Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru İçeriğinde Alkol Bulunmayan Tüm Ürünler Buraya Atılacak

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Buraya Fikret Bilgin'in yapmış olduğu ürünlerin sitesinin linkini de bırakıyorum. İnşeAllah 💯 doğal ve helaldir.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
helal kardeşim,bazı temizlik ürünlerinde vasatlar lakin fıtrat ekseninde doğallığı şiar edinmiş bir işletme.Formüllerini biraz daha geliştirmeleri lazım.Kimyasal maddelere karşılar.En çok memnun kaldığım ürün zahri kremi.Diş macununu çok beğenmedim.Sebebi çok cıvık ve şişide olması.Olması gereken tüplü ve biraz daha krem kıvamında olması. Diş fırçasına sürünce su gibi akıp gidiyor.

Bende sonradan duydum bunu denemedim ama sıkıntı zaten hangi urunun iyi oldugunu bulmak.
Temizlik urunlerinde genelde sikayetciler iyi temizlemiyor diye.
Sitesine baktim da fiyatlari pahali geldi bana.

Dis macununda eyup sabri tuncer var
Dogal misvak ve karanfilli olani kullaniyorum ben epeydir. Karbonlu var onu pek begenmedim. Ama diger ikisi iyi menunum ben.

Kendi sitesinden siparis verebilirsiniz marketlerden daha uygun. Ama onunda sıkıntisi 750 tl limitinin uzerinde bedava kargo.

Ben genelde kolonya dis macunu ya da parfum gibi seyler toplu alacagim zaman buradan siparis ediyorum.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
şu bor madenleri ile yapılan detarjanlarda helalmi değilmi onada sonra bakınıp araştırırsam iyi olacak onlar gerçi sıvı değiller henüz ama sıvı olanları varsa çıkarsa onlarda baya iyi temizliyormuş.

Boronun camasir deterjanini kullandim ben. Toz olanini. Yani dogal icerikli oda evet ama tam temizlik leke cikarmiyor.
Ek olarak camasir sodasi ve leke cikarici karistirmak lazim. Fakat tortu birakiyor camasirda.

Tek iyi yani benim gibi alerjik bunyelerde cok tahribat yapmamasi.

e.soyler.Tawheed Çevrimiçi

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Boronun camasir deterjanini kullandim ben. Toz olanini. Yani dogal icerikli oda evet ama tam temizlik leke cikarmiyor.
Ek olarak camasir sodasi ve leke cikarici karistirmak lazim. Fakat tortu birakiyor camasirda.

Tek iyi yani benim gibi alerjik bunyelerde cok tahribat yapmamasi.
evet o zaman almamak gerekir bu iğrenti bi durum olurda şöyle birşeyde var toz tursil vs bunlarda genelde alkol var denilemez zaten sıvı olmadıktan sonra bunlarda haramlıkta bir beis yok diyebilirz Allahu alem alkolü kurutup içine atmazlarsa tabiii bunlardan herşey beklenir:mad: :)

:ROFLMAO:

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
evet o zaman almamak gerekir bu iğrenti bi durum olurda şöyle birşeyde var toz tursil vs bunlarda genelde alkol var denilemez zaten sıvı olmadıktan sonra bunlarda haramlıkta bir beis yok diyebilirz Allahu alem alkolü kurutup içine atmazlarsa tabiii bunlardan herşey beklenir:mad: :)

:ROFLMAO:

Bir ara ben kendi deterjanimi yapayim dedim, netten baktim filan.
Beyaz kalip sabunu rendeledim, beyaz sirke karbonat vs karistirdim sicak su da erittim hepsi sivi deterjan gibi yaptim. Ama sonra donuyor o.
Fakat makinayi tikadi.
Bir iki deterjani ve camasir sodasini karistirip oyle yikiyorum simdi. Ya da iste gerekirse leke cikarici falan.

e.soyler.Tawheed Çevrimiçi

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir ara ben kendi deterjanimi yapayim dedim, netten baktim filan.
Beyaz kalip sabunu rendeledim, beyaz sirke karbonat vs karistirdim sicak su da erittim hepsi sivi deterjan gibi yaptim. Ama sonra donuyor o.
Fakat makinayi tikadi.
Bir iki deterjani ve camasir sodasini karistirip oyle yikiyorum simdi. Ya da iste gerekirse leke cikarici falan.
Aman eski türk filmi vardı onun gibi olmasın evde sabun üretiyorlardı evi sabun basmıştı dikkat ediniz mahalleyi sabun basmasın sonra

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Buraya Fikret Bilgin'in yapmış olduğu ürünlerin sitesinin linkini de bırakıyorum. İnşeAllah 💯 doğal ve helaldir.

Bunlari kullanan var mi bizzat.
Şu nasir icin olani deneyebilirim acikcasi.

Iste deneme yanilma yoluyla anlayacaz bazi seyleri.
Cunku birinde ise yarayan digerinde yaramiyor. Her bunye farkli.

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlari kullanan var mi bizzat.
Şu nasir icin olani deneyebilirim acikcasi.

Iste deneme yanilma yoluyla anlayacaz bazi seyleri.
Cunku birinde ise yarayan digerinde yaramiyor. Her bunye farkli.
Şöyle burada tanıdığım haccame bir abla var kendisi hacamat sülük yapıyor eğitim almış abla kremler falan yapıyor. Fikret Bilgin'in de ürünlerini satıyor ve tavsiye ediyor Allahu alem.

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt