Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

I.H.H (İnsan Hak ve Hürriyetleri)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bosna Hersek’in bağımsızlığını ilan ettikten hemen sonra 1992 yılında başlayan Sırp-Boşnak Savaşı sırasında yapılan soykırımın etkisiyle ortaya çıkan vahşetin ardından kalanlara yardım eli uzatmak adına birkaç duyarlı Müslümanın biraraya gelip bireysel çalışma başlatmasıyla ilk adımı attı.. Daha sonra bu bireysel çalışmaların yetersiz kalması daha organizeli çalışmanın gerekçesi olarak grubun çoğalmasıyla 1995 yılında İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı kuruldu.. Bunda ki tek gaye ise; Nerede olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, savaş, tabi afet vb. sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakatlanmış, aç ya da açıkta kalmış, zulme uğramış tüm insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmemesi için gerekli tüm girişimleri yapmaktır.

IHH; kimsenin gitmediği yerlere gitmeyi, oradaki insanlara derman olmayı, tüm yaşanan bu sıkıntıların karşısında insanlara herzaman bir umudun olduğunu göstermeyi kendine düstur edindi..Yani kısaca değişimin her daim yaşandığı dünyamızda değişmeyen hassasiyetlerin ve değerlerin olduğunu göstermek icin kuruldu.

IHH bircok alanda çalışmaktadır..Acil Yardım, Sosyal Yardım, Sağlık, Eğitim, Tanıtım ve Yayın, İnsan Hakları..

IHH, 54 ülkede hizmetlerine devam etmektedir...

IHH, sadece duyarlı insanlarımızın yardımlarıyla ayakta durmaktadır..

IHH, simdiye kadar Allahın da yardımıyla cok güzel ve hayırlı faaliyetlere imza attı..Bundan sonrada insallah siz Müslüman kardeslerimizin hem fikri hem fiili hem de maddi yardımıyla daha iyi ve kapsamlı çalışmalar yapacaktır..

Buradaki açıklamalar çok uzamaması adına kısıtlıdır..Daha ayrıntılı bilgileri www.ihh.org.tr adresinden ya da buradan “By_X” nicki adı altında özel mesajla bizlere ulaştırabilirsiniz.

İnsallah her bir kardesimizin vakfımıza “gönüllü üye” olmasını ve faaliyetlerimizde bizlere destek olmasını duasıyla..

http://www.ihh.org.tr/sablon/classic/images/banner.swf

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Rahman tum muslumanlardan razi olsun bende az degineyim insALLAH...

Yapılan Faaliyetleri

>> Çeçen Mültecilere Sağlık Taraması (Haziran - Temmuz)
>> Böbrek Hastalarına Destek
>> Arnavut Hastalara Sağlık Yardımı
>> Mültecilere Gıda Yardımı
>> Etiyopya Yardımları
>> Ürdün İslami Hayır Merkezinden Vakfımıza Ziyaret
>> İyilik Başağı ve Prevalac Dinlenme Merkezi
>> Deprem Sonrası Bingöl Yardım Çalışmaları (Nisan - Mayıs)
>> Irak Halkına İki Tır İnsani Yardım Malzemesi
>> Çeçen Mültecilere Gıda Dağıtımı
>> Sağlık Çalışmaları
>> Çeçen Çocuğun Tedavisi
>> Yürüyemeyen Kıza Araba
>> Çağlayan Meydanı'nda İşgale Hayır Mitingi Düzenlendi
>> Ramazan Yardımları Filistinlilere Ulaştı (Şubat - Mart)
>> Mescid-i Aksa İmamı Filistin Halkı İçin Türkiye'de.
>> Irak'a Karşı Savaşa Hayır
>> Çağlayan Meydanı'nda Savaş Karşıtı Miting

B Çevrimdışı

beckham23

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah cümlemizin Yardımcısı olsun ve bizlerde Bütün insanlığa yardımcı olalım , bizleri doğruluğundan saptırmasın İnşallah.

Ş Çevrimdışı

şahin

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah hepimizin yardımcısı olsun Paylaşımlarınız içi teşekkür ederim devamını getirmeniz dilğiyle

H Çevrimdışı

Hanne-sevde

Üye
İslam-TR Üyesi
:helalsana :helalsanasonuna kadar destekliyorum,yardım edenlerden ve orda çalışıp emeği geçenlerden inş.Allah razı olsun...böyle kuruluşları desteklemek boynumuzun borcudur unutmayın.... :helalsana :helalsana

ummeti Çevrimdışı

ummeti

Üye
İslam-TR Üyesi
İ.H.H edirne ve şuan pendik sorumlusuyum dua edenlerden RABBİM razı olsun

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hayırlı işlerin arasında olmak çok güzeldir. Benimde bir tanıdığım i.h.h de yetkili bir kardeşti. Kim bilir belki biz de bir gün : ) Allah cc çalışmalarınızı bereketlendirsin.

ummeti Çevrimdışı

ummeti

Üye
İslam-TR Üyesi
RABBIM cümlenizden razı olsun şahıslar sadece ALLAH için doğru yaptığı işleri yaşıyorsa ve yükselttiği de RABBIN adı ise bugüne kadar yaşanan sıkıntılar cümlemizi RABBIN mağfiretine nazhar eder inşeALLAH.

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Akhiler bu ara un sıkıntısı var.

Un yazıp 3072 mesaj atarak 10 TL katkıda bulunabilirsiniz inşAllah

Üst Ana Sayfa Alt