Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Iddia: "nuh'un Gemisi Bulundu"

• Konbuyu başlatan şeriatkılıcı
  • Başlangıç tarihi
Ş Çevrimdışı

şeriatkılıcı

Guest
Çinli Araştırmacılardan: "Nuh'un gemisi bulundu" İddiası

27 Nisan 2010 Salı, 10:43:35(BUGÜN)

510916_detay.jpg

Ağrı’da, Doğubayazıt İlçesi’ne 25 kilometre uzaklıktaki Üzengili ve Telçeker köyleri arasındaki bölgede yer alan gemi biçimindeki yapının, Nuh Tufanı sonucu karaya oturan gemi olduğu daha önce de iddia edilmişti.

ÇİNLİ ve Türk bir grup araştırmacı, Nuh’un Gemisi’ni Ağrı Dağı’nda bulduklarını iddia etti. Hong Kong’da belgesel film yapımcılığı yapan ve Uluslararası Nuh’un Gemisi Araştırmaları (Noah’s Ark Ministries International) grubunun üyelerinden Yang Ving Çing, “Ağrı Dağı’nın yaklaşık 4 bin metre yüksekliğinde 4 bin 800 yıl öncesine ait geminin ahşap parçalarının bulunduğunu” öne sürdü.

“Parçaların Nuh’un Gemisi’ne yüzde 99.9 ait olduğunu iddia eden Yang, geminin iskeletinin birçok bölüm barındırdığını ve bulunan kalıntıların geminin içinde hayvanların konulabileceği birçok bölme olduğuna işaret ettiğini” söyledi.

DÜNYA MİRASI LİSTESİNE ALINSIN

Yang, bölgenin kazılar süresince korunması için yerel Türk yetkililerin hükümetle bağlantıya geçerek, UNESCO’nun bölgeyi “dünya mirası” listesine almasını isteyeceğini belirtti.

-haberturk.com-

C Çevrimdışı

cüleybib

Üye
İslam-TR Üyesi
bulundu da ibret mi aldılar :D sadece DÜNYA MİRASI LİSTESİNE ALINDI VEYA ALINACAK :D

yanlışım olabilir tam hatırlamıyorum ama cudi dağında diye biliyorum

A Çevrimdışı

asansorboslugu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Fil mi? : )))

Hayır kardeşim sadece elinin altında ki canlılardan gemiye ikişer tane almış.

Önce ayeti bir hatırlayalım;

Hud-40: Nihayet emrimiz gelip de sular coşup yükselmeye başlayınca Nuh'adedik ki: «(Canlı çeşitlerinin) her birinden birer çift ile -(boğulacağına dair) aleyhinde söz geçmiş olanlar dışında- aileni ve iman edenleri gemiye yükle!» Zaten onunla beraber pek azı iman etmişti.

Şimdi bir petshop dükkanına gittin.Patron telefon açtı dediki; hepsinden(her canlıdan) ikişer tane al.burdan patronun dünyada ki tüm canlıları kastettiği manası çıkmaz değil mi?işte Nuh da bulunduğu artık çiftliği mi yoksa kendi baktığı birkaç hayvan mı işte bulunduğu mahaldeki canlıların hepsinden bir çift almış olduğunu böylece anlamış oluyoruz.

Aksini düşünmek tezat doğurur zaten.çünkü ayette hepsinden(her canlıdan) al diyor.bu durumda suda yaşayan bir sürü canlı var onları gemiye nasıl ve niye alsın ki?örneğin;balina.balinayı gemiye niye alsın.şayet emir tüm canlıları kapsıyor olsa balinayı da alması gerek.

Tabi suda yaşayan bu canlılar gemide ölür orasıda ayrı mesele.demek ki "emir tüm canlıları kasten söylenmemiş"yukarda bir örnek ile anlatmaya çalıştık zaten.nacizane böyle yorumladım ayeti elbette en doğrusunu Allah bilir vesselam.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Hud-40: Nihayet emrimiz gelip de sular coşup yükselmeye başlayınca Nuh'adedik ki: «(Canlı çeşitlerinin) her birinden birer çift ile -(boğulacağına dair) aleyhinde söz geçmiş olanlar dışında- aileni ve iman edenleri gemiye yükle!» Zaten onunla beraber pek azı iman etmişti.

Şimdi bir petshop dükkanına gittin.Patron telefon açtı dediki; hepsinden(her canlıdan) ikişer tane al.burdan patronun dünyada ki tüm canlıları kastettiği manası çıkmaz değil mi?işte Nuh da bulunduğu artık çiftliği mi yoksa kendi baktığı birkaç hayvan mı işte bulunduğu mahaldeki canlıların hepsinden bir çift almış olduğunu böylece anlamış oluyoruz.

Aksini düşünmek tezat doğurur zaten.çünkü ayette hepsinden(her canlıdan) al diyor.bu durumda suda yaşayan bir sürü canlı var onları gemiye nasıl ve niye alsın ki?örneğin;balina.balinayı gemiye niye alsın.şayet emir tüm canlıları kapsıyor olsa balinayı da alması gerek.

Tabi suda yaşayan bu canlılar gemide ölür orasıda ayrı mesele.demek ki "emir tüm canlıları kasten söylenmemiş"yukarda bir örnek ile anlatmaya çalıştık zaten.nacizane böyle yorumladım ayeti elbette en doğrusunu Allah bilir vesselam.

Gemı ayagına adamlar oralarda hammadde dogal kaynak arıyorlar.

A Çevrimdışı

asansorboslugu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Evet.olabilir Jundullah kardeşim ama ben yukarda ki mesajımı Nuh gemiye her canlıdan aldı diyenlere itafen yazmıştım.tabi bu benim yorumum illa öyledir diye birşey demiyorum.Fakat ayet benim dediğim gibi de anlaşılabilir.ben öyle anlıyorum.Gemi bulunmuştur ya da bulunmamıştır birşey diyemem.inanmak için geminin bulunmasına ihtiyacımız da yok.Kainat Allah'ın varlığına delil zaten. Nasibinde varsa, alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa, bütün cihan önüne serilse sana ters.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet.olabilir Jundullah kardeşim ama ben yukarda ki mesajımı Nuh gemiye her canlıdan aldı diyenlere itafen yazmıştım.tabi bu benim yorumum illa öyledir diye birşey demiyorum.Fakat ayet benim dediğim gibi de anlaşılabilir.ben öyle anlıyorum.Gemi bulunmuştur ya da bulunmamıştır birşey diyemem.inanmak için geminin bulunmasına ihtiyacımız da yok.Kainat Allah'ın varlığına delil zaten. Nasibinde varsa, alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa, bütün cihan önüne serilse sana ters.

jazakallah hayr akhı yanlıs mesajı alıntıladım :)

su anda bakacagımız tek nuhun gemısı Kuran ve rasulallah ın sunnetı dır. Buna bınen kurtulur.:)
Gerisi arasın dursunlar.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Mehmet okuyan da bu sekilde yorumluyor.

Üst Ana Sayfa Alt