Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

I.h.h Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
esselamunaleykum arkadaşlar aynı soruyu bnde sormak istiyorum i.h.h hakkında görüşleriniz nedir ve bu hareketin içinde yer alınmalımıdır?

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Geçenlerde bir kardeşim suriyeden yaralı olarak döndü şunu söylüyor ihh'nın bana yaptığı yardım ( Hastane tıbbi ... ) 10.000 teli geçmiştir ve vakti zamanında ihh'ın çeçen cihadına yaptığı yardımlar küçümsenmeyecek boyutlarda dır ,daha burada yazamıyacağım 1000 lerce faydalı çalışmaları var( dı) maalesef her oluşum büyüdükçe sıkıntılarda artmaya caiz olmayan hareketler oluşmakta Allah ayaklarımızı sabit kılsın bol keseden atmak kolay ama bize şuan ihh'yı teslim etseler yüzümüze gözümüze bulaştırırız , eleştirmek mi bizden iyisi yok

Müslümanlar hata gördükleri her ortamı terkettiklerinden adam gibi kuruluş kalmadı

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
İ.h.h. bugün bir yardım kuruluşundan daha çok siyasi bir parti gibi hareket ediyor. Sizde hatırlarsınız referandum yapıldığında Türkiye'nin her yerine "REFERANDUMA EVET" afişleri yapıştırıp bunun propagandasını yaptılar ve referanduma evet kampanyası oluşturdular. Bu kampanyanın masraflarının parasını çıkarıp ceplerinden verdiklerini sanmıyorum.

Aksi halde Rasulullah(sav)'in "Hilf'ul Fudul"da yaptığı gibi adil kafirlerle mazlumların haklarını almak amacıyla beraber hareket edilebilir. Rasulullah(sav) Hilful Fudul'da Mekke'de haksızlığa uğrayan mazlumların haklarını almak için müşriklerle beraber bir toplulukla hareket ediyordu. Fakat Hılf'ul Fudul'da hiçbir zaman Allah'a isyan olan işler yapılmadı. Putlara hiçbir zaman yardım edilmedi mesela. Eğer öyle olsaydı Rasulullah(sav) böyle bir hareketin içinde bulunmazdı.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim. Ben bu İ.h.h.'dan kiminle konuştuysam, bu kişiler özellikle i.h.h.'da söz sahibi kimseler bir kısmı da yakın akrabamdır, şii olduklarını gördüm. Hatta iki tanesiyle bu konuyu tartıştım bana mutayı, sahabenin mürted olduğunu vb müşrik şii itikadını savundular.

Kendi kanaatime göre bir insan eğer yardım yapacaksa tevhid ehli Müslüman birine yardım yapsın. Açıktan Referandum gibi Müslümanların icmasıyla "şirk" olan bir ameli yapan bir kuruluşa parasını vermesin.

En doğrusunu da Allah bilir.

Kardeş neden tüm mesajları baltalıyorsun, Allah için sen ne yapıyorsun?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ayrıca şunu da belirtmek isterim. Ben bu İ.h.h.'dan kiminle konuştuysam, bu kişiler özellikle i.h.h.'da söz sahibi kimseler bir kısmı da yakın akrabamdır, şii olduklarını gördüm. Hatta iki tanesiyle bu konuyu tartıştım bana mutayı, sahabenin mürted olduğunu vb müşrik şii itikadını savundular.

Dün forum içi kurallar belirlendi, https://www.islam-tr.org/yonetim-du...-forum-ici-yazma-kurallarimiz.html#post255619

bu kurallara göre bu yazdığınız cümleleri delillendirmeye davet ediyorum, aksi halde iftira attığınızdan ötürü yaptırım alacaksınız.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş neden tüm mesajları baltalıyorsun, Allah için sen ne yapıyorsun?
Bu tarz kuruluşlar büyüdükçe elbette sıkıntıları da büyüyecek. Fakat artık iyice kanaat getirdim. Kimilerine ağzınla kuş tutsan yaranamıyorsun. Müslüman olarak kimi bırakacak kardeşler merak ediyorum. Hiç bir şey yapamıyorsak eğer ki emin değilsek insanların kafir olduğuna on hatasını sayıyorsak bir tane de sevabını sayalım da en azından hüsnü niyetimizi beyan etmiş olalım. ''Görüştüğüm kişiler şiiye benziyordu'' şeklinde bir iddia olmaz da zaten. bir sonuca varılamaz. Deyin ki bu adamlar icraatlarında şiilik zihniyetini aşılıyorlar bununda kaynağını belirtin bizde ona göre davranalım. Bu başlığında sonunda umarım ihh müşriktir ona yardım yapanlar ve kafir demeyenlerde müşriktir silsilesine girilmez.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bak kardeşim, zamanımı alıyorsun, üstte alıntılamışım, sabr ediyorum, tekrar delil bekliyorum.

