Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İki pilot İslam’a girdi

K Çevrimdışı

Küresel Haber

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Suudi Arabistan’da iki pilot İslam’la şereflendi. Pilotların İslam’a girmesine ise hava ambulansı personelinin yaşantısı ve Arafat’a gitme arzusu vesile oldu.

Küresel Haber / Haber Merkezi

Suudi hava ambulansı işçilerinin davet çabaları meyvesini verdi ve Cidde’de oturan Kanadalı pilot Jason Kinash ile Yeni Zelandalı pilot Justin Arnold kendilerine din olarak İslam’ı seçtiler.

Kaptan Jason Kinash, hava ambulansı personelinin yaşayışından etkilendi. Onların namaza ne kadar önem verdiklerini ve namazlarını vaktinde kıldıklarını fark etti.

Kinash şöyle dedi: ‘Birden fazla ülkede çalıştım. Ancak burada namaza böyle önem verilip özen gösterildiğini görünce İslam’a girmeye karar verdim.’

Justin Arnold ise Arafat’a gitmeyi çok istediğini ve arkadaşlarından kendisine eşlik etmelerini istediğini ancak arkadaşlarının kendisine Arafat’a sadece Müslümanların gidebileceğini haber verdiklerini ve bunun üzerine Müslüman olduğunu belirtti.

Arnold şöyle dedi: ‘Arkadaşların (Müslümanların) tek bir kelime üzerinde toplandığını gördüm. İslam dininin gereklerini öğrenmek için büyük çaba sarfedeceğim.

Üst Ana Sayfa Alt