Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İbret Verici Bir Durum...

İ Çevrimdışı

İ n z a r

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yaşadığımız toplumda yaşayan Müslümanların, hem de hassasiyet sahibi görünen kimselerin hali gerçekten ibret vericidir. Küfrün ve tuğyanın askerleri bütün dünyayı sarmışken, Müslümanım diyen insanların hala dünyevi kaygılarla oyalanması ve İslam uğruna başa gelecek sıkıntılardan ürkmesi hakikaten iman ehline yakışmayan bir durumdur. Rabbimiz bu konuda ne güzel hatırlatmada bulunmaktadır: "Düşmanınız olan kavmi aramakta (onları takip etmekte) gevşeklik göstermeyin! Eğer siz acı çekiyorsanız şüphesiz onlar da sizin acı çektiğiniz gibi acı çekiyorlar. Üstelik siz Allah’tan onların ümit etmeyecekleri şeyleri umuyorsunuz! Allah, hakkıyla bilendir, hikmet sahibidir." (Nisa Suresi: 4 / 104) Kafirlerin dünyadan başka hiçbir umut ve beklentileri olmadığı halde temelsiz sistemleri uğruna canlarını feda ederelerken müslümanın önünde ebed-ül abad bir hayat ve o hayattaki Firdevs, Adn ve Me’va cennetleri olduğu halde ve İslam dini gibi bir din uğruna mücadele ettikleri halde çekingen davranmaları asla kabul edilemez.

E Çevrimdışı

ebumuhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
allah razı olsun.

"Eğer Allah sana bir zarar dokunduru rsa, onu kendinden başka hiç bir giderici yoktur. Eğer sana bir hayır da dilerse O'nun bu hayrını geri çevirici hiçbir kuvvet de yoktur" (Yunus: 10/107)

"Allah'ın insanlara açacağı herhangi bir rahmeti tutacak yoktur. Tutacağı bir şeyi de salıverecek yoktur" (Fatır: 35/2)

"De ki: "O halde bana haber verin. Allah bana herhangi bir zarar dilerse, sizin Allah'ı bırakıp da taptıklarınız O'nun bu zararım giderebil irler mi? Yahud Allah bana bir rahmet dilerse, onlar O'nun bu rahmetini geri çevirebilirler mi?" De ki: "Bana Allah yeter, güven ve dayanak arayanlar da ancak O'na güvenip dayanırlar" (Zümer: 39/38)

Üst Ana Sayfa Alt