Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ibni Teymiyye Ve Istiğase…!

T Çevrimdışı

Tefani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Değerli kardeşlerimiz,İbni Teymiyye ve bu günki vehhabi zihniyyeti arasindaki çelişkileri belgelemeye devam ediyoruz.Gördüğünüz gibi bu gün istigaseyi şirk sayanlar İbni Teymiyyenin verdiği bilgilerden hakikatde habersizdirler.Gördüğünüz sayfa İbni Teymiyyenin El-Kelim-el-Tayyib adli kitabinin 165 inci sayfasidir. Bu sayfada İbni Teymiyye diyor ki: Aynı şekilde Abdullah ibni Ömer’in da ayağı uyuşmuştu. Ona da birisi en çok sevdiğinin ismini anmasını söyledi. Abdullah ibni Ömer “Ya Muhammed!” diye nida etti ve ayağının uyuşukluğu hemen geçti…
ghhhhh.jpg

Vehhabi zihniyyetinin anlayamadiği konu istigase eden adamin gerçekte yardim edenin Allah olduğunu bilmediyi ve araciyi ilahlaşdirdiği iddiasidir. Halbuki,bu gerçeklikten uzak bir sui-zanndir. Bir insanin bahçesinde elma ağaci olsa ve bana bu elmayi elma ağaci verdi derse adama kalkip da şirke girdin denmez çünki hakikatte adam elmanin da diğer nimetlerinde gerçek sahibinin Allah olduğunun idrakindadir ama bunu mecazi bir ifadeyle dile getirmiştir.Müslümana sui zann haramdir….

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
gömü bulmus gibi heyacanla yazmissiniz ancak biz senin bu dolanbacli yalanina seneler önce cevap vermistik.

https://www.islam-tr.org/konu/en-se...sukluk-iyilesmesi-rivayeti-sahih-midir.43913/

https://www.islam-tr.org/konu/ayak-uyusunca-soylenecek-sozle-ilgili-rivayetin-sihhati-nedir.41416/

Ayrica vermis oldugun örnekde tarihde hic bir ahmak sirf elmayi verdi diye sen sirke girdin iddiasinda bulunmamistir. Elmayi nasip edenle, elmayi almana yardimci olan senin gömü bulmus tabiri yaptigin araclikla uzakdan yakindan hic bir alakasi olmayan bir örnegide vermis olman sizin hangi durumda oldugunuzu ziyadesiyle göstermektedir.

Bu suna benziyor ölmüs ebeme, ya ebem hadi gel ben bekar adamim gel bana bir ev yap, ebende mezarindan kalkacak kazma kürek biriket tugla demeden gelip sana güzelce bir ev yapiverecek. : )

Madem akidenize bu kadar sadik ve inaniyorsunuz, Allah icin suan ölmüs olan ne kadar bildiginiz zat varsa ayaklandirinda su dönemdeki müslüman kiyimina bir son versinler, verebiliyorlarsa...

Allah hidayet versin.

T Çevrimdışı

Tefani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Desene İbni Teymiyye'de eserlerine uydurma hadisler alarak ümmete sahih diye yutturuyor. Bu daha vahim o halde...!

Hayatta en sevmedigim kisilik, kendini akilli sanan ukala ahmaklardir. Hic bir sekilde bunlara tahammül edemiyorum. Size link verdigim halde makarayi basa sariyorsunuz.

Hadi canim selametle.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Hayatta en sevmedigim kisilik, kendini akilli sanan ukala ahmaklardir. Hic bir sekilde bunlara tahammül edemiyorum. Size link verdigim halde makarayi basa sariyorsunuz.

Hadi canim selametle.
Abim verdiğin linki okumadı herhal... Link zayıf diyor bu kardeş uydurma :/ Allahu alem hadis sıhhatlerini bilmiyor...

Üst Ana Sayfa Alt