Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video İdlipteki Gruplara ve İdlip Halkına Atılan İftiralara Cevaplar - Yaşar Aydın Hoca

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Allahu Teala, Yaşar Aydın Hocadan razı olsun. Koca koca vakıfların, kitap yüklü hocaların yapamadığını yapmış. Üstelik daha önce Suriye'ye yardım gönderdiği için gözaltına alınmıştı.

Bugün en önemli eksiğimizden biri kamuoyu oluşturamamamız. Kobani olaylarını hatırlıyorsunuz? PKK sempatizanları "IŞİD katliam yapıyor" diye öyle gündem oluşturdular ki hükümet Kobani'ye koridor açtı hatta yaralı PKK'lar Türkiye'de tedavi oldular ve şuan devlet haline geldiler.

Siz ancak slogan atarsanız, siz ancak tweet atarsınız diyenlerin sözüne aldırmayarak gücümüzün yettiğince (protestolarla, sosyal medyayla) kardeşlerimizi desteklememiz lazım.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Kim, kendisinin olmadığı bir yerde kardeşine yardım ederse, (hakkını savunursa) Allah Azze ve Celle de dünya ve ahiret hayatında ona yardım eder.”

Albânî Silsiletu’l-Ehâdîsi’s-Sahîha 1217

Üst Ana Sayfa Alt