Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hiristiyanlarin Yahudilerin Kafirlerin Bayramlarini Noel Ve Cam Agaci Suslemek Ve Put Kamalin Ve Yil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anlayamadım Akhi ? ne kitabıdır bu ?

akhi bu saadet-i ebeyye denen kitap istanbulda nerdeyse bütün camilere sokulmuş ve kütüphanelerinde var... sapık ışıkcıların bastırdığı bir kitaop.... şu uydurmalarla ve iftiralarla dolu olan ''ingiliz casusun itirafları'2 adlı kitapta bu sapıkların ürünüdür. ve o da nerdeyse bütün camilerde mevcuttur. saadeti ebediyyeyi kalın ve büyük olması hasebiyle alıp imha edemiyorum ama bu ingiliz casusun itiraflarını nerde görsem hemen zula yapar camiden öıkınca da imha ederim :) bence bunu bütün kardeşlerim yapmalı...gerçi camilere hiç uğramıyoruzki. aslında camilerde tebliğe muhtaç çok genç oluyor onlar üzerinde bir çalışma yapılmalı mutlaka...

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Camiilere gidip hocalara tebliğ edip, hocam bu böyle değilde şöyle dememiz ne oranda isabetli olur ? bunu akhilere soruyorum çünkü bana çok kişi soruyor ve söylüyor ? Kitap mevzusuna gelince : Hüseyin Hilmi Işık'ın kitabıymış sanırım ama inceleme şansım olmadı henüz...

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Camiilere gidip hocalara tebliğ edip, hocam bu böyle değilde şöyle dememiz ne oranda isabetli olur ? bunu akhilere soruyorum çünkü bana çok kişi soruyor ve söylüyor ? Kitap mevzusuna gelince : Hüseyin Hilmi Işık'ın kitabıymış sanırım ama inceleme şansım olmadı henüz...

birçok caminin kütüphanesine koymuşlar akhi...özellikle sonunda reddiyeler kısmına göz gezdirirsen Şeyhul islam başta olmak üzere birçok alimi ve islami hareket önderini tekfir etmiş... beni kastettiğim imamlara tebliğ değil de, caiye gelen ve sadece namaz kılan gençler var herhangi bir cemaate mensub olmaya bikaç nurcu veya nakşi sohbetine girmiş fakat içlerinden olmayan gençler var.... oralarda çalışma yapmak lazım

H Çevrimdışı

halimm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
saydığınız bahaneleri kullanan herkesi tekfir etmek mi lazımdır? yani içki, hindi vb. türkiye cahiliyyesinin adetlerini yapmayıp sadece bugünü aile arası toplanmaya vesile yapacak kişi de tekfir edilmez sanırım direk.

Hanefi alimlerinden Ebu Hafs el-Kebir(rha) şunları söylemektedir:

"Nevrüz gününde o günü tâzim maksadıyla müşrike hediye olarak bir yumurta dahi veren kimse kafir olur."

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bugünün noel olmadığını zaten bilmekteyiz. aktardığınız sözü söylemiş olan alim de müşrike hediye demiş, ve nevruz günü demiş. türkiyede bazı müslümanlar(cahil olduklarını inkar edemeyeceğim) yılbaşı kutlama adı altında toplaşsa dahi bir noel kutlamasının içeriğini uyguluyor değillerdir(genelleme ile düşünmeyin). ailelerin normalde başka günlerde de toplaşması, ziyaretleşmesi gibi tatil sebebi ile yılbaşı gününü bekleyip birbirlerini ziyaret etmeleri durumunda da küfre girdiklerini söylemek biraz yanlış geliyor bana. yılbaşı kutlamayı mübah ve hoş gördüğümü sanma kardeşim sadece halka hüküm verirken acele etmemek lazım diyorum.

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hanefi alimlerinden Ebu Hafs el-Kebir(rha) şunları söylemektedir:

"Nevrüz gününde o günü tâzim maksadıyla müşrike hediye olarak bir yumurta dahi veren kimse kafir olur."
Cezakallahu Hayr...
Bir kişi nevruz günü Mecusilerin toplandığı yere gitse
kâfir olur. Çünkü bu küfrünü ilan etmektir.”
“Bir kimse nevruz günü bu güne saygı için müşriklerle
bir şey hediye etse Allah’a elli yıllık ibadetini zayi etmiş
olur.”(Fıkhul Ekber Şerhi Molla Ali el-Kari 345)
Yine Hafız İbn-i Hacer: “Şeyh Ebu Hafs El-Kebir En-
Nesefi’den: Kim o gün ta’zim için bir yumurta dahi hediye
etse kâfir olur.( Fethu’l Bari 3/ 1344)
Türkiye halkının durumu perişandır...

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
bugünün noel olmadığını zaten bilmekteyiz. aktardığınız sözü söylemiş olan alim de müşrike hediye demiş, ve nevruz günü demiş. türkiyede bazı müslümanlar(cahil olduklarını inkar edemeyeceğim) yılbaşı kutlama adı altında toplaşsa dahi bir noel kutlamasının içeriğini uyguluyor değillerdir(genelleme ile düşünmeyin). ailelerin normalde başka günlerde de toplaşması, ziyaretleşmesi gibi tatil sebebi ile yılbaşı gününü bekleyip birbirlerini ziyaret etmeleri durumunda da küfre girdiklerini söylemek biraz yanlış geliyor bana. yılbaşı kutlamayı mübah ve hoş gördüğümü sanma kardeşim sadece halka hüküm verirken acele etmemek lazım diyorum.

