Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Her Güne Bir Ayet

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Rahman ve Rahim Olan ALLAH'ın Adıyla

"Savaş,hoşunuza gitmese de üzerinize yazıldı (farz kılındı.)Bir şey hoşunuza gitmediği halde sizin

için hayırlı olabilir.Bir şey de hoşunuza

gittiği halde sizin için kötü (şer) olabilir.Allah bilir,siz bilmezsiniz."

Bakara-216

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

قُل لِّلَّذِينَ كَفَرُواْ سَتُغْلَبُونَ وَتُحْشَرُونَ إِلَى جَهَنَّمَ وَبِئْسَ الْمِهَادُ

"O, inkar edenlere de ki: «Siz mutlaka yenileceksiniz ve toplanıp cehenneme sürüleceksiniz. O ise ne kötü döşektir!" (Ali İmran,12)​

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi
Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla

"Kıyametin ne zaman kopacağına dair bilgi,ancak Allah katındadır.Yağmuru O indirir.Rahimlerde olanı O bilir.Hiç kimse yarın ne

kazanacağını bilemez.Hiç bir kimse,nerede öleceğini de bilemez.Şüphe yok ki Allah Âlîmdir,her şeyden haberdardır."

Lokman-34​

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi
Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla

"Rab'lerinin korkusundan titreyenler
Rab'lerinin ayetlerine iman edenler
Rab'lerine şirk koşmayanlar
Rab'lerine dönecekler diye yapmakta olduklarını kalpleri çarpa çarpa yapanlar var ya.....
İşte onlar hayırlarda yarışırlar ve onlarda öne geçerler.
Biz,kimseye gücünden fazlasını yüklemeyiz.Katımızda hakkı konuşan bir KİTAP vardır.Onlara zulmedilmez."

Müminûn,57-62

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi
"Ey iman edenler! Allah'tan korkup sakının.Herkes yarın için ne hazırladığına baksın.Allah'tan korkup sakının.Çünkü Allah yaptıklarınızdan haberdardır.
Allah'ı unutan,bu sebeple Allah'ın da kendilerini kendilerine unutturduğu kimseler gibi olmayın.
İşte onlar fasıkların ta kendileridir.
Cehennemliklerle cennetlikler bir olmaz.
Cennetlikler,kurtuluşa erenlerin ta kendileridir."
(Haşr,18-19-20)

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi

"Rabbiniz sizin kalplerinizdekini çok iyi bilir.Eğer siz iyi olursanız,şunu bilin ki Allah kötülükten yüz çevirerek tevbeye yönelenleri son derece bağışlayıcıdır."
(el-İsra,25)

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi

"Gücünüz yettiği kadar Allah'tan korkup sakının."

"Allah yolunda (O'nun rızası için) gereği gibi (hakkıyla) cihad edin.Sizi insanlar içinde bu emanete ehil bulup seçen O'dur.

Din konusunda size hiçbir zorluk da yüklememiştir."

(et-Tegabun-64/16)
(el-Hac-22/78)

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi

Sadakalar,Allah yolunda kendilerini vakfetmiş,yeryüzünde dolaşmaya gücü

yetmeyen,iffetli davranmalarından dolayı

bilmeyenin kendilerini zengin sandığı,senin ise simalarından tanıdığın ve yüzsüzlük

edip de insanlardan bir şey istemeyen o

fakirler içindir.Şüphesiz hayır türünden her ne harcarsanız Allah onu hakkıyla bilir.
BAKARA-273

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi

"Kim, Rabbinin yasaklarına saygı gösterirse bu,Rabbi nezdinde kendisi için daha hayırlıdır." (el-Hac,22/30)

"Eğer siz Allah'a yardım ederseniz Allah da size yardım eder ve ayaklarınızı sabit kılar." (Muhammed,47/7)

Ilunga Çevrimdışı

Ilunga

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“Sizi boşuna yarattığımızı ve bize tekrar döndürülmeyeceğinizi mi sandınız?”Muminun-115

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi

"Rabbinizin mağfiretine ve genişliği göklerle yer kadar olan cennete koşun.

O cennet,Allah'tan korkanlar (takvalı olanlar) için hazırlanmıştır.

Onlar, bollukta ve darlıkta Allah yolunda harcarlar.

Öfkelerini yenerler ve insanların kusurlarını bağışlarlar.

Allah, iyilik sahiplerini sever."

(Âl-i İmran,3/133-134)

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Ancak iman edenler, salih amellerde bulunanlar ve Allah'ı çokça zikredenler ile zulme uğratıldıktan sonra zafer kazananlar (veya öçlerini alanlar) başka. Zulmetmekte olanlar, nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceklerini pek yakında bileceklerdir. (Şuara - 227)

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Diliniz yalana alıştığı için: "Bu helal, bu haram" demeyin! Yoksa Allah’a yalan iftira etmiş olursunuz. Muhakkakki Allah’a karşı yalan iftira eden kimse, kurtuluşa erişemez."(Nahl: 116)

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"De ki: Ey kafirler! Ben, sizin taptığınıza tapmam. Siz de benim taptığıma tapmazsınız. Ben, sizin taptıklarınıza asla tapacak değilim. Sizler de benim taptığıma tapacak değilsiniz. Sizin dininiz sizin, benim dinim benimdir." (Kafirun: 1-6)

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi

"Ey İman edenler ! Sizi acı bir azaptan kurtaracak büyük bir ticareti göstereyim mi size?

Allah'a ve Rasûlüne iman edip mallarınızla Allah yolunda Cihad ederseniz;eğer bilirseniz bu,sizin için çok hayırlıdır.

(Eğer böyle yaparsanız Allah) sizin günahlarınızı bağışlar ve sizi altlarından ırmaklar akan Cennetlere,

Adn Cennetlerinde hoş yerlere koyar.İşte büyük kurtuluş budur.

Ve sevdiğiniz bir başka (nimet) daha var; Allah'tan yardım/zafer ve yakın bir FETİH..

Mü'minleri müjdele..

es-Saf,61/10-13