Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Idlib'te Son Durum

M.S Çevrimdışı

M.S

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye'nin kuzeyinde muhaliflerden Esed rejimine saldırı: 40 ölü

Suriye'nin kuzeyinde muhalif güçler Esed rejimi mevzilerine yönelik saldırılar düzenledi.


Suriye'nin kuzeyinde muhalif güçler Esed rejimi mevzilerine yönelik saldırılar düzenledi.

İdlib merkezli muhalif gruplardan Ensar el Tevhid, Hama'nın kuzey kırsalında Esed rejimini hedef aldı.

Ensar el Tevhid tarafından yapılan açıklamada, Hama'nın kuzey kırsalında yer alan Mesasine yakınlarında bulunan Esed rejimi mevzilerine yönelik düzenlenen saldırıda en az 40 Esed rejimi askerinin öldürüldüğü ve onlarcasının yaralandığı belirtildi. Ensar el Tevhid saldırıda kayıp vermediğini öne sürdü.

Yerel kaynaklar ve Esed rejimi de muhalif güçlerin Esed rejimi mevzilerine sızma saldırısı şeklinde düzenledikleri saldırıyı doğruladı. Esed rejimine bağlı SANA haber ajansı saldırının püskürtüldüğünü belirterek, ölen askerlerin sayısına dair bilgi vermedi. SANA, saldırıda öldürülen muhalifler olduğunu iddia etti.

Esed rejimine yakın saha kaynakları, rejimin verdiği kayıpların 18 olduğunu belirtti.


Türkiye ve Rusya'nın garantörlüğündeki çatışmasızlık bölgesinde uzun süredir çatışmalar devam ediyor. Esed rejiminin bölgede sivilleri hedef alan saldırıları sonrası yaklaşık bir haftadır muhalifler Esed rejimine yönelik saldırılara hız vermiş durumda.

Kaynak: Mepa News

 
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillah şam dıyarı mucahitlerin ayak sesleri ile yıkılıyor kafirlere karşı muthiş bir baskıyla ilerleyen ALLAH ın aslanları rus esed iran seytanlarını adeta biçip geciyor
ALLAH tan zafer dıleyın ve dua edın
 
Üst Ana Sayfa Alt