Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Her Güne Bir Ayet

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Allah Teala şöyle buyuruyor:

"Ey iman edenler ! Herhangi bir (kafir) toplulukla karşılaştığınız zaman sebat edin ve Allah'ı çok zikredin ki başarıya erişesiniz.Allah ve

Rasulüne itaat edin,birbirinizle çekişmeyin;sonra korkuya kapılırsınız da kuvvetiniz gider.

Bir de sabredin;çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.

(el-Enfal,8/45-46)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nefsince de, sabah akşam rızasını isteyerek Rablerine yalvaranlarla beraber candan sabret. Sen dünya hayatının süsünü isteyerek onlardan gözlerini ayırma. Kalbini, bizi anmaktan gafil kıldığımız, nefsinin kötü arzusuna uymuş ve işi hep aşırılık olan kimseye uyma.
Kehf,28

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi
Yüce Allah şöyle buyuruyor:

"İnsan her ne söylese mutlaka yanında gözetleyen ,yazmaya hazır bir melek vardır." (Kaf,50/18)

"Hakikaten insanı Biz yarattık ve nefsinin ona ne fısıldadığını biliriz" (Kaf,50/16)

"Yoksa onlar,bizim kendilerinin sırlarını ve gizli konuşmalarını işitmediğimizi mi sanıyorlar ! Hayır,öyle değil;(üstelik)yanlarındaki elçilerimiz (hafaza melekleri de) yazmaktadırlar." (ez-Zuhruf,43/80)

"Güçlü ve merhametli Allah'a güvenip dayan.O ki kalktığın zaman seni görüyor,secde edenler arasında dolaşmanı da (görüyor).Şüphesiz O (her şeyi) işiten, (her şeyi) bilendir." (eş-Şuara,26/217-220)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Maide 25.Ayet: Musa: Rabbim! Ben kendimden ve kardeşimden başkasına hakim olamıyorum; bizimle, bu yoldan çıkmış toplumun arasını ayır dedi.

Rabbim zalim toplum içinde bizi bulundurma

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi

"Dillerinizin uydurduğu yalana dayanarak 'Bu helaldir,şu haramdır.' demeyin; çünkü Allah'a karşı yalan uydurmuş oluyorsunuz.Kuşkusuz

Allah 'a karşı yalan uyduranlar ,kurtuluşa eremezler.(Kazandıkları) pek az bir menfaattir.Halbuki için elem verici bir azap vardır."

(en-Nahl,16/116-117)

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1796670_381014722053047_4806664842876074514_n.jpg

"Dünya hayatı yalnızca bir oyun ve bir

oyalanmadan başkası değildir. Korkup-

sakınmakta olanlar için ahiret yurdu

gerçekten daha hayırlıdır. Yine de akıl

erdirmeyecek misiniz?"

(En’am Suresi 32)

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
885980_409903612497491_4827206248254822830_o.jpg

O kimseler ki nefislerine

zulmetmekdelerken melekler canlarını

aldılar, «ne işde idiniz» dediler, «biz

dediler: Bu arzda zayıf idik», «ya, dediler:

Allahın arzı geniş değil mi idi oraya

hicret etsenizdi ya?» İşte bunların

me'vaları Cehennemdir, ona gidiş de ne

fena şeydir..

Nisâ suresi/97

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1901860_381124668708719_5539160740150744039_n.jpg

- Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı!

- Ve kesinlikle senin için sonu önünden

(ahiret dünyadan) daha hayırlıdır.

- ileride Rabbin sana verecek

hoşnut olacaksın!

- O, seni bir yetim iken barındırmadı mı?

- Seni, yol bilmez iken (doğru) yola

koymadı mı?

- Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi?

- Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu

horlama)!

- El açıp isteyeni de azarlama!

- Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!

Son düzenleme:
İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim

Yasin 52.Ayet: Şöyle derler: “Vay başımıza gelene! Kim bizi diriltip mezarımızdan çıkardı? Bu, Rahman’ın vaad ettiği şeydir. Peygamberler doğru söylemişler.”

10923567_768461896575013_3371412475726491596_n.jpg

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi
"Kim Allah'tan korkup (isyandan) sakınırsa,Allah ,ona bir çıkış yolu ihsan eder ve ona beklemediği yerden rızık verir."

(et-Teğabun,64-16)

"Ey iman edenler ! Eğer ALLAH'TAN korkup (isyandan) sakınırsanız O, size iyi ile kötüyü ayırt edecek bir anlayış (furkan) verir,suçlarınızı

örter ve sizi bağışlar.Çünkü Allah büyük lütuf sahibidir."