Kaytarmadan net olarak soruma yanıt ver.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaşım ben sana ihh şii mi dedim? Ben kendi akrabam olan kişilerden ve çevresinden bahsettim. Siz diyorsunuz ki "bizimle aynı fikirde olursan seninle aynı fikirdeyim"

Adam konu açmış insanların görüşlerini sormuş. Bende görüşlerimi söyledim. Asıl mesele de Referandumda evet demeleri. Ayrıca sen nereye yardım yapıyorsan yap bu seni ilgilendirir. Senin gibi düşünmek zorunda mıyım?

Kimsede sizin gibi bakmak zorunda değil, hala alıntıladığım yere delil istiyorum, kafanıza göre bir kurumu karalayamazsınız.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaşım sen benim yazdığımı okumadın mı? Orada tanıdığım birkaç kişiden akrabamdan bahsediyorum. Sana ses kaydı yapıp yollayayım mı? Eğer sözünde samimi isen gel İstanbul'da buluşalım seninle beraber gidelim o bahsettiğim kişilerin yanına.

Ben istanbula gelemem ama siz varsa ses kaydı çekersiniz, iddiayı ispatlamak bana düşmez size düşer. Büyük lokma yiyorsan çiğnemesinide bileceksin, anlaşılan, amaç sadece konuşmak kusura bakma artık forumda her klavye başına geçen istediği gibi konuşamayacak.

3 gün sadece yazma yasağı, umarım bundan sonra yorum yazarken, delilsiz hareket etmezsiniz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ben orada kurumdan değil kurumda bulunan birkaç kişiden söz ettim.

İçimizde türkçe öğretmeni, edebiyat bölümü mezunu varsa taktiri onlara bırakıyorum.

Arkadaşlar sizlere tavsiyem bundan sonra, yorumlarınıza dikkat etmeniz.

Elbette I.H.H'nın içinde sakat durumlar olabilmekte. Gözünüzü bir açın, kafanızdaki kuruntuları dökün sonra olaya bakın. Hiç bir devlet müslümanlara para aktarımını uluslararası prosüdürde gel dağıt demez, ihh'yı al ötekini al, acaba bu şekilde elde kim kalacak. Hiç mi eleştirirken Allah'tan korkmuyorsunuz bu kanalla bir müslümana gidecek olan 1 ekmeğe mani olmaya vesile olursanız acaba yatağınızda nasıl rahat uyuyacaksınız.

Varsa ihh'dan daha samimi uluslararası söyle bizde yayınlayalım, 1-2 mahalleye bile hakim olamayan dernekleri getirmeyin, uluslararası..

Neyse konuya çok müdahil olmak istemiyorum.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
1-İhh içerisinde şii görüşünde olanların çok barınabileceğini ihtimal vermiyorum.

2-İhh özellikle sünni mücahidlere yardım götürerek (filistin,ırak,iran) safını belli etmiştir.

3-Başkan Bülent Yıldırım İHH'yı kuran milli görüş olmasına rağmen sonrasında kendi görüşleri değiştiği için İHH'yı particilikten uzak tutmaya çalışmıştır.Milli Görüş'ün cansuyu'nu
kurmasından da ipleri kopardığını görebiliyoruz.

4-Geçmişte Hattab'ı çeçenistan'a gizlice geçiren,arap dünyasının çeçenistan cihadına verdiği destekte bil fiil bulunan,Türk Hükümetinin yaralı mücahidlerin ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ki barınma,tedavinin devamı ve geri dönüşlerini kimin yaptığını öğrenmek için Hatay'a gidip birkaç yaralı ile veya ailesi ile görüşmeniz yeterli olacaktır.

5-Devlet erkanının bile giremediği veya cesaret edemediği bölgelere canı pahasına giren kardeşler ve oradaki mazlumların sesini duyuran,gündem eden ve yardım eli uzatan bir kuruluştur.

