ancak faal olarak ölülerin isimleri üzerinden sirk kavramlari isleniyorsa bu kavramlarin batilligini anlatmak, gündeme getirmek her müslümanin boynunun borcu olsa gerek. Ayni sey abdulkadir geylani icin de gecerli, islenen tema sahis olarak abdulkadir geylani degil aksine islenen tema abdulkadir geylaninin ilah derecesine getirilmesidir.

Size daha sade bir örnek vereyim. malum sia, hz ali ve ehlini ilah derecesine tasimakta. Simdi biz sianin sapikliklarini anlatirken Allah muhafaza ali r.a ya laf mi etmis oluyor aksine Ali r.a onlarin isledikleri sirklerden beridir ve hayati bu sirkleri yeryüzünden silmek üzere olmustur. Halböyle iken konuyu sen ben tarafindan bakmayip iki tarafinda sirk kavramlarina yogunlasmasi gerek. Isimlere takilmayalim. Isimler ibrahimde olur, muhammedde olur ali de olur vs....

Kuranda,

"Allah, kıyamet günü şöyle diyecek: 'Ey Meryem oğlu İsa! Sen mi insanlara, "Allah’ı bırakarak beni ve anamı iki ilâh edinin." dedin?' İsa da şöyle diyecek: 'Seni bütün eksikliklerden uzak tutarım. Hakkım olmayan bir şeyi söylemem, benim için söz konusu olamaz. Eğer ben onu söylemiş olsaydım, elbette sen bunu bilirdin. Sen benim içimde olanı bilirsin, ama ben sende olanı bilemem. Şüphesiz ki yalnızca sen gaybları hakkıyla bilensin.' ” (Maide, 5/116)

bakin hala insanlarin cogunlugu birakim isimleri 5 büyük peygamberlerden birinin ismini kullanarak sirk islemekte. O zaman biz bu sirki de anlatmayalim demek dogru olmaz. sap ile samani karistirmamak gerek.

not: bu tür tarihde gercekden tevhid ehli sirkden uzak bir insan ismi ile kavramlar bozuluyorsa bir güzellik yapin , arkadaslar aslinda kitabda adi gecen sahis söyle güzel bir insan ancak suan adi gecen sapikliklar islam dininden degil ve aslen konuda gecen isim de bu sapikliklardan beridir demeniz daha dogru olur.
Çok güzel dedin hocam fakat burada adamın namusuna sövüyorlar. Dayanamadım o yüzden. Dediğin şeylerin tamamına katılıyorum.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kitapta anlatılan durum deyyusluktur. Allahın emirlerini yok sayıp tam aksini ibadet olarak görüp bir adam emretti diye yapıyorsan da bu şirktir. bu durumda müslüman olduğuna inanmak da gerizekalılıktır. şuan biz hiç kimse için şu cennetliktir bu cehennemliktir diyemeyiz. ancak hareketlerin kendilerini yargılayabiliriz. ömrünü "Allah dostu" olarak geçirirsin sonra müşrik olarak ölürsün. Müşrik olarak yaşarsın müslüman olarak ölürsün orasını Allah bilir. düne kadar müşrik olan adam bugün muüslümansa senin kardeşindir, 2dünyada rahat duramaz falan diyemezsin çünkü bilemezsin. bence insanların hakkına girdin ama benim hakkım helal olsun kardeşim selamlar.

A Çevrimdışı

AbdulMuhyi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kitapta anlatılan durum deyyusluktur. Allahın emirlerini yok sayıp tam aksini ibadet olarak görüp bir adam emretti diye yapıyorsan da bu şirktir. bu durumda müslüman olduğuna inanmak da gerizekalılıktır. şuan biz hiç kimse için şu cennetliktir bu cehennemliktir diyemeyiz. ancak hareketlerin kendilerini yargılayabiliriz. ömrünü "Allah dostu" olarak geçirirsin sonra müşrik olarak ölürsün. Müşrik olarak yaşarsın müslüman olarak ölürsün orasını Allah bilir. düne kadar müşrik olan adam bugün muüslümansa senin kardeşindir, 2dünyada rahat duramaz falan diyemezsin çünkü bilemezsin. bence insanların hakkına girdin ama benim hakkım helal olsun kardeşim selamlar.
Müşrik olarak öldüğüne dair kanıt olmadığı halde neden sui zan edelim

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müşrik olarak öldüğüne dair kanıt olmadığı halde neden sui zan edelim
kimseyi ilahlaştırmaya gerek yok çünkü kimin nereye gideceğini bilemeyiz demek istemiştim. eğer bir kimseye bir keramet verilmişse bile bu hem kendinin hem bizim sınavımızdır, kerametli diye yaptığı herşeyi kabul mu edeceğiz yoksa kuran ve sünnetle süzgeçinden mi geçireceğiz? sonuçta deccalin de kerametleri olacak ama ona inananlar kaybedecek olanlar. bu sebeple bu keramet veli evliya vs işler bana ilham vermiyor. İbrahim Ethem efendiyi de tanımıyorum Allah rahmet eylesin sözlerim onunla alakalı değil.

Ş Çevrimdışı

şimşir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Burada bazi cahilleri uyarmak istiyorum!!

İbrahim Bin Edhem Selef alimlerinden ve Süfyan es-Sevri'nin arkadaşı. Bin Edhem hakkında ileri geri konuşan cahiller dikkat ayağınız kaymasın.

Gelelim bu kitapta yazılan deyyusluğa. Bunu ancak deyyuslar uydurur ve ona kılıf bulmak için bizim tertemiz alimlerimize iftara atarlar.

Bu kitabı yazan melun pis suratlı alçağın adı Abdülhakim El-Hüseyni. Bu pis şeytanın sözüne bakıpta alimlerimize dil uzatanlar Tevbe etsinler DERHAL.

Üst Ana Sayfa Alt