Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ibn-i Teymiye

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yav bu El Kaide, Eş Şebab düşmanlığının sebebi nedir acaba? Caminin önünde milleti tekfir mi ediyormuş bunlar? El Kaide Cemaati insanları günahtan sakındırmak adına insanlara bakmadan fiilleri tekfir ediyor.Bu konuda Atiyyetullah El Libi'nin bir yazısı da forumda mevcut. Bunun yanında İhsan Şenocak Hocaefendi "El Kaide'nin nesinden rahatsız olmuştur?" sorusunu düşününce aklıma "Demokrasi karşıtlığından" başka bir özelliği gelmiyor. Eğer El Kaide yaptığı herşeyi yine yapsaydı da sadece "Oy vermek şirk" yerine "Oylar AKP'ye" deseydi izlediğimiz videoda El Kaide kötülenmezdi.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfircilerle - tasavvufçuların ortak özelliğine bakın...Tekfirciler ibni teymiyyenin kitapları değiştirilmiştir der tasavvufçular da ibni arabi-mevlana gibilerin kitapları değiştirilmiştir der.Ben de bu iki gruba yav he he diyorum.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Cihad farizasını hatırlatan kim varsa bu kabirperestler sevmez! İbn Teymiyye olmasa ne güzel uyutuyorduk koyunları diyor!

İ Çevrimdışı

İmam Şafi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İhsan Şenocak kabirperest değildir.Cihadla ilgili yazılarını da okumadıysan şimdiden oku...Cihaddan önce önyargıları kırıp sımsıkı kardeşler olun önce...Küffar , İslamın kılıcı ve Ümmetin birleşmesiyle kırılır.

Savaş ve cihad geceyle gündüz gibidir. Savaştan işgal, cihattan fetih doğar. Savaş zulmü, cihad adaleti emzirir.(İhsan Şenocak)

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İhsan Şenocak kabirperest değildir.Cihadla ilgili yazılarını da okumadıysan şimdiden oku...Cihaddan önce önyargıları kırıp sımsıkı kardeşler olun önce...Küffar , İslamın kılıcı ve Ümmetin birleşmesiyle kırılır.

Savaş ve cihad geceyle gündüz gibidir. Savaştan işgal, cihattan fetih doğar. Savaş zulmü, cihad adaleti emzirir.(İhsan Şenocak)
Su seyh kalblerdekini bilir mevzusunu bi aciklayin.Isin hikmetini bir bilelim...Videoyu silmisler yaziyi atiyorum...

Ebubekir Sifil'in keşif ehlinin kalplerden geçeni bildiği, gaybı bilebileceği iddiasının hükmü nedir? Bu iddiaya nasıl cevap verebiliriz?

-Mesela siz ehl-i Keşif bir insansınız... diyelim ... gerçekte siz daha iyi bilirsiniz bizim için şu anda gayb ama...
Farz-ı muhal böyle bir insansınız, benim kalbimi okuyabilirsiniz.
Doğru mu?
EBUBEKİR SİFİL: -EVET !

SUNUCU:- Mesela bir "ehl-i keşif insan" kabre bakıyor, ordaki meftanın ne yaşadığını haber veriyor, böyle birşey mümkün mü, böyle birşey olabilir mi?
EBUBEKİR SİFİL: MÜMKÜNDÜR!

İ Çevrimdışı

İmam Şafi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Su seyh kalblerdekini bilir mevzusunu bi aciklayin.Isin hikmetini bir bilelim...Videoyu silmisler yaziyi atiyorum...

Ebubekir Sifil'in keşif ehlinin kalplerden geçeni bildiği, gaybı bilebileceği iddiasının hükmü nedir? Bu iddiaya nasıl cevap verebiliriz?

-Mesela siz ehl-i Keşif bir insansınız... diyelim ... gerçekte siz daha iyi bilirsiniz bizim için şu anda gayb ama...
Farz-ı muhal böyle bir insansınız, benim kalbimi okuyabilirsiniz.
Doğru mu?
EBUBEKİR SİFİL: -EVET !

SUNUCU:- Mesela bir "ehl-i keşif insan" kabre bakıyor, ordaki meftanın ne yaşadığını haber veriyor, böyle birşey mümkün mü, böyle birşey olabilir mi?
EBUBEKİR SİFİL: MÜMKÜNDÜR!

Bu konuda bilgim yok.Bilmediğim şey hakkında cevap vermem.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konuda bilgim yok.Bilmediğim şey hakkında cevap vermem.
O kadar soz tahkik edip gorusler beyan ediyorsun...Hic mi bu ayetin tefsirine bakmadin

وَأَسِرُّوا قَوْلَكُمْ أَوِ اجْهَرُوا بِهِ إِنَّهُ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ

@كاملي versin cevabi ozaman.