6. Bu kadar detaya gerek yok (Maslahat olarak silinmiştir, yönetim.)

7-Genel Merkez'de beraber saf tuttuğumuzda namazları farklı kılmadıklarına şahid olduğum bir kuruluştur.

8-Gittiği bölgelerde sadece yardım yapmayan ilk işleri mescid,medrese ve su kuyusu açmak olan bir kuruluştur.

9-Filistin ve Mescid'i Aksayı konuşan ender kurumlardan biridir.

10-Çok önemli olmasa da BM nezdinde kabul görmüş ve faaliyetlerine mecburende olsa müsade edilmek zorunda kalan İSLAMİ bir kuruştur.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım ben sana ihh şii mi dedim? Ben kendi akrabam olan kişilerden ve çevresinden bahsettim. Siz diyorsunuz ki "bizimle aynı fikirde olursan seninle aynı fikirdeyim"

Adam konu açmış insanların görüşlerini sormuş. Bende görüşlerimi söyledim. Asıl mesele de Referandumda evet demeleri. Ayrıca sen nereye yardım yapıyorsan yap bu seni ilgilendirir. Senin gibi düşünmek zorunda mıyım?
Mesele zaten sizin dediğinizde hatanın olması veya olmaması değil. Hitab şekliniz. Şimdi ifade ettiğiniz bir kaç akrabanızdan bahsediyorsunuz az evvel ise aynı mevzuyu öyle lanse ettiniz ki zannedersiniz ihh elbirliği ile muta nikahını caiz görüyor. Adam dediğin adam sana ihh dan bahsediyor sende oradaki bir kaç akrabandan bahsediyorsun. Soru sahibinin sorusuna bende deseydimki ihh daki bir kaç akrabam faiz yiyor. Bu, bu sorunun cevabı olurmu olursa doğru bir cevap olur mu?

A Çevrimdışı

abdullah11

Guest
bir kac ay öncesi ihh dan iş teklifi almıstım ( anlasamadık ) o zaman oradakılerın ısrarla üzerinde durdukları şey şia akıdesındekilerin kesinlikle burada barınamayacagıydı . hatta benı ayar eden kızdıran bır soruyla karsılasmıstım ki orada bulunan ( mülakat görusmesınde ) biri hocam sünnetle gece namazlarıyla aranız nasıl biz sünnete dikkat eden ibadetlerine dikkat eden ehli sünnet kisilerle calısırız demisti . ( ki bu soru zaten referansla giden beni bayagı kızdırmıstı ve ben selef akıdesındenım bundan ne anlıyorsanız anlayın demıstım ) suanda İHH içinde her fraksıyondan adamlar var nurcular ele gecırmeye calısıyor , devlet bir sekılde ellerının altında tutmak için birilerini sıkıstırıyor , muvahhıdlerınden tutun da partıcılerıne kadar herkes var ancak BÜLENT YILDIRIM ve etrafındaki bir kac kısı ısrarla kurumun yönetim kadrosunun mutedıl ve ehli sünnet akidesinden olan tekfirden uzak kisilerden olamısa özen gösteriyorlar ..

E Çevrimdışı

es-saffat

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamunaleykum i.h.h yardım kuruluşu hakkındaki görüşleriniz nelerdir.

Bende ne kadar dernekçi ve şii duyduysam, hepsi İ.H.H'cıydı. Zaten bunların akidelerinin temeli "TAKİYYE" olduğu için, bu insanlarla zıtlaşmadan akidelerini anlayamazsınız.

Zira bunların avamlarında şiilik azdır. Çünkü tevhidi bilsin bilmesin herkes yardım amacıyla birşeyler yapmaya çalıştığından direk İHH'ya başvuruyor. O yüzden zaten bu topluluğun avamı halktan.

Fakat yönetici ve orta üst tabakalarında yaygın bir şiilik var. Yine dediğim gibi avamında halk olduğu için hadis inkarcısıda, şiiside, normal insanıda mevcut.

Asıl mesele, kendi gördüğüm kadarıyla tüm Balat'a, her 25metrede bir astıkları "Referanduma Evet" pankartlarıydı.

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bende ne kadar dernekçi ve şii duyduysam, hepsi İ.H.H'cıydı. Zaten bunların akidelerinin temeli "TAKİYYE" olduğu için, bu insanlarla zıtlaşmadan akidelerini anlayamazsınız.