Buradaki toplaşmalarda ameller niyetlere göre olur.Lakin toplandığınız kişilerin birisi dahi yılbaşının tazimini,yada bu tür günlerin anlamlı hale getirilmesini amaç edinerek çağırmışsa yada gitmişse sen o niyetle gitmesen bile onlara uymuş olursun.Bu yüzden bu tür günlerde başkalarının da yanlış anlamasını düşünüp,onların bu toplanma şekli ile bu güne bir değer katmış olabileceğini düşünerek en azından bu gün için bu tür davranışlara sünnetin gereğince muhalefet etmek gerek.Muhalefet etmekle bunun islama bir zarar getirmemesi ve islamın yüceltmesi gereği anlaşılır.

TEVHID CIHAD SEHADET Çevrimdışı

TEVHID CIHAD SEHADET

Üyeliği İptal Edildi
Banned
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا مِّمَّن دَعَا إِلَى اللَّهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ
الْمُسْلِمِينَ

• Allah C.C ŞÖYLE BUYURUYOR:

• Allah'A DAVET EDEN VE SALİH AMEL İŞLEYEN VE:''MUHAKKAKKİ BEN MÜSLÜMANLARDANIM.''DİYENDEN DAHA GÜZEL SÖZLÜ KİM VARDIR?.FUSSİLET SURESİ AYET 33

• EMRI BIL MAGRUF IYILIGI EMRETMEKTIR NASIHAT ETMEKTIR TEBLIG ETMEKTIR TEVHIDI IMANI AKIDEYI SERIATI CIHADI SEHADETI INFAKI NAMAZI HACCI ZEKATI ORUCU DINI ISLAMI CENNETI KUR-ANI SUNNETI AllahI RESULLERI ANLATMAKTIR

• VE NEHYIL ANIL MUNKER KOTULUKLTEN HARAMDAN ALKOLDAL KUMARDAN UYUSTURUCUDAN ZINADAN YALANDAN BARDAN DISCODAN KAHVEDEN GAZINODAN KERHANEDEN GIYBETTEN SIRKTEN CIPTEN KUFURDEN BELAMLARDAN KARUNLARDAN FIRAVUNLARDAN HAMANLARDAN BIDATLERDEN HURAFELERDEN EBU CEHILLERDEN SAHTE ILAHLARDAN SAHTE DINLERDEN PUTLARDAN NEMRUDLARDAN YAHUDILIKTEN HIRISTIYANLIKTAN BUDIZMDEN YEHAVO SAHIDLIGINDEN ORTODOXLUKTAN KATOLIKTEN HINDUIZMDEN KOMINIZMDEN CEHENNEMDEN YAKITI INSANLAR VE TASLAR OLAN CEHENNEM AZABINDAN ZEBANILERDEN KABIR AZABINDAN CAHILIYYEDEN DEMOKRASIDEN LAIKLIKTEN KEMALIZMDEN PARTICILIKTEN FASIZMDEN IRKCILIKTAN VATANCILIKTAN TAGUTTAN NEHY ETMEKTIR SAKINDIRMAKTIR UZAKLASTIRMAKTIR KORKUTMAKTIR

• seytanlarin kafirlerin hiristiyanlarin yahudilerin kemalistlerin laiklerin koministlerin demokratlarin gecesi ve gunleri yilbasi ve kufur sirk bayrmalari noel ve coca cola ilsikisi desifre

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum kardeslerim bu konuyla alakali bir sohbet dinlemistim ebu hanzala hocadan o sohbetde söyle demisti önceden din adeti ve dini kutlama olarak yapilan bir eylence yilar sonra arkadan gelen nesil artik dini bir kutlama degilde öylesine eglence olarak kutluyorsa bir müslümanin katilmasi durumunda tabiki helal saymadan haram islemis sayilir diye söylemisti .cünkü kafir demiyende kafirdir diye bilmek icin malum delaleti ve subutti kesin olmasi gerekir böyle olmassa olsa olsa ictihati yönden küfür olur dolayisiyla kafir demiyni kafir dnilmez ben bu ince noktayi kardesleri hatirlatma babidan yazdim
selamlarimla

A Çevrimdışı

ahmetelhanefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhi bu saadet-i ebeyye denen kitap istanbulda nerdeyse bütün camilere sokulmuş ve kütüphanelerinde var... sapık ışıkcıların bastırdığı bir kitaop.... şu uydurmalarla ve iftiralarla dolu olan ''ingiliz casusun itirafları'2 adlı kitapta bu sapıkların ürünüdür. ve o da nerdeyse bütün camilerde mevcuttur. saadeti ebediyyeyi kalın ve büyük olması hasebiyle alıp imha edemiyorum ama bu ingiliz casusun itiraflarını nerde görsem hemen zula yapar camiden öıkınca da imha ederim :) bence bunu bütün kardeşlerim yapmalı...gerçi camilere hiç uğramıyoruzki. aslında camilerde tebliğe muhtaç çok genç oluyor onlar üzerinde bir çalışma yapılmalı mutlaka...
sen ''kul hakkı'' ne biliyonmu o kitaplar o caminin sen onu alarak camiinin görevlileri dahil herkezin kul hakkına giriyorsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt