Hollywood Yıldızı: "islam En Güzel Şey"

Mavisakal

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Omar Regan
Rush Hour 2 gibi Meşhur Hollywood filmlerinde yer alan Amerikalı aktör ve komedyen Ömer Regan, Müslümanlar için helal sertifikalı film endüstrisi oluşturuyor.

Daha önce Hollywood’da çalışmış olan Müslüman aktörler tarafından kurulan şirketin amacı, ABD ve diğer ülkelerde Müslümanlara karşı öngörüleri yıkmak. Ve Müslüman sinemacılar için yeni bir üretim alanı oluşturmak.

Regan konuyla ilgili açıklamasında: “Bizim misyonumuz, film endüstrisine helal eğlence anlayışını getirmekle birlikte, kitleleri, Müslümanlar ve İslam hakkında yeniden eğitmektir. Ayrıca, genç Müslüman yazarlar, aktörler ve yönetmenler için bir platform sağlamaktır.”diyor.

İlk filmin Adı “Amerikan Şeriatı”

Halalywood adlı film yapım şirketi, ilk çocuğunu doğurmak üzere… American Sharia (Amerikan Şeriatı) adlı filmin çekimleri tamamlandı ve Fragmanı yayınlandı. Komedi türündeki filmde, Muhammed ve Abdul adındaki iki Müslüman polisin Amerika’da yaşadığı maceraları anlatılıyor. Film, İslamafobiye eleştirel bakışını mizahi bir dille anlatmış.

Fragman linki:

youtube.com/watch?v=vQuVb5U-mFk

A.B.D. Orta Doğu’daki petrol planları doğrultusunda yapacağı işgallere zemin hazırlamak için, dünya kamuoyu algısında Müslümanları, öldürülmeyi hakeden insanlar olarak tanımlamak istiyordu. Bu hedefi gerçekleştirmek amacıyla en güçlü silahı olan Hollywood’u Müslümanlar üzerine doğrulttu. Özellikle 11 Eylül ile birlikte Amerikan filmlerindeki düşman prototipi hep Müslüman-Arap tipi oldu. Halalywood, bu algıyı yıkmak için önemli bir platform olabilir. Ancak şu da unutulmamalıdır ki, Amerikan kapitalizmi, her türlü metâyı kullanabilir. Helal film endüstrisi, İslâm argümanları kullanarak, Müslümanları Amerikan çıkarları doğrultusunda etkileme ya da onlar üzerinden para kazanma alanı da olabilir. Bunu zaman gösterecek.

Alıntı: http://www.islamveihsan.com/hollywood-gidiyor-halalywood-geliyor.html

NOT: Alıntı yaptığım sitenin görüşü hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilim google'de yaptığım arama sonucunda bu bilgiyi buldum.
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt