Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru HASTALIKLARA İLMİ VE BİLİMSEL SORU VE CEVAPLAR

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatuhu

Öncelikle kendi adıma soracaktım fakat daha sonra bu konu üzerinden de başka hastalıklar için fikir almak isteyen üyeler de sorabilir diye düşündüm.

Neredeyse iki aya yakın gitmeyen öksürük var. Gözlere kadar iltihap attı. Tat koku kaybı var. (Malesef hastaneler bu hastalıklarla dolu)
Bununla ilgili doğal veya takviye edici gıda önerebilir misiniz? (Kimyasal ilaç değil)
Özellikle de gözlerdeki iltihaba iyi gelen bildiğiniz doğal şeyler var mı? (Şimdilik kantaron yağı kullanmaya çalışıyorum) Belki sizin bildiğiniz daha etkili şifa kaynakları vardır.
Bide hastayken alna ve şakaklara hacamat yapılabilir mi?
(Bilenler cevaplasınlar inşaAllah)

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullahi ve berakatuh

İki aya yakın gitmiyorsa ciddi bir şey olabilir mi diye düşündünüz mü hiç?

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Öncelikle kendi adıma soracaktım fakat daha sonra bu konu üzerinden de başka hastalıklar için fikir almak isteyen üyeler de sorabilir diye düşündüm.

Neredeyse iki aya yakın gitmeyen öksürük var. Gözlere kadar iltihap attı. Tat koku kaybı var. (Malesef hastaneler bu hastalıklarla dolu)
Bununla ilgili doğal veya takviye edici gıda önerebilir misiniz? (Kimyasal ilaç değil)
Özellikle de gözlerdeki iltihaba iyi gelen bildiğiniz doğal şeyler var mı? (Şimdilik kantaron yağı kullanmaya çalışıyorum) Belki sizin bildiğiniz daha etkili şifa kaynakları vardır.
Sirkeli tuzlu gargara bi sabah bi akşam, Adaçayı gargarası da olur, sanırım İbrahim Saraçoğlu olması lazım kış çayı(youtube da tarifi var), D vitamini takviyesi, ballı kara turp suyu, Portakal, madalina, tuzlu limon ve burnunuzu sürekli yıkayın. Eğer ki öksürük şurubu kullanıyosanız kullanmamanız daha hayırlı olur diye düşünüyorum ve en önemlisi Allah'a hep dua edin. Allah tüm müslüman kardeşlerimize şifa versin. Geçen hafta da ben hastaydım. Elhamdulillah şuan iyiyim.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
C vitamini takviyesi (yanına çinko olursa daha iyi) kullanabilirsiniz. Ben her hastalandığımda sadece bunları kullanıyorum.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Ve Âleykum Selam ve Rahmetullahi ve Berakatuh kardeşim;

Öksürük için üzüm pekmezi, çam şurubu öneririm. Bunları özellikle doğal elde edebilirseniz çok iyi olur. Ayriyeten cevizi kırdığın zaman ortasında akciğere benzeyen bir şey oluyor, ondan bir tutam 2-3 dakika suyun içinde kaynatarak içebilirsiniz.

Gözler için de çay, yeşil çay pansumanı yapabilirsiniz. Ama steril/temiz olmasına çok dikkat edin. En temiz şekilde yapmaya özen gösterin.

Ve bunlara ek olarak tabii ki sabır ve istikrarlı dua, en etkilisi

Rabbim tez vakitte şifa versin. Hastalıklarımızı günahlarımıza kefaret kılsın. Allahumme amin, ecmâin.

Son düzenleme:
Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam ve rahmetullahi ve berakatuh

Aşı oldunuzmu acaba..? Aşıdan sonra herkes aynı şikayetten dert yanıyor geçmeyen kuru öksürük, tat koku kaybı ve sürekli grip şikayetleri aşılardan sonra çok arttı...

Öksürük için tavsiyem

Pekmez
Süt içine bal
Karabiber limon bal karışımı yaparak için Allahın izni ile öksürük kesilir bana iyi gelmişti...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

Aleykümselam

Şu kel abi öksürük için bir kaç videosu var.
Kaydetmistim lazım olur diye

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sirkeli tuzlu gargara bi sabah bi akşam, Adaçayı gargarası da olur, sanırım İbrahim Saraçoğlu olması lazım kış çayı(youtube da tarifi var), D vitamini takviyesi, ballı kara turp suyu, Portakal, madalina, tuzlu limon ve burnunuzu sürekli yıkayın. Eğer ki öksürük şurubu kullanıyosanız kullanmamanız daha hayırlı olur diye düşünüyorum ve en önemlisi Allah'a hep dua edin. Allah tüm müslüman kardeşlerimize şifa versin. Geçen hafta da ben hastaydım. Elhamdulillah şuan iyiyim.
AMİN.
MaşaAllah, ALLAH daha iyi etsin.
Ballı turp suyunu denemiştim. İnşaAllah diğer dediklerinizi de uygulayayım. Öksürük şurubu kullanmıyorum.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve Âleykum Selam ve Rahmetullahi ve Berakatuh kardeşim;

Öksürük için üzüm pekmezi, çam şurubu öneririm. Bunları özellikle doğal elde edebilirseniz çok iyi olur. Ayriyeten cevizi kırdığın zaman ortasında akciğere benzeyen bir şey oluyor, ondan bir tutam 2-3 dakika suyun içinde kaynatarak içebilirsiniz.