Zira bunların avamlarında şiilik azdır. Çünkü tevhidi bilsin bilmesin herkes yardım amacıyla birşeyler yapmaya çalıştığından direk İHH'ya başvuruyor. O yüzden zaten bu topluluğun avamı halktan.

Fakat yönetici ve orta üst tabakalarında yaygın bir şiilik var. Yine dediğim gibi avamında halk olduğu için hadis inkarcısıda, şiiside, normal insanıda mevcut.

Asıl mesele, kendi gördüğüm kadarıyla tüm Balat'a, her 25metrede bir astıkları "Referanduma Evet" pankartlarıydı.

Ben istanbula gelemem ama siz varsa ses kaydı çekersiniz, iddiayı ispatlamak bana düşmez size düşer. Büyük lokma yiyorsan çiğnemesinide bileceksin, anlaşılan, amaç sadece konuşmak kusura bakma artık forumda her klavye başına geçen istediği gibi konuşamayacak.

3 gün sadece yazma yasağı, umarım bundan sonra yorum yazarken, delilsiz hareket etmezsiniz.

Bir üyenin yaptığı hatayı sizde yapıyorsunuz. Yukarıdaki yazıları okuyun lütfen, ve delilsiz bir cemaat, grup hakkında ithamlarda bulunmayın. Delilleri ile iddianızı söyleyin. ihh şöyledir, böyledir demiyorum. Bir grup, cemaat hakkında bir iddianız var ise delilleriniz ile iddianızı söylemeniz gerekir.

E Çevrimdışı

es-saffat

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bir üyenin yaptığı hatayı sizde yapıyorsunuz. Yukarıdaki yazıları okuyun lütfen, ve delilsiz bir cemaat, grup hakkında ithamlarda bulunmayın. Delilleri ile iddianızı söyleyin. ihh şöyledir, böyledir demiyorum. Bir grup, cemaat hakkında bir iddianız var ise delilleriniz ile iddianızı söylemeniz gerekir.

Adamların zaten alt tabakası halktan diyorum. Her çeşit insan var diyorum. Yöneticilerinde şiilik var diyorum. Ne delili getireyim takiyyeci adamdan? Adamla ilk oturduğunda "Aişe annemizdir" diyor, iki üç kez zorlayıp zıtlaştığında, annemize sövüyor. Bu adamın ne delilini getireyim, fotoğraf mı çekeyim yani.

İHH, ülkelere yardım etmedi mi dedim? Yani evet bazı yerlere ciddi yardım ediyorlar, fakat herkesçe bilindiği gibi Erbakan ve İHH, Çeçenistan'a yardım ettiği zaman, Rusya onların vesilesiyle Dudayev'in yerini çok kısa bir sürede tespit etti.

Ardından İsrail ile Lübnan savaşında, kendilerin hemen ertesi gün Hizbullah'a yardımlar götürdüler. Bunada kılıf olarak, Büyük Orta Doğu Projesini engelledik dediler. ( Bu adamlar AKP için oy topladı, "BEN BOP BAŞKANIYIM" diyen adama oy toplayıp, BOP'u engelledik diyorlar. Ne garip)

Ayrıca bu bir forum, burada herkes bildiğini, duyduğunu, gördüğünü anlatıyor. İnsanlar bunları anlatamayacaksa forumun ne manası var?

E Çevrimdışı

es-saffat

Üyeliği İptal Edildi
Banned

Ki bu adamlara göre Şiilik kötü birşey değil. Daha yeni Suriye'de İran'lı askerli Özgür Suriye Ordusunun elinden kurtardılar. İran başkonsolosu geldi ve İHH başkanına plaket verdi.

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Adamların zaten alt tabakası halktan diyorum. Her çeşit insan var diyorum. Yöneticilerinde şiilik var diyorum. Ne delili getireyim takiyyeci adamdan? Adamla ilk oturduğunda "Aişe annemizdir" diyor, iki üç kez zorlayıp zıtlaştığında, annemize sövüyor. Bu adamın ne delilini getireyim, fotoğraf mı çekeyim yani.

İHH, ülkelere yardım etmedi mi dedim? Yani evet bazı yerlere ciddi yardım ediyorlar, fakat herkesçe bilindiği gibi Erbakan ve İHH, Çeçenistan'a yardım ettiği zaman, Rusya onların vesilesiyle Dudayev'in yerini çok kısa bir sürede tespit etti.

