Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haydi Halkaya Giriyoruz İslam-tr Ailesi

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sınavlarım dolayısyla biraz meşgulüm ama biraz önce gelen sms i paylaşayım dedim :)
sms aynen şöle:

(ilet);kutlu dogum haftasıdayız.
bugün hz.peygamber efendimizindogum yil dönümü
33 salavat çek.
bu mesajı iletebildiğin kadar kişiye gönder.
şu an ZİNCİRİN UCU SENDE.
SAKIN BIRAKMA HALKAMIZI
(33 salavat nedir ki?sen bunu 10 kişiye yollsan.10 kişide 10 kişiye yollasa tam 3330 salavat ederi.)
Allah razı olsun

humble:bu arada ben mesajı okurken kafam biraz dönüktü ders çalışmaktan..3330 numarasını gördüm Allah Allah salavat servisimi kurdular diyordum...:)
bu arada efendimizin doğum gününü tam olarak ne nasıl tutturuyorlar Hayret valla
tarihçilere hocaları bile solluyor adamlar ya

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hırıstiyanlar; her sene peygamberleri İsa (a.s.)'nın doğum gününü noel (yılbaşı) adı altında kutlamasına karşı çıkıp kutlayamayan bazı ezik muslumanların, Fettocuların vesilesiyle bu durumdan kendi peygamberlerine de bir doğum günü ihdas ederek kurtulmak istemişlerdir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kelimelerin içi boşalınca olacağı bu. 100 milyar kez laileheillallah desen ne olacak. Anlamını bilip, gereğince iman-amel etmedikden sonra...

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Efendimiz Sav ne kendisinin doğumunu kutlamış, nede sonra gelen ve Kuran'ın ifadesiyle 'Allahın onlardan onların ALLAH 'dan razı olduğu topluluk' olan sahabe kutlamıştır.Kur'an ve sünnette Peygamberin doğumunu kutlamanın sevap olduğunu belirten hiç bir delil yoktur.
Aksine din kisvesi altında yapılan bu kutlamalar dine sonradan sokulduğu için tehlikeli birer "BİDATTİR."
Efendimiz Sav buyuruyor ki;"Dine sonradan sokulan her amel bidattir, her bdat sapıklıktır, her sapıklık atştedir." ve şunuda söylemiştir;

"Hristiyanların meryemoğlu isaya yaptıkları gibi sizde beni övmede aşırıya gitmeyin!"

biliyorsunuz hristiyanlar noel günü diyerek Hz isanın doğumunu kutluyorlar.Bizde "KUTLU DOĞUM" diyerek onlara benziyoruz.Oysa insanların yaptığı bu anma etkinlikleri İslamda YOK!. BİZ BUNLARLA MÜKELLEF DEĞİLİZ VE BUNLAR ÇOK TEHLİKLEİ BİDATLERDİR.

İÇİNE "HAK" KARIŞMIŞ BATIL EN TEHLİKELİ FİTNEDİR!

Rahman olan Allah bizleri bu fitneden uzak kılsın inşaAllah

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum. Bu etkinlik bu sıralar yine hortlamış durumdadır. ALLAH c.c hidayet etsin...

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi salavat getirmenin sayısımı var..gücün yettiğince ,dilin döndüğünce söyle söyleyebildiğin kadar..

Üst Ana Sayfa Alt