Gözler için de çay, yeşil çay pansumanı yapabilirsiniz. Ama steril/temiz olmasına çok dikkat edin. En temiz şekilde yapmaya özen gösterin.

Ve bunlara ek olarak tabii ki sabır ve istikrarlı dua, en etkilisi

Rabbim tez vakitte şifa versin. Hastalıklarımızı günahlarımıza kefaret kılsın. Allahumme amin, ecmâin.
AMİN.
ALLAH razı olsun.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam ve rahmetullahi ve berakatuh

Aşı oldunuzmu acaba..? Aşıdan sonra herkes aynı şikayetten dert yanıyor geçmeyen kuru öksürük, tat koku kaybı ve sürekli grip şikayetleri aşılardan sonra çok arttı...

Öksürük için tavsiyem

Pekmez
Süt içine bal
Karabiber limon bal karışımı yaparak için Allahın izni ile öksürük kesilir bana iyi gelmişti...
Aşı olmadım.
ALLAH razı olsun.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Rabbim tez şifalar versin kardeşim.

Öksürük için akgünlük sakızı da öneriliyor. Eğer şiddetli ve hayatı çekilmez hale getiren bir öksürük değilse, bu dönemde uzun süren öksürük normal hale geldi doğrusu (gökyüzündeki hareketler malum). Vücutta detoks etkisi yapan türde bir beslenme (bol su, sebze, meyve ağırlıklı; ve bu arada bu konuda tahin çok önde görünüyor); takviye olarak C ve D vitaminleri (içerikleri zararsız olanlardan); ek olarak mümkünse egzersizle terleme yolu ile toksin atımı; stres kontrolü ve uyku düzenine dikkat de önemli... Kısaca sağlıklı beslenmeye çalışıp, vücuda bu hastalıkları yenmesi için destek olup zamana bırakmak gerek.

Çörekotu ve balı unutmamak lazım. Dua her zaman...

Bu arada göz enfeksiyonu için annem de çay kullanırdı.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ciğere inen antibiyotik gerektiren öksürük için:

Ayak altına sarımsaklı zeytinyağı sürün.

Notlarım arasında buldum bunu da, bu Glutensizdunya.com'dan Merih'in çokça övdüğü ve kullananların çokça olumlu dönüş yaptığı bir tarifti, kaydetmişim. Gece sürüp, üzerine çorap giyiliyordu. Odanın kokusunun lahmacuncuyu andıracak olması haricinde kolay bir yöntem )

Öksürük denince keçiboynuzu da önde.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim tez şifalar versin kardeşim.

Öksürük için akgünlük sakızı da öneriliyor. Eğer şiddetli ve hayatı çekilmez hale getiren bir öksürük değilse, bu dönemde uzun süren öksürük normal hale geldi doğrusu (gökyüzündeki hareketler malum). Vücutta detoks etkisi yapan türde bir beslenme (bol su, sebze, meyve ağırlıklı; ve bu arada bu konuda tahin çok önde görünüyor); takviye olarak C ve D vitaminleri (içerikleri zararsız olanlardan); ek olarak mümkünse egzersizle terleme yolu ile toksin atımı; stres kontrolü ve uyku düzenine dikkat de önemli... Kısaca sağlıklı beslenmeye çalışıp, vücuda bu hastalıkları yenmesi için destek olup zamana bırakmak gerek.

Çörekotu ve balı unutmamak lazım. Dua her zaman...

Bu arada göz enfeksiyonu için annem de çay kullanırdı.
Amin.
ALLAH razı olsun.
Çok güzel bir yere değinmişsiniz, stres ve uyku düzeni. Bana göre bunlar en başta, diğerleri de ondan sonra geliyor.
Bizler kolaylıkla üzüntü ve öfkeye kapılırken
Filistin'deki insanlara gıpta ediyorum. Ne büyük bir iman ve sabır örneği var.

Bizler şehirlerin, beton yığınlarının içine hapsedilmişiz. Açık hapishane gibi. Bide üstten böcek gibi ilaçlıyorlar. Yetmiyor GDO ile de içimizi ilaçlıyorlar... Böyle bir dünyada akıl, ruh ve sinir hastalıklarının da artması kaçınılmaz. Bana göre ise asıl aklı kaçık olanlar insanları bu hale getirenlerdir.

ALLAH biz Müslümanlara hayırlı bir şekilde fıtratımıza uygun yerlerde yaşamayı nasip etsin. Amin.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ciğere inen antibiyotik gerektiren öksürük için:

Ayak altına sarımsaklı zeytinyağı sürün.

Notlarım arasında buldum bunu da, bu Glutensizdunya.com'dan Merih'in çokça övdüğü ve kullananların çokça olumlu dönüş yaptığı bir tarifti, kaydetmişim. Gece sürüp, üzerine çorap giyiliyordu. Odanın kokusunun lahmacuncuyu andıracak olması haricinde kolay bir yöntem )

Öksürük denince keçiboynuzu da önde.
Yöntem güzel şifalı olacağına da inanıyorum ama o kokuyu ayaklardan çıkarabilecek bir şey de var mı acaba ? :)

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Yöntem güzel şifalı olacağına da inanıyorum ama o kokuyu ayaklardan çıkarabilecek bir şey de var mı acaba ? :)
Tahminen birkaç gün içinde azalarak geçer ama daha hızlı olsun diye limon işe yarar mı ki? ) Belki; denemek lazım )

Üst Ana Sayfa Alt