(el-Enfal,8-29)

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
YAV KIMSE NİYE BU BÖLÜME ÖNEM VERMİYOR KURAN AYETLERİNI HEPİMİZ EZBEREYİZ HERALDE...

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
"Kim Allah'tan korkup (isyandan) sakınırsa,Allah ,ona bir çıkış yolu ihsan eder ve ona beklemediği yerden rızık verir."

(et-Teğabun,64-16)

"Ey iman edenler ! Eğer ALLAH'TAN korkup (isyandan) sakınırsanız O, size iyi ile kötüyü ayırt edecek bir anlayış (furkan) verir,suçlarınızı

örter ve sizi bağışlar.Çünkü Allah büyük lütuf sahibidir."

(el-Enfal,8-29)
Bacım ilk yazdığın ayet Talak Suresi 2-3 meali diye biliyorum ben. Telefonumun arka planında kayıtlıdır çünkü:) InşaAllah doğru biliyorumdur..

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi
Bacım Allah senden razı olsun,epey araştırdım dediğin doğru.Ben bu ayeti Riyazus-Salihin'den yazdım,orada (Tegabün-64-16)yazıyordu,olacak ya dün akşam Tefsir kitaplarım geldi.Şimdi oradan baktım dediğin doğru.Rabb'im beni affetsin,bu bilerek yaptığım bir şey değil,herkes hakkını helal etsin.Dikkatle yazıyordum ama daha da dikkatli olacağım İnşaAllah.....Allah'ım beni affet...

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim

Maide 62.Ayet:Onlardan birçoğunun günah, düşmanlık ve haram yemede yarıştıklarını görürsün. Yaptıkları ne kadar kötüdür!
Allah'ım bizleri hayırlarda yarışanlardan eyle.

kuran-okuyan-cocuk.jpg

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Bacım Allah senden razı olsun,epey araştırdım dediğin doğru.Ben bu ayeti Riyazus-Salihin'den yazdım,orada (Tegabün-64-16)yazıyordu,olacak ya dün akşam Tefsir kitaplarım geldi.Şimdi oradan baktım dediğin doğru.Rabb'im beni affetsin,bu bilerek yaptığım bir şey değil,herkes hakkını helal etsin.Dikkatle yazıyordum ama daha da dikkatli olacağım İnşaAllah.....Allah'ım beni affet...
Canım bacım üzme kendini bazen basım hatası olabiliyor. Bundan sonra daha dikkatli okur daha dikkatli yazarız inşaAllah. Bu ayeti çok yaşadığım için cepimin arka planına yazdım... Beni çok etkileyen âyetlerden birisi( tabi her ayetin bizi etkilemesi lazım ama işte...) Allah cc razı olsun paylaşımın için bacım:):asik:

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi
Allah Teala şöyle buyurdu:

"Hoşunuza gitmediği halde savaş size farz kılındı.Sizin için daha hayırlı olduğu halde bir şeyi sevmemeniz mümkündür.Sizin için daha kötü

olduğu halde bir şeyi sevmeniz de mümkündür.Allah bilir siz bilmezsiniz." (Bakara-216)

"Şüphesiz iman edenler,hicret edip de Allah yolunda cihad edenler var ya,işte onlar Allah'ın Rahmetini umabilirler.Allah

Gafur'dur,Rahimdir." (Bakara-218)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim

ALİ-İMRAN SURESİ 134. Ayet: O takva sahipleri ki, bollukta da darlıkta da Allah için harcarlar, öfkelerini yutarlar ve insanları affederler. Allah da güzel davranışta bulunanları sever.”

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim

Araf 8.Ayet: O gün tartı haktır. Kimin (sevap) tartıları ağır gelirse, işte onlar kurtuluşa erenlerdir.

Rabbim kurtuluşa eren kullarından eyle

11150163_818809228206946_7990527316330824240_n.jpg

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi

"Yeryüzünde yürüyen her canlının rızkı,yalnızca Allah'ın üzerinedir.Allah,o canlının durduğu yeri ve sonunda varacağı mekanı bilir."
(Hud,11/16)

"Yedi gök,yer ve bunlarda bulunan herkes O'nu tesbih eder." (el-İsra,17/44)

"Görmez misin ki,göklerde olanlar ve yerde olanlar;güneş,ay,yıldızlar,dağlar,ağaçlar,hayvanlar ve insanların bir çoğu Allah'a secde ediyor."
(el-Hac,22/18)