İ Çevrimdışı

İmam Şafi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
O kadar soz tahkik edip gorusler beyan ediyorsun.Hic bu ayetin tefsirine bakmadin

وَأَسِرُّوا قَوْلَكُمْ أَوِ اجْهَرُوا بِهِ إِنَّهُ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ

@كاملي versin cevabi ozaman.

Tefsirine bakmadım.Doğrudur kardeş.Allah ğöğüslerin özündekini çok iyi bilendir gizlesenizde açığa vursanızda.Ben zaten buna iman etmişim.

Asıl soru şu : Beni ne ile itham ediyorsun? Ve Sizin bu önyargınız nedir?

Z Çevrimdışı

__Zubeyr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Cihad farizasını hatırlatan kim varsa bu kabirperestler sevmez! İbn Teymiyye olmasa ne güzel uyutuyorduk koyunları diyor!
Cihadı en iyi anlayan ve anlatanlar Ashab Tabiin ve Tebei Tabiin. Dolayısıyla ibni Teymiyye r.ha kendi döneminin cahillerini uyandırmış bizim ise ibn teymiyyenin kitaplarına ihtiyacımız yok Selefin görüşlerini sahih bir şekilde aktaranlar bizim Cihad konusunda sahih bilgilenmemizi sağlar . Ve üstad Taberi r.ha tefsirinde bolca nakil yapmaktadır dileyen oraya baksın.

Z Çevrimdışı

__Zubeyr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Şenocak sana göre kabirperest değilse insanları oy vermeye davet ettiğinden bilicmaa kafir olur. Allah'a ortak koşmaya davet eden ve üstelik bunu da dini motiflerle süsleyen bir münafığın aklı başında mümin savunmaz. O kafirlerin safında onlara övgüler yağdıran haysiyetsiz bir münafık. Oy vermeyi meşrulaştırmak için İslam dinini kullanan bir Allah düşmanı ve Kur'an düşmanı.

Z Çevrimdışı

__Zubeyr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
nasıl anlatayım müminlerin bu tip kafirleri dinleyip dinden çıkmasından dolayı bu öfkemi normal karşıla. Elimizde olsa kafirliğe davet edenlerin kellesini vuruduk ama elimizde olmadığı için ancak kelimeler ile cevap veriyoruz.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Cihadı en iyi anlayan ve anlatanlar Ashab Tabiin ve Tebei Tabiin. Dolayısıyla ibni Teymiyye r.ha kendi döneminin cahillerini uyandırmış bizim ise ibn teymiyyenin kitaplarına ihtiyacımız yok Selefin görüşlerini sahih bir şekilde aktaranlar bizim Cihad konusunda sahih bilgilenmemizi sağlar . Ve üstad Taberi r.ha tefsirinde bolca nakil yapmaktadır dileyen oraya baksın.
Sadece Cihad değil her konuyu sahabe iyi anlar, sonra sonraki nesiller devam eder. Sahabe varken, tâbiin varken farklı kimselerin farklı söylemleri alınmaz bu ayrı bir şey. Öyle bir şey diyorsun ki sanki Taberi tefsirinde sahabenin, tabiinin sözüni almışta, İbn Teymiyye bunlara savaş açmış. Kulliyatında sahabe de tabiin de anakiller fazlasıyla.
İbn Teymiyye'nin, yaşadığı çağda sofiyye ile mucadelesi, moğollara kıyamı, zuhd ve takvası, ictihadlarıyla muslumanlar arasında sevilmiş kabul edilmiş. Bugün özellikle sofiyyenin düşman görmesinin en büyük sebebi de kendi sapkınlıklarına karşı İbn Teymiyye'nin kavi duruşu, ilmiyle karşılarına dikilmesi, sunnete ve selefi salihine davet edişidir. Neyse geçelim.

Z Çevrimdışı

__Zubeyr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bir şeyi gözden kaçırıyorsun İbni Teymiyye rh.a bir çok konuda fetva verdi ictihad etti ve zaman zaman selefe muhalefet etti (ki haklı olduğu yerlerde var). Yalnız benim temas etmek istediğim şu: Biz seleften gelen nakillere vakit ayırmamız daha isabetli olur. Bunu ise hocam Taberi rh.a. Yapıyor ayrıca kendi görüşünede yer veriyor ve yeri geldiğinde seleften gelen bazı görüşleri çok eleştiriyor.

Üst Ana Sayfa Alt