Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hey Oradaki!

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hey oradaki..

zaman geçti ve biz yenildik.Önceleri çocuk kalbimizle O a daha çok yer vardı.
Sonra o kalbe fani sevgileri yakıştırdık, anlık zevkleri...
Gitgide azaldık ve günaha alıştık!
Çekeceğimiz azaptan kalbimizürpermeden bahsettik. haramı helalden ayıramaz hale geldik.farzı terk ettik...
Namaz kılmadık amaçok şükür müslümanız! dedik.
Dinin gereği neydi bilmedik...
Attığımız her adımda unuttuk "ümmetim" diyen peygamberi, "Ben kuluma şah damarından daha yakınım" diyen Alemlerin Rabbini.
Ve bilmedik O nu kaybeden ne bulmuştu, Onu bulan ne kaybetti?...
tek umudum var şimdi, bir ayette gizli;

"Rabbin sana darılmadı, seni terk etmedi...."

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hey oradaki!

yaratıldım, doğdum, yaratıldım, öldüm, yaratıldım, doğdum, yaratıldım, öldüm...

her sabah yeniden doğup, her akşam ruhumu teslim ettim sahibine... sürekli yeniden yaratıldım, ölü halimde bile...

oradaki düşünsene, sürekli çalışan ve değişen organizman ve ruhun her an yeniden yaratılmıyor mu? hücrelerin sabırla yılmadan ve durmaksızın sürekli yenilenmiyor mu? sürekli bir üretim ve değişim bedeninde, ruhunda ve aklında değil mi?

o halde "en son ne zaman yaratıldım?" sorusuna -büyük bir cüretle "şimdi" dersem yanlış mı yapmış olurum?

gün boyunca bir sürü şey biriktiriyorum... bir tohum oluyorum gece, sabah o tohumu yırtıp yeniden açılıyorum... bu temsili ölümler, toprakla buluşacağım o büyük günün provası sanki... bir gün yatağım yerine toprağa gireceğim... tohum toprakla buluştuğunda, en bilinen ve en gerçek süreçlerden biri daha başlayacak...

sahi birikince bişeyler çoğalmaz mıydı? ama ben biriktirdikçe küçülüyorum ve tohum oluyorum... o tohum zamanı gelince toprağa gömülecek ve zamanı gelince tekrar açacak... açıldığımda ne sunacağım? tadı ve kokusu hoş turunç mu olacağım? yoksa kokusuz ve acı zakkum mu?

zakkum ve turunç hasattan sonra aynı yere gitmez... turunç olabilmek için ne biriktirdim ki?

_______
Rabbim, nefsime zulmettim... mağfiret et... Sen acımaz ve bağışlamazsan; acıyıp, bağışlayacak yoktur... Rabbim, Sen' den başka ilah yoktur, Sen bütün noksanlıklardan münezzehsin... Subhanallah...
Sana hakkıyla kulluk edebilmem için bana güç ve sabır ver...
=amin=

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hey oradaki...

hatrı olan hep hatırdadır... hatrı ne kadarsa hatırası da o kadardır...

hatrımda hatıralarıyla "hatrı çok olan" a...

Üst Ana Sayfa Alt