Ardından İsrail ile Lübnan savaşında, kendilerin hemen ertesi gün Hizbullah'a yardımlar götürdüler. Bunada kılıf olarak, Büyük Orta Doğu Projesini engelledik dediler. ( Bu adamlar AKP için oy topladı, "BEN BOP BAŞKANIYIM" diyen adama oy toplayıp, BOP'u engelledik diyorlar. Ne garip)

Ayrıca bu bir forum, burada herkes bildiğini, duyduğunu, gördüğünü anlatıyor. İnsanlar bunları anlatamayacaksa forumun ne manası var?

Forum kuralları burada. https://www.islam-tr.org/yonetim-du...-forum-ici-yazma-kurallarimiz.html#post255619

Aişe annemize sövüyor diyorsunuz. Buradaki okuyucular bunun doğru olduğunu nasıl bilecekler? İspat edemediğiniz bir şeyi söylüyorsanız ya delil, kanıt sunacaksınız ya da bu sözü yazmayacaksınız. Ta ki kanıt, delil sunana kadar.

Ben ihh'nin nasıl bir yapıya sahip olduğunu derinlemesine incelemiş değilim. Bu konuda iddia sahibi sizsiniz. Görüşlerinizi beyan ederken o cemaatin kendini tanıttığının tersine iddalara da delilsizce (forum kuralları gereğince) bulunmamalısınız. Veya yönetim kadrosunundan kimilerinin şii olduklarını iddia ediyorsanız bunlarında ispatını yapmanız gerekir. İspatı ister cemaatin ya da yönetim kadrosundaki kişilerin kendi basın açıklamalarından yaparsınız, isterseniz kendi yaptıkları kanıtlanmış (cemaate ait gazete,haber kanalları,internet siteleri vs vs ) görüntü, makale gibi yöntemlerle açıklarsınız. cemaate ait olmayan ve cemaatin kabul etmediği ithamları bir başka grup, cemaat, devlet delilsizce,kanıtsızca söylemesi İ.H.H veya herhangi bir suçlanan cemaatin suçunun tespit edilmiş olduğunu göstermez.

Bir başka cemaat de delilsizce, kanıtsızca her grup, her cemaat, her devlet hakkında istediği gibi salvolar savuşturabilir. Fakat bu her iddia edilenin doğru olduğunu göstermez.

Diyorsunuz ki "Ayrıca bu bir forum, burada herkes bildiğini, duyduğunu, gördüğünü anlatıyor. İnsanlar bunları anlatamayacaksa forumun ne manası var?" Herkes bildiğini, duyduğunu delilsizce, kanıtsızca yazar,çizerse ortada BİLGİ KİRLİLİĞİNDEN başka bir şey olmaz. Forumun anlamı Bilgi alışverişidir. Fakat doğru bilgi alışverişidir. Doğru bilgi de kanıt, delil ile ispatlanmış bilgidir.

NOT : Ben herhangi bir cemaati savunmuyorum. Cemaat veya kişiler hakkında Delilsiz konuşulmaması gerektiğini ve bunun forum kuralları içerisinde de olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

kavkazjihad Çevrimdışı

kavkazjihad

Üye
İslam-TR Üyesi
İçimizde türkçe öğretmeni, edebiyat bölümü mezunu varsa taktiri onlara bırakıyorum.

Arkadaşlar sizlere tavsiyem bundan sonra, yorumlarınıza dikkat etmeniz.

Elbette I.H.H'nın içinde sakat durumlar olabilmekte. Gözünüzü bir açın, kafanızdaki kuruntuları dökün sonra olaya bakın. Hiç bir devlet müslümanlara para aktarımını uluslararası prosüdürde gel dağıt demez, ihh'yı al ötekini al, acaba bu şekilde elde kim kalacak. Hiç mi eleştirirken Allah'tan korkmuyorsunuz bu kanalla bir müslümana gidecek olan 1 ekmeğe mani olmaya vesile olursanız acaba yatağınızda nasıl rahat uyuyacaksınız.

Varsa ihh'dan daha samimi uluslararası söyle bizde yayınlayalım, 1-2 mahalleye bile hakim olamayan dernekleri getirmeyin, uluslararası..

Neyse konuya çok müdahil olmak istemiyorum.

İMKANDER&GARİPDER

E Çevrimdışı

es-saffat

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Forum kuralları burada. https://www.islam-tr.org/yonetim-du...-forum-ici-yazma-kurallarimiz.html#post255619

Aişe annemize sövüyor diyorsunuz. Buradaki okuyucular bunun doğru olduğunu nasıl bilecekler? İspat edemediğiniz bir şeyi söylüyorsanız ya delil, kanıt sunacaksınız ya da bu sözü yazmayacaksınız. Ta ki kanıt, delil sunana kadar.

