Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İbn Arabî – İbn Teymiyye Mukayesesi

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
gercekten güzel bir incelememe olmus,

iki büyük alimin neden birbirleriyle atistigini ortaya koymakta.. ALLAH Her ikisindede razi olsun diyoruz

Paylasim uygun görülmedigi icin, Tarafimizdan tekrardan sillinmistir..

Selametle

S Çevrimdışı

salimmuhammed

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
“…Çünkü bu kitap, nefis arzularından münezzeh ve içine fesad karışmamış olan en kudsî makamdan indirilmiştir… Çünkü ben ancak bana ilham olunan şeyi söyledim ve bu yazılı kitapta ancak bana indirilmiş olan hakikatleri dile getirdim.” (Fusûsül Hikem. Muhyiddin-i Arabî. M.E.B Çev:Nuri Gençosman s.20)

“…Söylediğim her şeyi, bana Tanrı haber verdi… O, bana imlâ ediyor ve ben (bunları) kendi elimle yazıyordum… Benim lisânım, Hakk’ın lisanıdır, sözüm O’nun sözüdür…”(El Futûhât El-Mekkiyye. Muhyiddin-i İbn Arabî. Kültür Bakanlığı/1184 Çev: Prof.Dr.Nihat Keklik divandan nakille s.455)

Benim anlamadığım bu site nası lbir site..O kadar birbirine zıt kaynak ve yazılar var ki.Hala anlamaya çalışıyorum.Bir yandan Saidi Nursi eleştrilmiş bir yandan.İbni arabi şirkten kurtulmuş.

Du bakalım hemen yargılamayalım.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Benim anlamadığım bu site nası lbir site..O kadar birbirine zıt kaynak ve yazılar var ki.Hala anlamaya çalışıyorum.Bir yandan Saidi Nursi eleştrilmiş bir yandan.İbni arabi şirkten kurtulmuş.

Du bakalım hemen yargılamayalım.

Es Selamun Aleyküm kardesim, bu Basliktaki hatta, benden kaynaklanmaktadir, diger site üyelerinden degil, Bunu eklememin amaci, Ibni Teymiyyenin Büyük Alimlerden oldugunu göstermekti baska amacta yoktu...

Link hemen Silinecektir..

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selam aleykum

silinen linki yada bu yaziyi okyabilecegim baska bir link var ise , ozelime atarsaniz sevinirim

selametle

Üst Ana Sayfa Alt