Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hekimullah Mesud'un Çürümeyen Cesedi !!!

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hazmın birkaç ay önce şehid ettiği nusra emiri taze maşallah
Vallahi insanın imanı artıyor,normal insanın kemikleri çok kısa bir sürede yok olurken,Allah (azze ve celle) kendi uğrunda canını veren mücahidin mükafatını bizlerede gösteriyor nerede diyor benim yolumda cihad edecekeler subhanallah...

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cesedin çürüyüp çürümemesi çok fazla bir anlam ifade etmiyor. Çanakkalede şehid olan 250.000 insandan geriye neredeyse hiçbirşey kalmadı.
Cesetin çürümesi ,şehid değil anlamına gelmez lakin cesedi çürümeyen Allah yolundaçarpışırken ölen bir kimseye Alahın ikramı olabileceğini unutmamak gerekir...
Buna göre, peygamberlerin dışındaki insanların cesetleri -veli ve şehit de olsa- çürür. Fakat bu mutlaka çürür anlamına da gelmez. Allah bazı -veli veya şehit- kullarını da çürümekten koruyabilir. Bu gibi vakaların belgeleri de azımsanmayacak kadardır.

Örneğin; Buharî’nin bildirdiğine göre Hz. Cabir şunları anlatmıştır: Uhud savaşı zamanı geldiğinde, o gece babam beni yanına çağırıp şunları söyledi: “Bana öyle geliyor ki, bu savaşta Resulullah(a.s.m)’ın sahabeleri arasında ilk öldürülenlerden olacağım. Benden sonra -Resulullah hariç- senden daha aziz bir varlık bırakmamaktayım. Bazı borçlarım var onları öde, kız kardeşlerine karşı iyi davran/iyi şeyler tavsiye et.” Nihayet sabahladığımızda (uhud savaşı başlayınca), babam ilk öldürülen/şehit oldu. Onu başka bir kimseyle birlikte aynı kabre defnedildi. Fakat benim nefsim babamın başkasıyla aynı kabirde kalmasına razı olmadı, altı ay sonra kabirden çıkardığımda –kulağındaki küçük bir izin dışında- ilk gün koyduğum gibiydi” (bk. Fethu’l-Bârî, 3/214) İbn Hacer’e göre, Cabir’in babası Abdullah’ın cesedinin bozulmaması hem onun bir kerametinin, hem de şehitliğinin bir tezahürüdür. (a.g.e, 3/2)
(Dinimiz islam sitesinden alıntı)

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mezarı niye açmışlar acaba.
Screenshot_2015-05-13-17-12-28.png

Üst Ana Sayfa Alt