Ben ihh'nin nasıl bir yapıya sahip olduğunu derinlemesine incelemiş değilim. Bu konuda iddia sahibi sizsiniz. Görüşlerinizi beyan ederken o cemaatin kendini tanıttığının tersine iddalara da delilsizce (forum kuralları gereğince) bulunmamalısınız. Veya yönetim kadrosunundan kimilerinin şii olduklarını iddia ediyorsanız bunlarında ispatını yapmanız gerekir. İspatı ister cemaatin ya da yönetim kadrosundaki kişilerin kendi basın açıklamalarından yaparsınız, isterseniz kendi yaptıkları kanıtlanmış (cemaate ait gazete,haber kanalları,internet siteleri vs vs ) görüntü, makale gibi yöntemlerle açıklarsınız. cemaate ait olmayan ve cemaatin kabul etmediği ithamları bir başka grup, cemaat, devlet delilsizce,kanıtsızca söylemesi İ.H.H veya herhangi bir suçlanan cemaatin suçunun tespit edilmiş olduğunu göstermez.

Bir başka cemaat de delilsizce, kanıtsızca her grup, her cemaat, her devlet hakkında istediği gibi salvolar savuşturabilir. Fakat bu her iddia edilenin doğru olduğunu göstermez.

Diyorsunuz ki "Ayrıca bu bir forum, burada herkes bildiğini, duyduğunu, gördüğünü anlatıyor. İnsanlar bunları anlatamayacaksa forumun ne manası var?" Herkes bildiğini, duyduğunu delilsizce, kanıtsızca yazar,çizerse ortada BİLGİ KİRLİLİĞİNDEN başka bir şey olmaz. Forumun anlamı Bilgi alışverişidir. Fakat doğru bilgi alışverişidir. Doğru bilgi de kanıt, delil ile ispatlanmış bilgidir.

NOT : Ben herhangi bir cemaati savunmuyorum. Cemaat veya kişiler hakkında Delilsiz konuşulmaması gerektiğini ve bunun forum kuralları içerisinde de olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Her zaman her yerde, kalbi nifakla dolu adamların kraldan çok kralcı olduğunu bilirdimde. Böyle forum gibi yerlerde bu kadar çok olduğunu sanmazdım.

Sen bir cemaati savun ya da savunma, beni alakadar etmiyor. Ben bildiğimi, gördüğümü ve ihata ettiğim şeyleri yazıyorum. Benden delil isteyene benim fotoğraf, ses kaydı gibi şeyler mi getireyim? Bende davet ediyorum, İstanbul'da ikamet eden tandığı, eşi, dostu olan gelsin, buluşayım ben tanıdıklarıma götüreyim.

Ayrıca forumun kuralları sadece kendi istediklerine geçiyor. Nasıl mı?

Bakalım şimdi : https://www.islam-tr.org/serbest-kursu/31099-ahmed-kalkan-ve-ebu-hanzala-munazarasi-5.html

Şu konuda iftira ve yalanı bırakın, bunlarla beraber bir sürü hakaret var. Bunu yapanda yöneticiler. Şimdi yöneticiler kendileri, hakaret, aşşağılama ve iftira yapmaktan ceza alacaklar mı?

Bu konu : https://www.islam-tr.org/ilmi-munazaralar/30860-tekfir-turkce-yardim-2.html

Delillerini ortaya koymadan konuşmuşlar? Burada biz Şia kimseler var yönetimde dediğimizde "HEY İFTİRACI DELİL GETİR" deniyor, verdiğim konuda "AHMET TOPAL, MUSA, EBU HANZALA, MURAT GEZENLER(bu isimleri Muzzammil isimli kişinin yazısından kopyaladım)" e resmen hakaret ve iftiralar atılmış. Bunun yaptırımları nerede?

Hele daha yeni insanlara iftira atan ( DELİL GETİRMEDİKLERİ İÇİN KENDİ USULLERİNE GÖRE İFTİRACILAR ), hakaret eden yöneticiler, bugün İHH hakkında birşey diyince "SES KAYDI" diyor.

Sizin adaletiniz ortada. Buyrun saha sizin. Dilediğinizi yapın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt